Jump to content
FAS Goran
Shonzzzy

Fiat Bravo 1.9 MJet 150 - nekonstantno zviždanje tokom vožnje

Recommended Posts

Zdravo svima.

Prvi put postujem jer sam obicno do sada nalazio sve informacije koje su mi trebale na drugim temama. Prosao sam koliko sam mogao teme "zvizdanja", ali nisam nasao opis problema koji odgovara mom. Unapred se izvinjavam ako sam promasio neku takvu temu, pa me u tom slucajno slobodno uputite i zatvorite ovu temu.

 

Sta je u pitanju.

Prilikom voznje, ali ne uvek, javlja se zvizdanje. Zvizdanje je cisto bez propratnih zvukova i podseca na klasicno zvizdanje prouzrokovano prolaskov vazduha kroz neke uzane prostore.

Zvizduk nije konstantan, ali se najcesce javlja nakon odredjenog vremena voznje, obicno iznad 40km/h.

Zvizduk prestaje na najblazi dodir kocnice. Nema ga prilikom rada u leru, niti je direktno povezan sa pritiskom papucice gasa (nekad je tu, nekad nije).

Automobil se ponasa normalno tokom voznje, nisam primetio problem pri kocenju, niti sam primetio neko curkanje.

Treba da zamenim cev interkulera (planirano za nekih mesec dana, servis kod Gorana u Altini) i inicijalno sam pomislio da je tu negde problem, ali me potpuno izbacuje sa traga to sto zvizdanja nema uvek i prestaje na najblazi pritisak kocnice, pa me brine da li treba dalje voziti ili odmah traziti neki servis. Plasim se da posto je problem specifican ne promenim nekoliko majstora u tih mesec dana koji problem nece resiti, a da sam samo izgubio vreme i lovu.

 

Svaki savet i sugestija su dobrodosli. 

Veliko pozdrav svima!

Milos

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li menjao šoferku? Ili neko pre tebe?

 

Zna da zviždi ako je menjana šoferka a lepak nije dobro stavljen, a ni šoferka pa ostane malo lufta gde prolazi vazduh i onda zviždi.

 

Imao sam slučaj na službenom, samo je bilo karakteristično za veće brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na sugestiji.

Menajna je, ali pre vise godina, nisam primetio da se negde nesto odlepilo. Provericu.

Fora je sto pri vecim brzinama 80+ se vrlo vrlo retko cuje, preko 100 nisam ni jednom primetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako branik nije upasovan kako treba ili je auto cuknut, sasvim moguce, to je i meni palo na pamet.

Cak i u eLearn ima procedura kojim redom ici, sve je lepo opisano. Nesto mi je u glavi da sam nekome ostavljao ranije, provericu.

Neki su stavljali i gumu u tom delu, koliko se secam (ako je do toga uopste).

PS: Spojicemo ili prebaciti u podforum za Nuova Bravo, posto je ovaj deo foruma za Bravo Mk1/Brava modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako prestaje sa dodirom kocnice onda odpada i sofersajbna i crevo interkulera i razmak izmedju haube i branika :D U tom slucaju meni deluje kao da plocica po malo zakacinje o disk, mozda je ujeden disk malo pa ona kaci po ivici, mozda je prljavstina neka upala...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima logike, treba i to uzeti u obzir, ali covek pominje zvizdanje vazduha, tj. takav zvuk:

4 hours ago, Shonzzzy said:

podseca na klasicno zvizdanje prouzrokovano prolaskov vazduha kroz neke uzane prostore

Kocnice vise metalno skripe, tacno znas da je do njih. Svakako je tesko na osnovu ovakvih opisa dijagnostikovati bilo sta precizno.

Mozda krenuti metodom eliminacije od svih pomenutih stvari. Apropo moje price, banalno je proveriti, ima ceo spisak u eLearn... Mislim, nikakva pamet, sve logicno, ali evo npr. mogucih stvari:

 

Untitled.thumb.png.dd6211f988fa1af8e79860a8002ce809.png Untitled1.thumb.png.3d0fde3bd3ac9bb2efa44a1ef479df42.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na savetima. Probacu da dodatno utvrdim da li negde zvizdi na nekom od otvora, a kako sam vec zakazao servis  skrenucu paznju da oni detaljnije pogledaju prevashodno kocioni sistem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem kada je auto hladan na 1400 1500 obrtaja javlja se blago zvizdanje posle par kilometara to nestaje i radi auto normalno moze li neko da mi objasni sta bi moglo da bude. 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djordje1988

 

Ako je to ono zviždanje na koje mislim, a koje se često zna čuti kod dizela, onda pre svega treba pomisliti na turbo. Ne, to ne znači da treba sutra da trčiš da remontuješ turbinu.

Treba prvo da se pregleda na dijagnostici kako radi turbina, da se isprati ima li potrošnje ulja...a vremenom to zviždanje će se povećavati. Prestaje posle zato što se ulje zagreje, postane ređe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...