Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Giulia 2.0 Sprint Misano Blue - MY21

Recommended Posts

Hvala Neso :)

bas volim da vidim licne utiske. Sto se potrosnje tice, ja bih rekao da je sasvim ok s obzirom na guzve ovih dana, a i da ide sigurno 10% dole posle razrade.

 

A za 4x4 nisam znao. Ja sam mislio da je svaka 280ks sa pogonom na svim tockovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore,

Nesina je sa 200ks.

On 7/28/2021 at 8:32 PM, neshaoct said:

....Počela je da se vrti po gradu oko 12-13 pre polaska u Grčku, tako da videćemo posle....realno je da bude oko 11 litara čisto gradske vožnje, sa non-stop klimom naravno.

Realno nije to puno za auto tezak barem 1.6T koji nosi 2.0 benz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, s obzirom da dizel slicne snage i tezine, tesko da moze ispod 9 da trosi u gradu.

A i Alfi ce se verovatno i dodatno smanjiti potrosnja kad se jos malo razradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u ovoj konfiguraciji bi bilo nekih 3l razlike po gradu dizel-benzin, jer ipak bi djulija dizel trosila manje od alfe 159 dizel ili nekog drugog slicnog starijeg dizela, kao sto i ovaj noviji moderni benzinac trosi manje od starih.

 

Tako da u uslovima gde bi ova djulija trosila nekih 11l po gradu, djulija jtd bi trosila 8l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo vi odmarajte, kad se vratite valjalo bi da snimite neki video, sa dobrim zvukom.. na nas s jeftinijim ulaznicama

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/2/2021 at 3:11 PM, djomla said:

Kakva vam je to navigacija kad vas vuče međ' kaktuse emoji2.png

Fabrička :D ...a, ona najbolje (ne)zna. :D

To je kao neki ''parking'' u neposrednoj blizini jedne od plaža...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sedeo u ovom autu,uzivo opasno dobro izgleda,a unutra fantasticna.Pre toga djuliju sam gledao samo u prolazu,al ovako kad sam je razgledao,odusevila me i boja je prelepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Apropo price od sinoc sa skupa, o potrosnji do Grcke i nazad, kao i potrosnji generalno...

Evo pogledah na SpritMonitoru, koji i sam koristim i koji mi se u praksi pokazao kao vrlo tacan za gomilu vozila (toliko da mogu poprilicno pouzdano da se oslonim kada me nesto zanima)...

Za Giuliu benzinku, AT, verzija 200 KS: statistika za 27 korisnika prijavljuje generalno prosecnu potrosnju od 8.62 l (pojedinacno, ide do max 10.5 l). Dok najveci broj korisnika, prijavljuje potrosnju oko ili malo iznad 9l (40% njih). 

Standardno odbacis par pocetnih i par poslednjih ekstrema i to su otprilike generalne potrosnje koje se mogu ocekivati:

 

Untitled.thumb.png.3393a7dc3791f1839ef9f8400e5a7a99.png

 

PS: Samo da prijavim Ireni, i da je jos tagujem kao prava drukara :D @Irena HGT .

Kada je deckic bez tebe, opet je poceo da divlja kroz krajnju desnu traku kod NIS-a, kao sa onim sivim Stilom :P . Nemoj posle da se cudis kako trosi 15l po gradu :lol: ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno taj njihov prosek iz prakse bude po 1-1.5 l veci od onoga sto fabrika deklarise za kombinovanu. Zavisno da li je dizel/benzin.

Ali i to opet zavisi od gomile faktora, nacina voznje, uslova eksploatacije, kvaliteta goriva... Pa na taj prosek imas ljude koji prijavljuju po litar vise ili manje od tog njihovog generalnog, naravno ekstremi se odbace.

Sto se mene tice - potrosnja maltene za sve sto me zanimalo se vrtela manje-vise oko te SpritMonitor generalne. Od sluzbenih vozila, vozila drugara, od licnih vozila moj Stilo je za 10 godina bio na maltene identicnih +0.07 l, Nuova Bravo trenutno za 4 godine na okruglo -0.5 l od SpritMonitora. Tako da se (bar meni) pokazalo kao poprilicno pouzdano, da to mozes da uzmes za realno u nekoj analizi, naravno do u par desetih litra. Poredeci sa raznoraznim ribolovackim pricama ili fabrickim podacima (a ima i druge krajnosti, onih koji vole da su "razbacani", "posteni" i siroki na netu, pa se frljaju sa nekim nenormalno visokim ciframa).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan to ga onaj šećer iz Munchmallow-a udario u glavu pa je morao negde na kratko da iskali bes. :lol:

10 hours ago, Ivan said:

opet je poceo da divlja kroz krajnju desnu traku kod NIS-a, kao sa onim sivim Stilom :P . Nemoj posle da se cudis kako trosi 15l po gradu :lol: ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic

Udario i mene secer i iz Mance i iz ona 2 litra Coca-Cole sto stukoh. Ali jbg, brutalnih 1368 ccm - cvakam Sport mode, stiskam gas, probusih patos, a ono nista :D .

PS: Iz prica na forumu sam zakljucio da taj blok leti jedino ako nema turbo :P.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...