Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Srecna kupovina! Uglavnom ljudi kukaju na taj 1.4, a ti ga kupio opet, ima li neka tajna ili je jednostavno to bestbuy po toj ceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Šta da ti kažem, za moje potrebe taj motor je dovoljan. Da li bih voleo jači motor, sigurno. Glavna stvar je, bar meni, što 500L zadovoljava potrebe četvoročlane porodice i stvarno jeste best buy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oho, čestitke za pazar, stvarno je best buy za porodični auto

Nego, mene interesuju ta zatamnjena stakla. Vidim da nisu nešto puno zatamnjena a pitanje je, da li imaju efekat ublažavanja UV zraka kao folije i koliko je prijatnije u unutrašnjosti s njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, srdjos said:

Nego, mene interesuju ta zatamnjena stakla. Vidim da nisu nešto puno zatamnjena a pitanje je, da li imaju efekat ublažavanja UV zraka kao folije i koliko je prijatnije u unutrašnjosti s njima?

na ovo isto pitanje može i @ortakov da napiše koju reč pošto ima Sport paket

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Salee said:

Mnogo mi nedostaje ostava za naočare

Ako bas toliko fali - za bilo kog entuzijastu laganica za naknadnu ugradnju. Slican nosac je isao i na Deltu, Cromu, 500L...

Treba samo videti kakva je priprema ispod i sta treba od delova, naravno ako neko uopste hoce da se bakce sa tim na novom autu.

Definitivno korisna stvar, odradio sam upravo to kod sebe (samo na Nuova Bravo) i napravio detaljan DIY da se nadje:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima!!

@shuxx Starim sam bio zadovoljan, auto je prešao oko 75k. Osim redovnog održavanja jedino što je pravilo problem je bio alternator koji je škripao pri paljenju, a podmazivanje je pomoglo. Uglavnom gradska vožnja, vikend vangradska i letovanje. Realno mogao sam još dugo da ga vozim, međutim želeo sam da uhvatim dok još prave 500L, a i svidela mi se instrument tabla :)

 

@srdjos Zatamnjenje se vidi, nije preveliko, delovalo mi je tamnije. Kako je pozadi nemam pojma, sedeo sam samo napred  :)

 

@Ivan Super je tutorijal, ali ne bih se sada usuđivao na takve zahvate. Razmišljao sam kako bih bez skidanja enterijera, ali teško. Da bar ima taj neki nosač, predviđenu poziciju. U svakom slučaju hvala što si mi skrenuo pažnju.

 

Što se uradi sam tiče pre ću da vidim da li može svetlo da se ubaci u fioku, ima predviđenu poziciju, samo je pitanje struje, ali treba tek da pogledam.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, srdjos said:

na ovo isto pitanje može i @ortakov da napiše koju reč pošto ima Sport paket

Nemam sport paket, imam Cross, ali sam dokupio kao dodatnu opremu zatamnjena stakla. 

Šta znam, zatamnjena su pozadi, uglavnom se vozim napred :) 

Pitao sam decu, par puta, kažu da im je super :) Iskreno, mislim da dosta pomaže, baš smo sa dugačkog puta, preko dana, po jakom suncu, nisu se žalili, naprotiv, svaki put kada sam ih pitao, bili su super (deca, pozadi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Salee

 

Čestitke na kupovini... Meni 500l u Sport paketu izgleda baš baš dobro :) 

 

Kakvi su utisci, ima li mehaničkih razlika između ovog i starog 500L-a ili se sve svodi na kozmetiku? Mada, istina ja bih i samo zbog sedišta i nove table rado menjao, ali me ipak malo zanima i ovo drugo.

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!

@ivica su Što se mehanike tiče nisam siguran da znam da ti odgovorim. Ono što mi jedino pada na pamet je da su diskove pozadi zamenili dobošima. Motor je isti, za ostalo ne znam šta da ti kažem. Auto je definitivno viši što zbog povećanog klirensa, što zbog 17ca točkova. 

 

Inače još jedna opcija koju sam primetio da nedostaje je automatsko zaključavanje vrata u vožnji, na starom je to moglo da se podesi, preko 30kmh zaključaj. Ovde to ne nalazim, a meni je to ok opcija, ne može neko tek tako da sedne u auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Salee

Više sam mislio na to kakav je subjektivan osećaj, da li je nešto poboljšano/pogoršano, ili je osećaj u vožnji potpuno isti. Znači na prvu ne primetiš neke razlike.

Pregledao sam masu yt klipova, pročitao dosta članaka, ali apsolutno niko se nije bavio poređenjem, svi se uhvatili nove kontrolne table i infotejmenta i to je to :)

Fiat tvrdi da je 40% delova novo u odnosu na stari, a ne kaže šta je novo... Rekao bih da je ipak u pitanju marketinška varka. Mislim da sam isto ovo pitao na još jednoj temi, ali isto nisu znali odgovor.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Salee said:

Auto je definitivno viši što zbog povećanog klirensa, što zbog 17ca točkova

Ako su u pitanju bili 205/55/16 (na starom 500L) i 225/45/17 pneumatici sada - maltene da nema razlike u visini vozila (1mm razlike, visina ce maltene vise zavisiti koliki je pritisak u njima :)).

Cak se i precnik (2r*Pi) razlikuje u samo par mm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivica suŠto se subjektivnog osećaja vožnje tiče, ne mogu tačno da ti kažem jer ću ga svakako neko vreme štedeti zbog razrade, ali ovih par dana, vidim da može isto što i stari, da voli gas, a bez gasa naravno trom. Ne vidim za sada napredak, ali ni pogoršanje. Tih 40% verovatno se odnose na enterijer i eksterijer, jer stvarno je mnogo toga drugačije, verujem da jako malo mehanike može da uđe u tih 40%. Suštinski iz pozicije vozača kada gledaš okruženje sve mi je napredak osim (navlake) volana, međutim kada gledaš detalje vidiš na štogod mesta niži kvalitet materijala (plastike) i neke šupljine i možda oštrije linije plastike koje ja bar ranije nisam imao.

 

@Ivan Možda si u pravu za visinu, možda je to moj utisak samo zbog drugačijeg izgleda, ali juče sam video klinca kako šlajfuje da uđe jer mu je visoko, a ranije nije imao tih problema :) Realno vozio sam skoro dva meseca Hyndai, koji je nizak i možda je samo stvar osećaja. Pogledaću jednog pored drugog ako budem imao prilike da stanem pored nekog starog.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Salee said:

Možda si u pravu za visinu

Nemoj da sumnjas :stuart: , veca felna i niza guma pa te izgled vara. Vozio sam obe dimenzije, pa znam napamet, samo 1mm veci ukupni poluprecnik 17''felna + 225/45 guma ;)

Imas i ovu korisnu stvarcicu, pa cisto potvrdi: https://www.wheel-size.com/calc/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, ali zar ne bi svejedno klirens trebao biti veći? Točkovi su isti, ali je rastojanje od točka veće. Kao kod crossa.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je i rekao da je klirens veci, a u to uracunao i razliku izmedju 16'' i 17'' tockova. Pa je samo moja digresija bila da do tockova nije ;) , vec do ostatka trima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle 10-tak dana vožnje par utisaka...

Navika mi se vratila, štaviše imam utisak da mi bolje leži nego stari 500L. Išao sam malo i van grada, imam deluje da malo bolje leži u krivinama, bar je moj subjektivni utisak takav. Sedišta su definitivno udobnija.

Ono što imam da zamerim je da su kočnice počele da cvile pri laganom kočenju. Par puta sam zakucao kočnicu malo jače da bih je proverio sve je delovalo ok. Pretpostavljam da treba još sve da legne na mesto ili je naišao komad nečega. Realno to mi malo kvari utisak, jer na novom auto ne očekujem da čujem kočnice.

Edited by Salee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...