Jump to content
FAS Goran
Nikola031

Punto Evo 1.4 Turbo MultiAir Sport

Recommended Posts

Lepo. Primeti se razlika da je guma malo "mesnatija", ali verovatno samo zato sto znam kako izgleda sa fabrickom 205/45/17 :) . Fino je cucnulo.

Ta 17'' je znaci sirine (samo) 6.5''? Mislio sam da je bar 7'', za mene najlepsi model za Evo. Mada lepe su bile i one zvezdaste za GP, ove su malo svedenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nazalost sve fabricke 17" za Eva su 6.5" (proverih sad bas preko ePER), jedina koja je 7" je ova od Evo Abarth:

 

1253976822_FiatPuntoEvoAbarthSide.thumb.jpg.ff901058ab4e40041e0e219d01ce5e39.jpg

 

Ono sto je zanimljivo je da je i druga 17" felna koja je bila u opticaju za Evo Abarth takodje 6.5", a Abarth fabricki nosi dimenziju 215/45 R17 (to su ove felne oznacene brojem 2 na slici).

 

Screenshot_10.thumb.png.dc57f4d71cd37cfdf8898abf48d546b9.png

 

One felne od GP koje su mi bile za letnji set su otisle na sestrin auto a ja sam vratio fabricke petokrake od Sporta koje su mi bile na starom Puntu, pa cu videti sta cu sa njima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove 6x2 kraka sam znao da su 6.5''. Ali sam mislio da su ove kao kod tebe takodje 7'' kao skorpije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako smo keva i ja imali jedno vreme 2 identicna bravo-a. Oba ista boja, oprema-trofeo, enterijer, motor, godiste. Samo se razlikovale tablice i felne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale, ovde se osim boje i godista Puntici malo razlikuju :D Jedan je dizel (1.3 mjet) a drugi benzinjara (1.4 Multiair turbo), takodje se razlikuje i oprema (Dynamic vs Sport), ostalo je manje-vise isto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima kod mene jedan u ovoj boji ali mi ta boja ne prija oku nikako, ne znam ni tamo ni tamo kao i ona abarth siva ko temeljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP, ja sam generalno ljubitelj tamnijih i neobicnih boja i kad sam gledao da kupim prethodnog Punta izbacene su iz opticaja bela, siva i crna, ali sam naleteo na Punta koji ima ovu boju i kasnije mi se cak i svidela :D.  Naravno, sve je stvar ukusa :D .

 

Ista boja na sadasnjem Puntu je cista slucajnost, posto sam pre svega gledao motor i opremu a boja je dosla sasvim slucajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da sam ja jedini koji auto kupuje po specifikaciji a ne po boji :D Kada sam kupio EVO niko me nije pitao koji je motor nego koje je boje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je boja bitna pored opreme i motorizacije, naravno ne bih preskocio dobar primerak zbog boje ali opet ako bih mogao da sacekam da naleti neki u drugoj boji sacekao bih, npr. kad sam kupovao moj auto iako nisam veliki ljubitelj crne boje, koja generalno svakom autu uglavnom dobro stoji i tu nema greske, bio je jedan beli za kog sam se neckao ne samo zbog boje nego drugih stvari ali sam ipak resio da ga preskocim, onda se pojavio neki crveni kog sam odmah odbacio iako mi je crvena omiljena boja ali na gp ne bas plus ako uzmem u obzir kako bledi, i onda je izleteo crni koji me je odbio jedino zbog toga jer je crna teska za odrzavanje plus sam se plasio da nema ogrebotine i sl. ostecenja koja bi mi parala oci, ali kad je otisao covek da ga pogleda i javio da je to to vise nisam imao dileme i rekao mu uzimaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle mnogo peripetija sredjen touch screen na multimediji. Jedini touch koji sam nasao da odgovara (i to prodavac nije bio 100% siguran da ce raditi) je bio na aliexpressu, ali je postarina za Srbiju bila oko 45$, pa sam porucio kod drugara u Austriju za koju je postarina bila 5$. Problem kod ove multimedije je sto je dijagonala ekrana 6.1" i postoje svega dva toucha na celom aliexpressu za koje se na kraju ispostavilo da su od istog prodavca. Na kraju, poruceno u Austriju pa sam onda cekao dok drugar dodje u SRB da mi donese... Sve u svemu, na kraju je dobro ispalo.

IMG_20220608_194419286.thumb.jpg.50f20466772b817314a5ef97afb08528.jpg  IMG_20220608_205543646.thumb.jpg.59a8de5631c178d9942f0bf0bd3c2bcb.jpg

 

Evo linka sa alija ako nekom bude trebalo: 
https://a.aliexpress.com/_mqWQAbc

Edited by Nikola031

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend zamenjene i svecice i zadnji podizaci. Jedan zadnji podizac (na kurble su :D ) nije radio bezmalo od kako sam kupio auto, a drugi sam primetio tek pre neki dan da melje pri otvaranju, obzirom da se uopste ne koriste. Vidjao sam na kupujemprodajem neke setove za reparaciju koji su oko 1000 din ali ne znam kakvi su, pa su uzeti kompletni podizaci:

 

IMG_20220613_232213309.thumb.jpg.dd0fab49a83bd590fa550ddede2c9f09.jpg

 

Ovaj treci podizac u racunu je drugarov posto je i njemu crkao jedan :D Mnogo je glupo resen mehanizam tako da nemam neka ocekivanja ni od ovih sto su uzeti. Podmazao sam ih, pa sta im bude :D

 

Svecice uzete NGK IKR9J8 koje idu kao fabricki preporucene za MultiAir Turbo. Cena za 4 komaTa 5220 din.

 

Stare svecice:

IMG_20220613_232039811_HDR.thumb.jpg.570b12ea97616115eafcbad0d3fd5766.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Nikola031 said:

Svecice uzete NGK IKR9J8 koje idu kao fabricki preporucene za MultiAir Turbo. Cena za 4 komaTa 5220 din.

Odlicna cena za Iridium Laser.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan, ako nekom bude trebalo, uzete su u Kit Komercu (ne znam je li dozvoljeno reklamiranje, ako nije nek admini obrisu). Na kutiji pise da su oni uvoznik, tako da je moguce da je zbog toga dobra cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Nikola031 said:

ne znam je li dozvoljeno reklamiranje, ako nije nek admini obrisu

Naravno da je svaka informacija dobrodosla, sve dok ne prelazi u "otvoreno" reklamiranje po forumu.

Tako da pristup nije kao na nekim drugim forumima, tj. slobodno pisite iskustva, kontakte i sl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jedna stvar, zaboravih da napisem malopre. Bacio sam se u potragu za instrument tablom za Eva Sport sa matrix displejem, ali ne mogu nigde da nadjem njen kataloski broj. Gledao sam i na ebay u nadi da ce neka iskociti i preko ePER (imam drugarov broj sasije, on ima fabricki ima tu tablu) ali na eBay nema, a ePER izbacuje neke nebuloze umesto kataloskog broja, pa ako neko mozda zna molim da mi javi :) 

 

U pitanju je ova tabla:

 

269975348_10226825080602023_7694689930856170212_n.thumb.jpg.d64e684a3cc518b94bf69d0a14243040.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da fizicki pase sa bravo-a, stavljao kod supruge samo kod mene nije mogla da se upari. Pre ces naleteti na raskupusanog bravo-a sa matrix cajgerom nego na eva u toj opremi. Mora da se uradi proxy zbog blinkanja kilometraze ali obavezno nakon toga proveri da li u voznji dize skazaljku brzinomera i obrtomera. Problem je u tome sto fiat ima vise proizvodjaca cajgera i pinovi se ne poklapaju. Nisam skapirao da li je i do godista. Dobar elektronicar moze to da prepegla ali to dize cenu znacajno. Zamoli drugara da stavis njegov cajger cisto da vidis da li radi kod tebe. Kod mene je npr. kad sam stavio taj sa brava, display pokazivao grafiku parking senzora (posto ih moj auto ima u fabrickoj opremi) pre nego sto sam uradio proxy. Nakon toga se ta opcija izgubila.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sport tablu (ili generalno konfigurabilnu Matrix) ce sigurno daleko lakse naci sa Nuova Brava, jer ih ima mnogo vise.

Na sve navedeno, samo bih dodao da se table malo dizajnerski razlikuju. Evo par mojih slicica ispod, pa uporedite (MultiAir Sport je u pitanju):

 

5b07e71e94382_200520185445-Copy.jpg.80fbeaaaaac2a581e0e62a7348a2dec1.thumb.jpg.9579677df879ef52e15f272b9e90949e.jpg IMG_20210723_090248.jpg.15be00c9ffd88913b0a08e09cc056624.thumb.jpg.dad422ca56824c91fffb0cebb55abb05.jpg

  

On 1/2/2021 at 4:46 PM, Ivan said:

Trenutak inspiracije :D :

 

020120216916.thumb.jpg.74303206d2e8fb79ce5472eb19171fd2.jpg 020120216935.thumb.jpg.983b7070a0f8d6ff6ada09bf667d0b22.jpg 020120216947.thumb.jpg.2beffcd60d4f3d214a3acf421a4d2539.jpg 020120216917.thumb.jpg.21e21b6899849fd7063b3cdc96bfa3c4.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Nikola031 said:

Jedan zadnji podizac (na kurble su :D ) nije radio bezmalo od kako sam kupio auto, a drugi sam primetio tek pre neki dan da melje pri otvaranju, obzirom da se uopste ne koriste. Vidjao sam na kupujemprodajem neke setove za reparaciju koji su oko 1000 din ali ne znam kakvi su, pa su uzeti kompletni podizaci:

Mnogo je glupo resen mehanizam tako da nemam neka ocekivanja ni od ovih sto su uzeti. Podmazao sam ih, pa sta im bude :D

Ja sam radio reparaciju podizaca, doduse elektricnog. Pukla sajla.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lufti, nisam znao da pase od Brava. Ako bi se uspelo napraviti da to sve radi proxy bi bio najmanji problem posto imam MES kod sebe. Drugarovu tablu cu probati da prebacim za probu kada se budemo videli sledeci put, posto je on u BG a ja sam u KG :D

 

@Ivan, super izgleda i na Bravu, hvala na slikama :) 

 

Razmisljao sam cak i o tabli sa Punta Evo Abarth, ali mi je malo bezveze da na ne-Abarth auto stavljam sat sa Abartha :)

 

Meni je na autu trenutno Sport tabla ali sa obicnim displejem. Promena svakako nije neophodna ali bi bilo lepo kad bi naleteo na matrix varijantu, nikad se ne zna (tako sam i felne trazio godinu dana pa iskocise nenadano) :D

 

@stex_pb, meni je isto pukla sajla na jednom podizacu, a na drugom je izgleda vec neko nesto peljao i sajla je bila zamrsena i nastavljana, tako da je sve to letelo u kantu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, naravno. Cisto da vidis sta je razlika ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko si placao tehnicki?

Samo papirologija za Bravo mi je bila 20.600 din (1.4 140 KS), u prvom premijskom stepenu.

Sa sve tehnickim, maltene 2000 din jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...