Jump to content
FAS Goran
Nuova Delta

Citroen C5 2.0 HDI Hydroactive

Recommended Posts

Kad sam predstavljao ovde Lanciu Deltu i Saab-a 9-3 ne mogu da se setim gde sam stavio temu, u koju "kategoriju", nadam se da nisam omasio. :D 

Sve u svemu, eto, novi primerak od kojeg ocekujem da se skrasim neko duze vreme, pre svega to..

Ne znam koliko mogu utisaka da iznesem jer sam ga sinoc provozao prvi put u mom vlasnistvu, ali eto nesto brzinski za sada: izuzetno lep eksterijer, enterijer na prvu "ruznjikav", ali nekako je lep osecaj u kabini, sve u enterijeru je vezano za mekocu, u smislu izuzetno plisano i mekano na dodir (nasloni za glavu, nasloni za ruke), sedista takodje izuzetno mekana, zadnja pogotovo, skoro pa se potone u njih, vesanje mi se cini da radi svoj posao u skladu sa "legendom" o toj tzv. hidraulici. Kolotraze, mnogo zakrpljene puteve, pa cak i nesto vece rupe (upao u jednu cim sam ga uzeo :D) mogu slobodno da kazem da ne oseti uopste, tj. ako je rupa ogromna i kriticna oseti se udar tocka, ali nema onog upadanja cele karoserije, "odskakanja" kao kod standardnog vesanja, vec se u sedistu sedi u istom polozaju bez osecanja udaraca po guzCi :D 

 

IMG_20210726_110757.jpg IMG_20210726_110822.jpg

IMG_20210726_111245.jpg IMG_20210726_111754.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nuova Delta

Prebacicemo u podforum Predstavljanja automobila clanova->Automobili izvan Fiat grupacije.

Mada, sada smo svi jedna velika Stellantis porodica, welcome home :D . Da te auto lepo sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Hvala lepo, hvala !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srećom !!! I da te dobro služi.

Koji je tačno 2,0 HDI motor u pitanju, koje snage i koja je to Euro norma? Nekada sam sve to "na keca" znao čim vidim kola, ali, vreme i godine čine svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron Hvala puno !!! 

2.0 HDI 136ks. Mislim da je Euro 4 u pitanju, imam AMSS papir u kaseti, pa cu bas videti ovako i za sebe sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti Pomagaj opet :D

Zvali smo te u pomoc kad sam se raspitivao za 407-icu nedavno, a takodje vidim i sam da imas/imao si Citroena. :D

Uzeh Citrusa, a bez da razmislim gde cu ga odrzavati, a primetio sam da se na ovom forumu (i na jos par drugih) spominjao neki, izgleda cuveni, Blaza Djukic..?!

 

Jel stvarno dobar majstor kao sto je napisano u tih par komentara koje sam procitao i jel to ovaj servis u pitanju ?

 

https://garaza-blaze-ukica.business.site/

 

Edited by Ivan
Popravljen link

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti A ko je taj Blaza kojeg svi spominju, neki majstor na plavim horizontima ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla ODLICNO, HVALA PUNO !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nuova Delta

Sestra godinama odrzava svoj C3 kod njega, matori je takodje nesto sitno radio tu na svom Citrusu. Bez zamerki do sada, korektno sa cenama, ako zatreba ima i svoj slep.

Vidis, tek sad primetih da sam izrod u porodici sa Italijanima :D . Ali zato ja njih vozim i odvozim kod Blaze, a ne oni mene kod Gorana :P .

 

PS: Popravio sam link, u tvom postu iznad ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Samo da taj slep ne zatreba, ne njegov, bilo koji :D Hvala na ispravci linka !

@dekirs Gde koj djavo da odrzavam auto onda :D 

@djomla Vidim da vozis ili si vozio C4 Picasso, gde ti odrzavas auto, jel ima neka preporuka mozda za nekog drugog majstora. Treba mi u sustini neko ko bre zna svoj posao :D Da zna da prepozna neki eventualni kvar, otkloni, resi problem. Ne treba mi majstor koji ce tipa promeniti pola mog auta da bi dosao do kvara..

Edited by Nuova Delta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim i dalje C4P, nadam se još par godina da će me služiti
Ja sam kod Blaže odradio veliki, mali i pločice. Kapiram da mozes kod njega da odrzavas C5, raspitaj se svakako i kod Savina sta i kako, što kaže Deki. Sutra cu da vidim za još jedan servis kako se zove.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj model c5 je star punih 20 godina, pritom nije retkost, tako da ce maltene svaki majstor znati da ga odradi, 2.0hdi je isto tako prastar i majstorima dobro poznat motor.

 

Kapiram da su mnogi ti citroenovi majstori prvi put videli citroenov turbobenzinac pa jos sa direktnim ubrizgavanjem tek kada im je deki zakucao na vrata, teska egzotika :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs Prvobitno sam hteo kod Savina, medjutim procitao sam par losih komentara na nekim forumima, a onda kao slag na tortu video 11 ocena sa samo jednom zvezdicom na Google Reviews i to me nekako malo odbilo od njih, sta znam...

@djomla Nasao sam isto na NBGD neki "CitroenDjukic" servis, mada eto, a tog Blazu sam se "vezao" najvise zbog jako lepih komentara i preporuka na forumima

@vagenovac Realno si u pravu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

063-8555-328 Majstor se zove Nikola, nalazi se na Karaburmi Garsija Lorke 26 ili 24 cini mi se. Covek radi Pezo, ali vidjam svakodnevno kod njega Citroene. Majstor je vrhunski, ljudi iz okolnih gradova dolaze kod njega. Guzva jeste ali brzo i rade. Meni je svojevremeno precesljao jedan 308 za koji se na kraju ispostavilo da nije cist. Zvao me je u 22h da mi javi sta je saznao od ljudi koji su nekad radili u Veranu. Pozovi, pitaj, al majstor ipo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pojasnim, nemam problem neka ide gde ko hoce, meni se Savin pokazao kao najbolji a nisam ni citao forumaske prepiske o njima niti sam brojao zvezdice na Guglu. Pritom gledajuci ranije te ocene sam primetio da ljudi namerno daju 1 zvezdicu ne bi li spustili prosecnu ocenu i to najvise radi konkurencija. Srbija brale. 

Kada sam uzimao DS3, Blaza je bio pitan da li zna da radi te motore, tjst da li ih odrzavaju. Dobio sam odgovor, "da, da naravno da ih radimo". 

Kada sam dosao sa problemom overboost-a covek je izbegavao da radi to, tacnije prvo su pregledali creva i obrisali gresku. Naravno posle pola sata se greska pojavila opet, onda sam ga zvao gde mi je receno raspitacu se sta je i javljam ti.

Proslo je par dana, kontaktirao sam ga opet i dobio odgovor, evo idem bas da popricam sa kolegama iz Savina i DTC servisa, javljam se. Proslo je dva dana, zvao sam ga, nije se javio i tu se prica zavrsava.

 

Problem uopste nije bio do motora ili necega vezano za THP, problem je bio sa turbom. Znaci trebalo je skinuti turbo, proveriti na dijagnostici parametre pre toga i kvar se otkrio. Vrloooooo jednostavno, kao i kod ostalih motora turbo benzin/dizel. Znaci trebalo je samo maaaaaalo vremena odvojiti da se ispita sistem i doslo bi se do krivca u ovom slucaju turba :)

 

Sve ovo ne bih pisao da mi pre toga nije rekao "da, da naravno da radimo te motore". Ako pod "radimo" mislis na mali servis, onda samo to kazes, a ne da se jebavam i idem u tri lepe na plave horizonte izlazim sa posla, placam car go, bacam pare bzvz gde mi auto stoji nedelju dana dok se ti smislis da mi kazes je l' znas da ga popravilis ili ne znas. Meni takvi ljudi idu na crnu listu, moze da mi rodjeni otac bude i najbolji majstor na svetu, kod drugog bih otisao.  Da ne pricam o tome sto sam za tih par dana listajuci UK i Portugalske forume i skidajuci BOV ventil sam dosao do zakljucka da je najverovatnije turbo problem. 

 

Kod Savina je to reseno vrlo lako, dobar dan imam taj problem zakazao bih servis, moze tad i tad. Ostavio u 8 ujutru, zvali me oko 10, pitali da li smeju da skidaju turbo jer misle da je on u problemu, rekli koliko to sve kosta i cao.

Nema, cekaj da pitam ovog onog, ili radis ili ne radis nema trece. Da mi je rekao ne radim to nemam zivaca, ja bih ga razumeo u potpunosti. 

 

A da ne pricam o tome sto kada sam dolazio on obicno nije bio tu, gde ona dva momka gledaju bledo na postavljeno pitanje, jer im on nije objasnio o cemu se radi, pa onda moraju da ga zovu. Ljudi nisu znali ni koliko kosta taj servis nego su morali njega da zovu... ma daj. 

 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs Ma naravno, nisu te ocene nista preterano merodavne, ali nekako po automatizmu coveka odbije kad vidi dosta negativnih, na to sam mislio prvenstveno.

@Nikola JTD E, hvala ti mnogo na preporuci, uzecu i tog majstora u obzir !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blaza mnogo zavlaci i odlaze. Provereno kod vise ljudi. Ne kazem da je los majstor, rekao bih da je prosecan. Mislim da je izvikan jer je dobar u marketingu. Voli da cacka oko racunara, tehnike i sl pa se razume i u prednosti foruma. Slika sve sto radi, pravi neke baze podataka. Ljubitelj citroena pa prica o kolima sa  pasijom sto ljudi tumace kao da ih zna u prste. 

2 momka koji rade kod njega su vrlo fina i ljubazna. 

Tvoj auto nije egzotican pa verujem da neces imati zamerke na njega, pogotovo ako ti odgovara njegova lokacija.

Ja ne planiram da idem kod njega, jer mi je predaleko i dangudno. 

Ako ti je Kaludjerica blizu, preporucujem servis Arizona. Pedantni, strucni, mahom rade Renault, ali mogu i ostali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E, idi ti lepo kod Dike Zečevića, nekako mi se čini da ćete se super složiti vas dvojica   :)

 

 

edit: baš čudno da ga niko do sad nije spomenuo...  :cool:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale Kaludjerica mi je na 10ak minuta voznje smederevskim putem :D Zbog interesantnih komentara o Blazi, odustacu od njega. Jeste mi daleko, ali sam bio spreman da to zanemarim ako je stvarno tako dobar, ali...

 

@PremieRacing Izguglao malo, izlazi mi neki rally vozac i ucesnik parova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...