Jump to content
FAS Goran
Nikola031

Punto Evo 1.4 Turbo MultiAir Sport

Recommended Posts

@Ivan of kors :D

 

Tehnicki pregled DSF, Industrijska 17, Industrijska zona Kragujevac. Telefon je 060/6 000 000.

Lokacija na mapi: https://maps.app.goo.gl/aHT4jW21AYw1ABPt6

 

Ima tri linije za tehnicki tako da uglavnom nema guzve, ali svakako treba zvati da se zakaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montiran zimski set u subotu, taman pre snega koji je pao u nedelju :D Slika nemam jer sam zaboravio da slikam, al ista situacija kao prosle godine.

 

On 12/5/2022 at 5:07 PM, Nikola031 said:

Zimski set (ili sto bi moj kum rekao: ruzne felne set :lol:) montiran:

 

IMG_20221204_135716161_HDR.thumb.jpg.8da8feb0663014a205c69a3f1d194489.jpg  IMG_20221204_143452004_HDR.thumb.jpg.82388ec19b3fd750712c8353e7cdfbbf.jpg

 

Usput proverih i stanje plocica, zadnje ce uskoro biti za zamenu dok se prednje jos drze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak uradjen mali servis, ukupan ceh za delove 6000, od toga ulje 4700 (5 litara, znam da je visak ali nisu imali u kanticama od po litar pa mi bilo lakse da uzmem 5 :D).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nadam se da nece toliko trebati, do sada sam za jedan servisni interval najvise dolio 200 grama. :D Plus, u gepeku vucem jednu limenku Selenie koja je pretekla sa prvog malog servisa. Presla limenka skoro 40000 u gepeku a gotovo da je nisam ni koristio. :lol:

 

 

Edited by Nikola031

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam ja vozao limenku selenije u gepeku 12 godina, i ode sa puntom kad sam ga prodao.

:D

Gram nije trošio između zamena. Ni dok je razrađivan, na šta su se mnogi žalili, ali ni kasnije. A teran je uglavnom po lokalu, kratke vožnje sa puno gašenja i paljenja, tako da nije ni stizao da se zagreje. Zato mu set kvačila nije sastavio ni 50K, a zamenski valeo posle ni 20K.

 

Ovaj Bravo svuče od max do malo iznad pola merača za oko 10K, koliko prelazim za godinu.

Ne znam kolika mu je fabrički deklarisana potrošnja, ali mislim da je za auto star skoro petnaest godina i 200K pređenih skroz korektna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kada sam uradio turbo moj sa 250k svuce od max do pola meraca i to je to. To je za T-Jeta i tu kilometrazu odlican rezultat, sipam Pakelo ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ucili da neotvorena kantica ulja max 3 god i mora da se trosi (ako necu da je bacim). A ako je otovrena da je na prvom sledecoj zameni sipam i kupim novu za u gepek. Navodno oksidacija razbije aditive.

Za Deltu jos uvek ne znam potrosnju, za 2500km ne vidim da mrda nivo. A za Stila mi se taman poklapalo da uzmem kantu od 4l, pa sta ne stane u motor dolivam do sledeceg servisa (taman se poklapalo 4l)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...