Jump to content
FAS Goran
gmanrapp

Fiat Stilo 1.6 16v 2002 BSI, Body problem

Recommended Posts

Zdravo ljudi,

imam problem sa autom iz naslova, kratka svetla mi rade normalno, a kad ukljucim duga, kratka se ugase.

Nikako nece da rade kratka i duga svetla zajedno, samo odvojeno.

Kad probam blenderom, onda svetle i kratka i duga ali to mi nije resenje, necu moci da registrujem.

Majstor menjao ablender i isto se desavalo. Kad je stavio neki drugi BSI modul, (sto je nasao u rezervi) onda je proradilo.

Narucim ja drugi Body komp strogo po broju, uradim kod elektronicara prekodiranje/kloniranje, ugradimo njega i OPET isto.

Sta da radim, ne znam vise sta da probam, ima li neko neko resenje ili predlog sta moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji relej, gde se taj nalazi?

Kad majstor radi sa ablenderom on mi pokazuje neki relej dole kod volana i cuje se da on cakce ali i dalje kad ukljuci duga ugase se kratka. A kad zameni modul ono radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš taj.

Dešava se da i samo ležište/buksne od relea bude u lošem stanju. Tipa rasklimano.

Ja sam to rešavao bez otvaranja bodi compa tako što nožice relea malo zarotiram/iskosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu i to danas. Ali sa zamenom drugog kompa rade svetla bez diranja releja? Ne znam, probacu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javlja mi drugar da obavezno pregledam plocu sa osiguracima kod akumulatora. Kakve veze to sad ima? Jel imaju kratka i duga svetla dodira s njom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze majstor da postoji mogućnost da je prethodni vlasnik stavio neki drugi slican bsi modul i da ovaj mozda nije original. Kako moze da se otkrije koji treba da ide na ovaj auto i da li je ovaj odgovarajuci? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri preko VIN u ePer-u. Do u sraf kako je konkretan primerak izasao iz fabrike.

 

PS: Evo ti samo za primer putanje gde da pronadjes, na vrhu slike. Imas serijski broj, Compatibility listu (za koje verzije opreme), kao i Modifications listu:

 

Untitled.thumb.png.7f39d4738b1b518f56b973fff9f364e8.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam sve ovo ali ne vidim gde je serijski broj bsi modula koji ide u moj auto? Jer ako se ne slaze sa ovim koji je u mom autu (majstor sumnja da je ubacen neki drugi) narucio bih odmah taj sa originalnim brojem. 

Moze li pomoć? 

Edited by gmanrapp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukucaj pretragu po svom VIN i izbacice ti jedan jedini SN, tj. BodyComp sa kojim je auto izasao iz fabrike (svi ostali ce biti sivi, disabled za detaljne podatke). 

Kao na ovoj slici koju sam ti dao kao primer za svoj auto (zato sam i maskirao onih par podataka). 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sređeno. Uopste nije bilo do bsi-a. Rece majstor nesto kombinovali blender sa tempomatom i bez pa tu bila zezancija. Sad je sve ok. Ipak sad imam jedan original body komp u rezervi, :lol: nije bio mnogo skup 30e. Sad imam kratka i duga svetla zajedno. :thumbup:

Hvala ljudi na pomoci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da si sredio, nego mi ni to mi nije neko logicno objasnjenje?

Na Stilu i Nuova Bravo, tempomat je zasebna rucica, ispod ablendera. Sa svojih zasebnih 5 linija, od kojih 4 linije idu direktno do "cuvenog" D4 konektora kod akumulatora (a sa njega do motornog kompa). A napon dobija sa Junction Unit (ispred BC), preko F35 osiguraca. Ugradio sam ih prilicno :) , pa mi je zato malo cudno objasnjenje i kakve veze tempomat ima sa svetlima.

Tempomat mozes da montiras ili skines sa bilo kog Stila, radi sve cim se poveze (jedino se odradi jos Proxy Alignment za lampicu na tabli).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi je rekao kao kad se palio tempomat palila se svetla u isto vreme ili obrnuto, a elektronicar je rekao da komp uopste nije konstatovao upaljena svetla i ni on nije imao ovakav slucaj nikad. Naime sve radi na autu samo kad upalim duga ugase se kratka. Takodje se desavalo, to sam video, kad dam duga svetla upali se sijalica u vratima, a kad sam ablendovao palila se sijalica u krovu. Bas neverovatno. Sad je sve ok... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzev ako nisu otvarali i cistili, meni pre deluje da je problem "slucajno" otklonjen u tom prckanju, vadjenju i vracanju BC. Tipican bug sa elektronikom kod Stila pre restyle. 

Svakako, najbitnije da je bez vecih problema i troskova reseno :thumbup:. Da me pogresno ne razumes - uvek zapitkujem za tehnicke detalje, da bi nam sadrzaj foruma bio sto kompletniji. Sve to koristi ljudima koji ovo budu citali ili imali takav problem ubuduce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno zapitkuj, razumem te, sigurno bih i ja. Vrlo moguce da je otkrio kvar slucajno usput. Mozda nece da kaze, ali ok i to razumem. Najvaznije mi je da je sad ok i da ne moram vise da se zezam oko toga. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...