Jump to content
FAS Goran
moron

Autosaloni - iskustva/mišljenja/saveti

Recommended Posts

4 hours ago, igor0511 said:

Ja sam zato u nekoliko navrata odustao od Giuliette, a i od Astre i Insignie.

Dosao u sorcu, posle treninga. Samo sto me nisu oterali iz oba salona :D

Valjfa nisam delovao kao potencijalni kupac. U Porsche Ada su stvarno bili fini. Nudili su i probu Cupre na stazi i veceru, ali sam vec znao da ce biti TDI pa nisam hteo da trosim ljudima vreme

Posle duže pauze uđoh pre neki dan u salon Honde ... Neki novi prodajni savetnici u salonu ... Vrlo brzo me maltene "isteraše"... Profesionalci  :) Nadjoh se najpre u čudu, a smejah se posle sam sebi ...  :)

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:
E moj druže, pisali smo već o odnosu prodavaca u salonima. Ponašaju se kao da prodaju 100+ komada nedeljno!

Još samo da nam otkriju tajnu zašto je tako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, srdjos said:
Po pričama drugih sa Foruma, i ostali imaju loša iskustva sa prodavcima iz salona

Evo ako mogu da iznesem moje iskustvo sa auto salonom gde sam uzeo auto.

 

Prvo sam se prošvrćkao kroz salon, u svakom automobilu je ključ, kako u salonu, tako I u dvorištu. U svaki sam seo, sem u AR Stelvio, on je zaključan bio, al su mi uredno otključali da ga razgledam. Ispred salona su imali 500l, Renegade, Stelvio I još jedan model kao test primerke. Nisu imali tipo Cross, sem izloženog u salonu. Tražio sam njega da provozam, zakazali su za dan kasnije. Došli, provozali. Ćerka je sela u svaki fiat 500, jer su joj slatki .


Nije bio samo 500x, mada su nam rekli kad stižu I da će nas zvati čim stignu da bi obavili test vožnju. Naravno kupljen je Tipo. Dva puta su ne cimali iz banke, kad sam predao za kredit, oko nekog papira, koji im eto treba zbog papirologije, oba puta sam u roku od sat vremena dobio te papire na mejl od auto kuće. Nakon toga, kad sam radio prebacivanje saobraćajne, jer je Tipo već bio registrovan, sve su završili od papira, dali kontak telefon ako nešto zatreba, te papire sam odneo u SUP, završio saobraćajnu.

 

Zatim, kad sam radio kasko I osugranje stakala, nazvao sam ih da mi daju tačne cene stakala, za dva minuta sam dobio cene. Kad je bila nedelja čuda, otišao sam sa ortakom kod njih, jer je gledao auto za sebe, dobili posluženje, sok, sendvičići... E sad, dal je mene usralo I potrefilo da bude sve tako, ne znam.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si negde spominjao da je tvoja zena dugi radila za to auto kucu, pa mozda imas specijalan tretman, tesko je reci. 

Necu da navodim par mesta gde sam ja imao drugaciji tretman zbog licnog poznanstva, a znam da drugi nisu bas tako prolazili, sto i nije profesionalno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, knezevic76 said:

Prvo sam se prošvrćkao kroz salon, u svakom automobilu je ključ, kako u salonu, tako I u dvorištu. U svaki sam seo, sem u AR Stelvio, on je zaključan bio, al su mi uredno otključali da ga razgledam. Ispred salona su imali 500l, Renegade, Stelvio I još jedan model kao test primerke. Nisu imali tipo Cross, sem izloženog u salonu. Tražio sam njega da provozam, zakazali su za dan kasnije. Došli, provozali. Ćerka je sela u svaki fiat 500, jer su joj slatki emoji23.png.

Registrovani Tipo Cross su imali još krajem Aprila... Video sam napolju registrovan narandžasti Tipo Cross poslednjih dana Aprila, ne znam da li je baš to taj koji si ti posle kupio...

Ti automobili napolju su njihov rent-a-car, nisu test primerci. Šta će biti tu zavisi jedino od toga šta je izdato tog dana...a, kad su u pitanju pravi test automobili - uvek su tu.

Očigledno da je tog dana kad si zatražio Tipo Cross da provozaš on bio izdat, i zato nisi mogao da ga dobiješ na test vožnju. Da je već bio samo na test vožnji sa nekim drugim potencijalnim kupcem rekli bi ti da sačekaš malo dok se ne vrate sa probne vožnje...

 

Generalno se saloni štekaju da svojim parama kupe automobile koji će biti salonski primerci, jer eto ''neće da zarobe pare''. Baš zato svi ti auti koje si nabrojao da su bili napolju nisu test vozila, nego su odmah stavljena u rad kao rent-a-car vozila. Praksa da se tuđi auti (poručeni i plaćeni) stavljaju u salon (pre isporuke kupcu) je nažalost uobičajena kod naših salona (nevezano za brend), iako to nikako ne sme da se radi bez saglasnosti vlasnika jer to nisu njihovi automobili...tako da nemoj misliti da su svi auti u salonu automatski u vlasništvu te autokuće.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu retke situacije da su neki salonski primerci zaključani, a kada zamolite da vam ih otvore, da vam kažu da su prodati ( pa da vam ih možda i ne otvore i pored molbe - meni se to desilo baš za Tipo Cross u AK Kompresoru )

Share this post


Link to post
Share on other sites



Mislim da si negde spominjao da je tvoja zena dugi radila za to auto kucu, pa mozda imas specijalan tretman, tesko je reci. 
Necu da navodim par mesta gde sam ja imao drugaciji tretman zbog licnog poznanstva, a znam da drugi nisu bas tako prolazili, sto i nije profesionalno.
 
 


Ne ,nije mi žena radila tamo. Zna tamo neke ljude, kao I u drugim auto salonima jer je bila dugo neko ko se bavio ozbiljnim auto klubovima. Pa kod drugih auto kuća, gde isto poznaje ljude, nismo imali ovakvo iskustvo.
Kum moj je nedugo zatim išao kod njih SAM, nisam ga najavio, gledao, vozio, ovih dana se razmišlja da pazari.

Registrovani Tipo Cross su imali još krajem Aprila... Video sam napolju registrovan narandžasti Tipo Cross poslednjih dana Aprila, ne znam da li je baš to taj koji si ti posle kupio...
Ti automobili napolju su njihov rent-a-car, nisu test primerci. Šta će biti tu zavisi jedino od toga šta je izdato tog dana...a, kad su u pitanju pravi test automobili - uvek su tu.
Očigledno da je tog dana kad si zatražio Tipo Cross da provozaš on bio izdat, i zato nisi mogao da ga dobiješ na test vožnju. Da je već bio samo na test vožnji sa nekim drugim potencijalnim kupcem rekli bi ti da sačekaš malo dok se ne vrate sa probne vožnje...
 
Generalno se saloni štekaju da svojim parama kupe automobile koji će biti salonski primerci, jer eto ''neće da zarobe pare''. Baš zato svi ti auti koje si nabrojao da su bili napolju nisu test vozila, nego su odmah stavljena u rad kao rent-a-car vozila. Praksa da se tuđi auti (poručeni i plaćeni) stavljaju u salon (pre isporuke kupcu) je nažalost uobičajena kod naših salona (nevezano za brend), iako to nikako ne sme da se radi bez saglasnosti vlasnika jer to nisu njihovi automobili...tako da nemoj misliti da su svi auti u salonu automatski u vlasništvu te autokuće.
 
 



@neshaoct
Ja stvarno ne znam zašto se trudite da napišete nešto što ste videli, čuli, rekla kazala. Nekako mi dva poslednjq komentara baš deluju maliciozno.Ok.
Tipo Cross je bio izložbeni primerak u salonu, stajao na onom kosom postolju neko vreme, baš kad sam ga ja video. I tad je već bio registrovan. Pošto ih je bilo samo dva, jedan je rezervisan već bio, a uskoro je trebalo da dođe još, tražio sam da kupim baš taj I da ne čekam drugu turu I tako je počelo. Prvo su se nećkali, ali su me sutradan zvali na test vožnju. Inače je auto bio vožen I od strane par ljudi iz AK, jer su ga malo testirali kao nešto novo na tržištu. Pre mene je bilo još par ljudi na test vožnji.
Nedugo zatim I'm je stigao kontigent belih Tipo Cross brendiranih za Valvoline I restilizovani Tipo I 500l.

Što se tiče automobila u dvorištu, svaki ima ključ I otvoren je iz bezbednosnih razloga, da sad ne objašnjavam. Automobili koji su rentacar stoje u posebnom delu dvorišta, znam jer sam dobio jedan na korišćenje.
U one koje sam seo, svi su bili novi I sa najlonom na sedištima, te sam detaljno I gledao, konkretno 500l, tipo hb klasični itd.
Renegade, I 500l novi I 500 fića sam mogao istog momenta na test vožnju. Jednostavno , bili su raspoloživi I to su njihova TEST vozila koja će nakon nekog vremena dati na prodaju po nekoj sniženoj ceni.

Ne veličam nikoga, nemam ništa od toga, al brate, mnogo ste skeptični I maliciozni nekad.
Nešo, apsolutno me ne zanima šta je I gde praksa, ispričao sam lično iskustvo tamo gde sam pazario auto,a možda sam verovatno sve ovo izmislio, a ti koji si gledao sa ulice onda bolje znaš.

Isto sam bio I u Fordovom, Renaultovom, Deltinom salonu, al ta iskustva ću ovaj put zadržati za sebe, da ne bi izmišljao bezveze. Znate već praksu.


Off
Sve automobile koje sam posedovao I posedujem sam , neka kažu I članovi foruma slobodno ako nije tako, opisao detaljno, navodio podatke, iskustva, servise, troškove, I slobodno mogu reći da sam jedan od retkih članova koji je baš detaljisao, naravno ima još članova koji slično rade. Na svaki post u mojoj temi koji je sadržao neko pitanje sam brzo odgovarao, nije mi bilo teško s obzirom na moje godine I obaveze, I sad mi dođe neko I na moje pisanje od pola sata iz ličnog iskustva mi kaže da se ne bukvalno, ali tripujem jer on zna šta je praksa!

Odo ja na pivo, a vi nagađajte I teoretišite.

Inače Koletova sestra mi je tetka, pa me tamo mnogo gotive.
Aj uzdravlje I pokušaj da ne obrišeš ovaj post.




Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, knezevic76 said:

Nešo, apsolutno me ne zanima šta je I gde praksa, ispričao sam lično iskustvo tamo gde sam pazario auto,a možda sam verovatno sve ovo izmislio, a ti koji si gledao sa ulice onda bolje znaš.

Gledao sa ulice?

Čiji su ramovi na ovom autu:

 

u salonu.jpg

 

...a verovatno i salon prepoznaješ. Koji je to auto? Da nije ovaj? Piše tamo u temi opet ''krajem aprila'', pa sam zato gore i pomenuo kraj tog meseca...

 

9 minutes ago, knezevic76 said:

Ne veličam nikoga, nemam ništa od toga, al brate, mnogo ste skeptični I maliciozni nekad.

Ne znam gde si to video.

Napisao sam praksu auto salona, naglasio da je to nevezano za brend, naglasio da ne znam da li je to taj narandžasti koji si ti posle uzeo...i šta me briga (a, verujem i bilo koga drugoga) da li jeste ili nije. Uostalom, svejedno je to nov auto. Samo sam pomenuo da su imali narandžasti Tipo Cross registrovan krajm aprila - to je sve.

Opusti se... :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna mala digresija, ali moram sad da napisem: pre oko 2 meseca je bila RedBull Fortmaster trka (4km, oko 15-20 prepreka sa blatom, preskakanjem zidova, penjanjem uz konopac,..). Ja se nakon ucesca presvukao, ali i dalje izgledam kao da me poplava izbacila i odemo zena i ja da vidimo neke stvari za stan. Gde god da smo usli prate nas prodavci kao da cemo nesto da ukrademo. Na kraju nam bilo neprijatno i batalimo.

 

Odemo uvece normalno obuceni i isti prodavac super fin sa nama. Morao sam da pitam da li sat i sorc / kosulja toliko menjaju. Zbunio se covek. Takav je mentalitet kod nasih prodavaca generalno, a ni autosaloni se ne razlikuju. Ako ne delujete kao curka sa znakom $ na sebi, male su sanse da budu super fini. Bez namere da bilo koga vredjam i cast izuzetcima :) 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je mene prijatno iznenadio prijem u Toyota salonu u koji sam ušao u bermudama, majci i patikama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 @srdjos @bane1321

 

Želeo da kupi skupocen automobil, ali nije izgledao dovoljno bogato. Prodavci ga ignorisali

 

kupac.jpg

 

Danas svaka osoba koja prođe pored nas može da bude bogata. Ne morate da nosite skupo odelo i unikatni sat da biste imali milione na računu. Ovo bi trebalo da znaju i trgovci automobilima. Vremena su takva da čak i dečak koji ima malo posećeniji profil na YouTube može da poseduje vilu sa bazenom. Neki se, međutim, ne razmeću svojim bogatstvom. Dobar trgovac to razume i neće sebi oduzeti priliku za zaradu. U ovom slučaju je bilo drugačije. Čovek je želeo da kupi skup automobil, ali nije izgledao dovoljno bogato.

 

Odvezao se gradskim autom do auto salona i nije glumio bogataša. Kao kupac, trebalo bi da dobije mogućnost da proba automobile, barem koliko-toliko. Prodavac u auto salonu, međutim, nije bio kooperativan. Sumnje u njegovu solventnost su se pojavile odmah. Trgovac nije dugo čekao s pitanjem o zaradi kupca. Blago rečeno, bilo je prilično netaktičan. Kupac se pretvarao da nema pojma o automobilima. Prodavci mu čak nisu dali ni detaljne podatke o vozilima. Bili su prilično nezainteresovani.

 

Konačno, kupac je prišao belom Porscheu koji ga je najviše zanimao. Prodavac je rekao da danas nema ključeve automobila, što je naravno bila laž. U jednom trenutku je opomenuo kupca da ne dira karoseriju automobila jer je ''tek'' ispolirana. Nezadovoljni klijent je odlučio da pronađe automobil putem interneta i s njim napravi probnu vožnju. Nekoliko trenutaka kasnije kupio je automobil ispred prodavca koji su ga ignorisali. Iako lica nisu otkrivena, može se pretpostaviti kakvi su bili izrazi lica trgovaca.

 

Ostaje nada da su nešto naučili iz ove lekcije. Postoji stara izreka: ''Odelo ne čini čoveka.'' Trgovaci bi toga trebalo da budu svesni. U njihovom slučaju samo je važno da li će se vozilo prodati, a ne ko će biti kupac.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davne 2006. stojim ja na sajmu automobila i čekam drugara, široke lone, Džordžtaun Hoyas dukserica (veliki logo sa kucom), patike, kačket, bradica i prilazi mi hostesa Mitsubishi-a i nudi Pajero, ja joj kažem da li izgledam kao čovek koji ima lovu da kupi nov auto? Ona odgovara da upravo takvi kupuju kola, a ovi u odelima muvaju hostese. Godinu dana kasnije, u Adidas trenerci, kupio sam Grande Punta na sajmu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...