Jump to content
FAS Goran
vladimiran

Fiat Grande Punto - velika razlika u sili kočenja zadnjih točkova

Recommended Posts

Imam problem sa zadnjim nožnim kočnicama na Grande Punto 1.4 8v zbog koga ne mogu da prođem tehnički, a uskoro mi ističe registracija. Naime, prvi put kada sam bio na tehničkom pregledu ustanovili su da mi zadnji desni točak slabije koči od levog za 40%, a dozvoljeno je do 30 i ručna mi nije bila dobra. Bio sam kod majstora koji je skinuo doboš, očistio i doboš i paknove, naštelovao ručnu. Rekao mi je da paknovi još uvek nisu istrošeni. Danas sam bio ponovo na tehničkom, ručna je u redu, ali je razlika u kočenju levog i desnog zadnjeg točka i dalje velika, čak malo i veća nego prvi put, 47%. Molim za pomoć i savet šta da radim, da li je pametno da menjam sve (doboše, paknove, creva...) na 6 dana pre isteka registracije? Imate li da preporučite nekog dobrog majstora za kočnice u Nišu?

 

Hvala unapred!

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel proverio dali imas vazduha u kocionom sistemu mislim ako je sve skidao i cistio i nastelovao sve kako treba onda nebi smeo da imas problem kazes da rucna radi sada meni lici da imas vazduuha u kocionom sistemu pa zato ti slabije koci jedan tocak u odnosu na drugi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema mi je bila interesantna zbog sličnih problema koje imam,pa Vladimiran ako ti nije teško da napišeš red dva jesi li i kako si rešio problem sa zadnjim kočnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/21/2021 at 11:27 AM, notalone said:

Tema mi je bila interesantna zbog sličnih problema koje imam,pa Vladimiran ako ti nije teško da napišeš red dva jesi li i kako si rešio problem sa zadnjim kočnicama.

Stavio nove paknove i doboše i prošao tehnički. :D Najveći problem u svemu je da i kada stavite sve novo niste sigurni da li je ok. A nigde ne može da se proveri sila kočenja i razlika u kočenju, sem na tehničkom pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...