Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Neka je sa srecom :)

Vozio sam bas dosta taj motor i u Octavii, stavise zbog nje sam i uzeo Leona, stvarno je zver. A pride Octavia ima i pozamasan gepek. Bas pravi auto za decija kolica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po recima ovlascenog, zupcasti se konrolise od 90kkm i menja po potrebi.
Mada sto kaze kolega svakako nije dobro ici u nedogled i sa godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Tadej said:

A zasto je radjen veliki servis ?

Početkom godine je drugar planirao da proda auto rođenom burazeru pa je sredio sve što je trebalo i nije trebalo, između ostalog uradio i veliki servis da ovaj ne mora, kupio još jedan set novih guma, stavio nov akumulator za svaki slučaj, što je meni odlično selo sada :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je odusevilo ubrzanje u 2.0tdi 150 ks, toliko je konstantno, i preko 160-170km/h on ubrzava i dalje linearno.

 

Stvarno dobar odabir... Da uzivas u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pricaju zli jezici da tedei umire u obrtajima i da se ispuva nakon prvog udara :D

Sjajan motor svakako, dok sam vozio paralelno superba i grande punta uvek sam mislio sta bi puntijak radio sa tim motorom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I menjacem :) glavna prednost kod vw u odnosu na ostale mi je oduvek bio menjac. Kako manuelac dobro radi, upada na klik, kao joystik. Nema zamora, nema lufta, rucica odmerena, niti prevelika niti premala, taman prirodni nastavak ruke sa naslona. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, andreja.micovic said:
I menjacem  glavna prednost kod vw u odnosu na ostale mi je oduvek bio menjac. Kako manuelac dobro radi, upada na klik, kao joystik. Nema zamora, nema lufta, rucica odmerena, niti prevelika niti premala, taman prirodni nastavak ruke sa naslona. 

Mrtva trka sa Fordom po pitanju menjača i kvačila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne znam sta reci po tom pitanju. Vozio sam novi Ford Ranger vise puta i malo stariji mondeo (2014).  Nekako sam uvek imao utisak da nisam gurnuo rucicu skroz u brzinu, uvek sam proveravao dal je to to i imao sam potrebu da gurnem rucicu menjaca jos malo gore. Udje on u brzinu ali nemam osecaj da je tamo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto multimediju čekamo da stigne i dalje, malo smo promenili redosled čačkanja :lol:

 

186KS i 425Nm, mislim stvarno, išla je vrhunski i do sada, ali ovo je drugi nivo skroz. Digne stomak već na 1600-1700 i tako drži do kraja, a pritom dimi manje od novog benzinca :P

Skoda Remap.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra, bravo, super, samo ne kontam - već je bila čipovana ?   :robo:

 

 

 

1 minute ago, andreja.micovic said:

Izbacio 169ks inicijalno?

Gde si radio?

 

167 ako ćemo biti politički korektni   :cool:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

NovaSpeed naravno :) Ne znam odakle 167KS stock, ne bi trebalo da je rađeno išta pre, mislim, nije čovek lud valjda pa da ne zna da je radio remap :lol: 

 

Ali krajnji rezultat je tačno ono što sam i očekivao i što se svuda po netu može naći da se izvlači, bilo kod Reva, bilo preko kod nekih drugih ozbiljnih tjunera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, igor0511 said:

Zanimljivo da je ista snaga kao jaci model ovog motora u Leonu (doduse videh negde da se turbo razliuje).

Nego otkud 166ks, i mene zanima :D 

Octavia VRS ove generacije ima recimo 184/380, ali da, fabrički ima veći turbo i injektore pa može dodatno da se odšrafi, ovih 186/425 su neki visoki optimum da kažemo za stock 150 motor.

 

A odakle ovih 167, niko ne zna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mi nekako mali dobitak. 

Sa 150 -> 186 je ok (ona prica o 15%-20% povecanja snage), Ovako ispadne oko 10%. Ne kazem da je lose nego bih sa pocetnih 167 ocekivao i oko 190+ks. Makar ja tako ocekujem sa svojih 165ks (ako izbacim inicijalnih 165ls)

I gde si radio? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...