Jump to content
FAS Goran
integralac

Lancia Delta 1.4 Multiair Gold by Integralac

Recommended Posts

Lepo :thumbup: .

+1, za mene takodje najlepse OEM 17'' i 18'' felne za Deltu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam posebnu temu za Y, neka je onda ovde ;)

 

IMG_20220603_201551.thumb.jpg.d8edd140f5fc06ff631562eb7485d3ee.jpg

 

Kakva je bila strokulja kad je dosla, sva izgrebana i prljava, sada se ponosim :rofl:

 

463973686_WhatsAppImage2021-11-07at3_05_29PM.thumb.jpeg.da80bf502e6cd3f511adcf08418f469f.jpegIMG_20220604_151900.thumb.jpg.b452f8d3e4cd2d4c185d738136955341.jpg

 

inace stize jos jedna, top stanje, za par dana u prodaji, eno je u SU trenutno

 

9263679327.thumb.jpg.9e8bdbdb02bfc8b74faddfa0d27f83c7.jpg

Edited by integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

To nas zekis ili si namerno podesio na tako malu brzinu? Smarace te na svakom ubrzanju na autoputu...

Stara mi je slika, ali licno uvek podesim da upozorava i pisti na granici za bodove. Tj. ogranicenje na AP + 40 km/h.

 

IMG_20210722_195210.jpg.a0e92cb25fc57c498efdd39221f5e0ea.thumb.jpg.f0a4627daa8b00cb1647b60b5d890533.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mislio sam koliko stane kad sipas pun sa rezerve :D 
Po mom misljenju je, makar za 2.0 mjet, mali rezervoar. Marea je imala veci rezervoar, manje trosila pa mi je sa vise gradske voznje izdrzavao 900+ km, dok ovaj nekako slabo to izgura. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, andreja.micovic said:

Koliki je rezervoar na 1.4? Da li je isto kao i na 2.0mjet 57-62l?

Isto sve - 57l za sve motorizacije Brava i Delte. Stildza je imao 58l u svim verzijama.

Sto rece kolega, ni ja ni jedan auto ne pustam ni da pridje paljenju lampice za rezervu, pa nemam pojma koliko moze da se "nakoka" :) u ovih zvanicnih 57l . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uglavnom sipam jednom mesecno pa onda dopunim ako potrosim, jos ako se desi da idem u BiH, onda bude bas rezerva do pumpe. 

Ako je tako, stane tu i preko 60l, najvise sto sam sipao je 58l cini mi se, a naravno, nije kazaljka otisla do kraja u rezervu.

 

Svakako bih voleo i ocekivao da je veci rezervoar, tipa 70l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kupis 159. Pa popijes Bensic :D pre nego sto po ovim cenama (pogotovo dizela) krenes na pumpu. A treba da sipas MIN-MAX, skoro 15 somica.

Nije naravno lose da je malo veci kapacitet. Ali ako ti je za utehu, gledam ove novije modele u Compact klasi, rezervoari sve manji i manji.

FR Leon Mk3 koji sam gledao za sebe, samo 50l (isto je i tu za benzince). "Etalon" klase Golf takodje 50l.

Leon Mk4 mislim da ima vec smesnih samo 45l.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se odusevio kad je poznanik rekao da u A4 karavan ima 70l

Ma nije bitno koliko na kraju kosta, vise volim jednom otici i napuniti do sledece plate nego ici svake nedelje i sipati za 3000 dinara. Ionako platu dobijam jednom mesecno, nazalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se ja naravno, svakako je bolje da imas mogucnost da si duze miran, veca autonomija. Takodje cepujem, i zbog toga da rezervoar bude uvek sto puniji, spreman za potencijalan put, pumpa lepo potopljena i hladi se, ne "srces" talog sa danceta, manja kondenzacija u rezervoaru, precizno pratis potrosnju...

A4 i 159 su vec klasa iznad, logicno da imaju vece rezervoare. Nego samo komentarisem kako i na Compact klasi koja treba da bude "allrounder", pocinju da skrtare na zapreminama rezervoara. Kao Subcompact klasa ranije, a daleko od toga da su za toliko stedljiviji u odnosu na pre par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/9/2022 at 3:07 PM, andreja.micovic said:

Ja se odusevio kad je poznanik rekao da u A4 karavan ima 70l

 

postoji fora kod audija tj vw grupe (ne vazi za sve modele) konkretno na A4 2003-4 godiste, regularno tocis npr. 55-60l a onda imas dugme pored čepa koje stisnes, to je odusak koji isteruje vazduh koji nastaje prilikom sipanja i onda mozes da naspes jos 10l (kod nekih kola sa manjim rezervoarom staje npr. jos 4-5l) a kod ovog audija mislim da ravno 10ka staje tako da onda dobijes tih 70l koje si pomenuo. E sad kazu da leti nije preporucljivo tako tankati rezrvoar zbog vrucina i isparenja pa mnogi to praktikuju samo zimi kome je bas bitno da dospe jos tih nekoliko litara.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...