Jump to content
FAS Goran
Luka051

Fiat Grande Punto Evo 1.3 MJet 16v - greška P0657 i P0778

Recommended Posts

Pozdrav, obavio sam dijagnostiku i dobio 2 koda za neispravnosti, jedan je za glavni relej (ne znam koji je to tocno ni kako da ga trazim po ducanima) a drugi je za regulator pritiska goriva. Ako netko ima iskustva oko slicnih kvarova moze li mi reci sto da radim oko toga posto mi je mehanicar rekao da ne zna jesu li greske povezane jedna s drugom ili treba rijesavat obje. Bilo kakav savjet je dobrodosao! 

 

IMG_20210716_171845.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Luka051

 

Te dve greške nisu povezane jedna sa drugom.

 

P0657 - na tabli sa osiguračima postoji relej za anlaser. Kada taj relej zalepi eto problema sa startovanjem motora.

Nisi napisao koje probleme auto ima (samo kodove), ali ako ponekada ne možeš da zaverglaš - to je to. Izvor.

 

P0778 - problem sa pritiskom goriva. Može da bude zbog regulatora pritiska goriva koji je u problemu, ali može da bude i nešto banalnije, kao npr. da je zapušen filter nafte, prljav rezervoar...ili bilo šta drugo na gorivnoj instalaciji što može da prouzrokuje pad pritiska nafte. Izvor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bas to paljenje problem, vergla ali nece startat, nekad starta iz prve a nekad nece ni nakon 5 puta. Moze li molim te neki link za taj relej, neka stranica autodijelova i slicno. Znas li mozda poziciju tog releja u Grande Puntu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Luka051 said:

Moze li molim te neki link za taj relej, neka stranica autodijelova i slicno. Znas li mozda poziciju tog releja u Grande Puntu? 

Pozicije svih tabli sa osiguračima/relejima, kao i čemu služi svaki od ubodenih u njih, imaš navedeno u vlasničkoj knjižici za Grande Punto Evo:

- klik OVDE.

 

Ili za Grande Punto:

- klik OVDE.

 

Ili, detaljnije u tom autu u okviru eLearn programa (treba da se instalira na komp):

- klik OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...