Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
borat

Stop svetla

Recommended Posts

Juce provalim kada sam vozio iza supruge drugim autom da nam na cromi ne rade stop svetla,gornje na staklu radi ali dva donja pored rikverc svetala ne rade,pregledao sam osigurace raskacio ukrasnu plastiku i sve deluje ok ,ali ne dobijam napon negde iz instalacije.Najjednostavnije resenje mi se ucinilo da uzmem + sa trece stopaljke i dovedem ga na dve strane ali ne znam smem li zbog opterecenja same instalacije pa me interesuje da li je neko imao slucan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@borat

Tipujem 90% na automat nozne kocnice. Iznad stopala je, na stalnom udaru vlage, prasine... Skini ga i bar ocisti nekim Contact Cleaner sprejom, pa probaj (u mom slucaju cak nije bilo potrebe ni za kupovinom novog koji nije skup). Zahvat je trivijalan, automat je na samoj pedali kocnice.

Nemoj ni slucajno da prevezujes, nego resi problem ;) . Savremena elektronika ne radi na principu kao na kolima od pre 40 godina.

Sistem je slican kao na Stilu - sa automata nozne kocnice jedan signal ide direktno na trece stop svetlo (koje ti radi). Dok drugi signal ide prvo na Body Comp (gde tu informaciju koriste i drugi sistemi, tipa tempomata i ostalih), pa tek odatle na obe bocne stopke.

Evo ti ovde sema ozicenja stop svetala za Cromu: I30 je automat nozne kocnice, F30 i F31 bocne stopke, a F40 trece stop svetlo (B002 Junction Unit, M001 Body Comp).

Sve ce ti se samo kas'ti:

 

194004702.thumb.png.8fbe2b3126935288710a78285444e4e2.png

 

PS: Od pomoci ce ti biti i ovaj moj DIY za Stilo, sve je vrlo slicno:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68977-fiat-stilo-popravkazamena-automata-nožne-kočnice/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije automat ,nije osigurac mada po semi ako ne radi automat nece raditi ni jedna stopaljka ali sam i to proverio i eliminisao, meni sad studirajuci semu sve smrdi da komp ne odradi posao bice tu jedan srpski prevez pa neka pokazuje da su crkle sijalice, po semi samo to moze da mi se desi.

Edited by borat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...