Jump to content
FAS Goran
trmac

Lancia Nuova Delta - skidanje spoljneg retrovizora

Recommended Posts

Ljudi kako se skida bocni retrovizor? Ja odvrnem ova dva srafa ali on i dalje stoji cvrsto. Jel ima tu jos neki koji ja ne vidim, ili neke zabice ili tako nesto?

 

IMG_20210817_171113.jpg

 

 

Edited by neshaoct
Sredjena slika by Ivan ; split Topic by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ima neku šemu sigurno.

 

Jesi probao malo da ga odvojiš? Postoji mogućnost da je malo zalepljen, tipa neka guma za dihtovanje da je zalepila ili slično

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam kod sebe, kada sam se malo igrao sa poklopcima retrovizora.

Nista na silu, nema zabica, sve je isto kao na Nuova Bravo, tj. na srafove.

Osim ta dva koja odmah vidis, imas jos jedan sraf napred. Pomeri samo tu diht-gumu sa prednje strane i sve ce ti se samo ka'sti ;)

 

PS: Ako se igras dalje sa motoricem ili poklopcem, mozda ce ti biti od pomoci ova moja slika. Nekome sam vec ranije ostavljao i oznacavao, kada je hteo da rastura:

 

251020207402.jpg.85335e5e815ea6fe3a19bf5ced0c9e9f.thumb.jpg.a8b83e52818d6270af4ef50c66fa988b.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, to je to. Mada mi ni to nije zavrsilo skroz posao :) . Da bih skroz skinuo retrovizor tj. otkacio kablove sa auta moram da skidam tapacirung vrata, jel tako? Ne bih to sam radio.

 

Ps. Jos nesto, ako je otisao motoric za preklapanje jel se menja ceo retrovizor?

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, trmac said:

Da bih skroz skinuo retrovizor tj. otkacio kablove sa auta moram da skidam tapacirung vrata, jel tako?

Ja sam retrovizor skinuo lagano za par minuta, bez bilo kakvog cackanja tapacira. Toliko lako, da mi je zgodnije bilo da skinem ceo retrovizor i radim na stolu, nego da obigravam oko onih plasticnih zabica poklopca i ogledala (da ih ne polomim).

Kada se skine poklopac za tweeter, koliko se secam postoje ta 3 srafa i dzek (za elektromotore i grejac, u desnom je i senzor temperature) i to je sva mudrost.

Nije imalo potrebe da slikam to, ali evo posto znam napamet gde je u eLearn - cisto da ti pripomognem. Tacka 1 je upravo pomenuti konektor:

 

Untitled.thumb.png.f789b787861d2ffaf6e8d53b469d5101.png

 

PS: Samo povedi racuna kada vracas retrovizor, da ga lepo upasujes u gumene dihtunge (pogotovo trougao sa spoljne strane).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ovo doveze na skup, raskupusalo bi se do lima za par minuta :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su ovi konektori bili zavuceni ispod tapacirunga pa sam ih jedva izvukao van. Jedan je za ogledalo, drugi za preklapanje. Vidim da na ovaj za praklapanje idu cetri kablica (samo jedan red je aktivan, ovi 1-4). Videcu sutra da to povezem direktno na akumulator da vidim da slucajno motoric ne radi. Samo ne znam cemu cetri komada sluze :)

 

I ne rekoste mi, jel se ceo retrovizor menja ako je motoric zavrsio pricu?

 

IMG_20210818_185432.jpg

Edited by trmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ti nama ne reče ko si, odakle si i koji si auto kupio... 1.8t ili ?

 

Obično nikad ne rikne baš sam motorić, bude neka druga glupost. A vrvtn je jeftinije ceo drugi polovni retrovizor bez stakla i poklopca nego samo motorić ili ta glupost ako je uopšte nađeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predstavljam auto cim uhvatim malo vremena :) . Jeste 1.8t. Evo jedna slika do tad 


Inace retrovizor proradio sam od sebe kad sam sve vratio na svoje mesto. Da li je negde u kablu bio prekid ili tako nesto ne znam.

 

Dok sam cackao oko konektora uspeo sam da sprzim osigurac. On inace sluzi za jos gomilu stvari pa mi je i prijavljivao gresku sistema autoparkiranja. To je ovaj 51

Screenshot_2021-08-19-09-46-31-806_com.google.android.apps.docs.jpg

IMG_20210511_214640.jpg

Edited by trmac

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, trmac said:

Inace retrovizor proradio sam od sebe kad sam sve vratio na svoje mesto.

To ti je cuvena forumska metoda ubedjivanja. Za fine i precizne radove oko elektronike, a i zarad psihickog zdravlja - u gepeku uvek treba imati i dodatni tzv. "ubedjivac" :D :

 

cekic-sa-drskom-0-10-2kg-levior_8500.thumb.jpg.7cb0c2d4a40ca3a304fd69fdc87829b2.jpg

 

Btw, lepo deluje Deltica. 1.8 je vrlo retka, lici na onu Miskovu (sa Kose), neko je kacio vec fotke.

 

3 hours ago, PremieRacing said:

Ni ti nama ne reče ko si, odakle si i koji si auto kupio

:D

Mi odmah na tehniku i pomoc - ali nista dok moj kum ne istrese ljude sa pitanjima  :respect: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...