Jump to content
FAS Goran
Gptjet

Fiat Grande Punto 1.4 TJet - problem sa paljenjem / kada je motor hladan

Recommended Posts

Da li je neko imao problem za 1.4 tjet motorm od 120ks, pri prvom paljenju, kada je motor hladan, auto bez problema upali, medjutim posle sekunde, dve, spusti obrtake i pocne da trokira i puca. Da napomenem da ima ugradjen plin i kad se tada prebaci na plin, radi lepo, dok kada se prebaci na benzin, opet trokira? Meni su sumnjive dizne i regulator pritiska. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Gptjet said:

Da li je neko imao problem za 1.4 tjet motorm od 120ks, pri prvom paljenju, kada je motor hladan, auto bez problema upali, medjutim posle sekunde, dve, spusti obrtake i pocne da trokira i puca. Da napomenem da ima ugradjen plin i kad se tada prebaci na plin, radi lepo, dok kada se prebaci na benzin, opet trokira? Meni su sumnjive dizne i regulator pritiska. 

Ajde da ti odgovorim i na prvi i na ovaj drugi post. Sto se plina i trzanja iz malih obrtaja tice ja bih rekao da nije dobro uradjena mapa jer sam imao isti problem i treba da odes kod majstora koji zna tjet da mapira kao sto je meni ovaj majstor brava umapkrao full. Drugo to trokiranje je 99% od strane PCV ventila, probaj ujutru tako kad krene da trokira da krenes da vozis da vidis hoce li primati gas i trzati u voznji, ako krene to je Pcv def, ako ne hmm moze biti regulator pritiska sta znam ali znam da GP nema problem u samom ecu kao moj bravo na primer koji na odredjenoj temp ne moze da upali iz prve. Ako ti treba savet za plinadziju da ti usteluje javi mi se u dm ili na br telefona 069785595

 

Da dodam to trokiranje i pucanje ako je sve ispravno moze biti do samog ecu sta znam mnogi ljudi to nikada nisu sredili a bacili su brdo para, tako da bolje biti miran ako nije Pcv na primer, samo kopanje moze dovesti to velikog gubitka novca i vremena a da se nista ne uradi sto dalje vodi u agoniju 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze broj majstora za mapiranje zlu ne trebalo. Imao sam prosle god slicne probleme par puta ali su nestali ali opet da imam za svaki slucaj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stereo Auto se ugasio sam od sebe?

Ako je to u pitanju, imao sam isti slučaj sa istim motorom. Problem se javio samo dva puta prosle zime i do danas vise ni jednom.



U komentarima na snimku koji si postavio kažu da su problem rešili zamenom MA jedinice.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet  danas dva puta .Nije mi problem što se dešava povremeno,već što može da dovede do izuzetno opasne situacije u saobraćaju. Jedino je rešenje da ga izturiram pri paljenju  :-D

Majstor kaže da mu jedino na pamet pada senzor radilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Grande Punto 1.4 tjet 120 KS sa gasom ima problem prilikom paljenja kad je hladan. Motor počne da podrhtava, neće da primi gas, to traje 1-2 minuta i nakon toga radi normalno. Kad je vruć nema nikakvih problema. Nebitano je da li radi na benzinu ili gasu, isto se ponaša. Zadnjih 5000 km je zamenjen akumulator, svećice, map senzor, senzor temperature, klapna gasa i opet je sve isto. Moram da napomenem da se nekad desi da 5 dana radi sasvim normalno i onda opet ispočetka. Više nemam predstavu šta je, kao ni majstori. Da li je neko imao sličan slučaj i kako ga je rešio?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, danter said:

Pozdrav!

Grande Punto 1.4 tjet 120 KS sa gasom ima problem prilikom paljenja kad je hladan. Motor počne da podrhtava, neće da primi gas, to traje 1-2 minuta i nakon toga radi normalno. Kad je vruć nema nikakvih problema. Nebitano je da li radi na benzinu ili gasu, isto se ponaša. Zadnjih 5000 km je zamenjen akumulator, svećice, map senzor, senzor temperature, klapna gasa i opet je sve isto. Moram da napomenem da se nekad desi da 5 dana radi sasvim normalno i onda opet ispočetka. Više nemam predstavu šta je, kao ni majstori. Da li je neko imao sličan slučaj i kako ga je rešio?

 

 

Imam tu situaciju, desava se po nekad ne uvek. Kad je jako hladno prvi minut radi kao na 3 klipa. Nisam rešio problem, dijagnostika ne prijavljuje ništa, u servisu kad dodjem auto se vec stabilizuje. Znam, nisam ti od pomoći ali čisto da vidiš da ima još neko :D

Prijatelj na 1.4, 95ks ima isti problem koji je rešio od kako sipa ova skuplja goriva, tipa Max Motion i tako to.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1 hour ago, stex_pb said:

Imam tu situaciju, desava se po nekad ne uvek. Kad je jako hladno prvi minut radi kao na 3 klipa. Nisam rešio problem, dijagnostika ne prijavljuje ništa, u servisu kad dodjem auto se vec stabilizuje. Znam, nisam ti od pomoći ali čisto da vidiš da ima još neko :D

Prijatelj na 1.4, 95ks ima isti problem koji je rešio od kako sipa ova skuplja goriva, tipa Max Motion i tako to.

Letos u servisu kod Gorana u Zemunu preporučili su mi da potrošim benzin koji imam u njemu i da sipam od 100 oktana što sam i uradio i stvarno nisam imao problema par meseci, sad je gospođa sipala običan benzin i opet isti problemi. 

Hvala na podsećanju! 

Sad ću da potrošim ovaj benzin pošto sutra idem na put, pa ću sipati jači i javljam ishod. 

Edited by danter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u gasnoj mapi, idi kod nekoga ko zna da mapira motor a ne da pusti autokalibraciju samo i to je to 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/15/2022 at 4:28 PM, danter said:

Pozdrav!

Grande Punto 1.4 tjet 120 KS sa gasom ima problem prilikom paljenja kad je hladan. Motor počne da podrhtava, neće da primi gas, to traje 1-2 minuta i nakon toga radi normalno. Kad je vruć nema nikakvih problema. Nebitano je da li radi na benzinu ili gasu, isto se ponaša. Zadnjih 5000 km je zamenjen akumulator, svećice, map senzor, senzor temperature, klapna gasa i opet je sve isto. Moram da napomenem da se nekad desi da 5 dana radi sasvim normalno i onda opet ispočetka. Više nemam predstavu šta je, kao ni majstori. Da li je neko imao sličan slučaj i kako ga je rešio?

 

 

A kako to pali na gas

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/15/2022 at 4:28 PM, danter said:

Pozdrav!

Grande Punto 1.4 tjet 120 KS sa gasom ima problem prilikom paljenja kad je hladan. Motor počne da podrhtava, neće da primi gas, to traje 1-2 minuta i nakon toga radi normalno. Kad je vruć nema nikakvih problema. Nebitano je da li radi na benzinu ili gasu, isto se ponaša. Zadnjih 5000 km je zamenjen akumulator, svećice, map senzor, senzor temperature, klapna gasa i opet je sve isto. Moram da napomenem da se nekad desi da 5 dana radi sasvim normalno i onda opet ispočetka. Više nemam predstavu šta je, kao ni majstori. Da li je neko imao sličan slučaj i kako ga je rešio?

 

 

Nakon više meseci mučenja i odlazaka od majstora do majstora i menjanja svega i svačega ( na kraju ispostaviće se nepotrebnim) problem nisam mogao da rešimo i auto je prodat majstoru koji mu je ugradio TNG ( on ga do današnjeg dana nije popravio ). Zaključak je da se plin i tjet motor ne vole. Nikom ne bih preporučio ugradnju gasa u auto s tim motorom osim ako ima viška para, vremena i živaca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini @danter , imaš li ti dokaze za svoje tvrdnje?

To što nemaš kompetentnog "majstora" koji bi rešio tvoju muku ne znači po automatizmu da jedno sa drugim nije kompatibilno.

Znaš li, uvaženi kolega, koliko ima t-jet-ova sa TNG-om koji se kotrljaju bez problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...