Jump to content
FAS Goran
integralac

Lancia Delta 1.4 Multiair Gold by Integralac

Recommended Posts

I tako, kupih deltu, prilicno drugaciju od onoga sto sam trazio

Izletela dobra pa rekoh ajd, svakako nisam odustao od 1.9TT, ako je nadjem ova ce na oglas

2013 godiste, 166000km, top stanje i to je to, videcemo za dalje

1197658996_WhatsAppImage2021-06-10at3_20_04PM.thumb.jpeg.eb8ad358ac6e20b640b10b9b73a7af75.jpeg1564896182_WhatsAppImage2021-06-10at3_19_39PM.thumb.jpeg.6d23bee74db90b742993076e7c062ba7.jpeg

 

Edited by integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre ne znam, privatno sam uzeo, pregledana, odlicna, ima servisnu

Mozda malo i slike varaju, mozda neko puniji vozio, samo donji delovi prema spolja deluju tako

 

1549067168_WhatsAppImage2021-05-26at22_55_00.thumb.jpeg.a192fc850da17a406ea161b999b08343.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovo crna boja ? Lepo se presijava. A, šta ćeš, vidi se da su gurmani vozili Deltu, više stane mesa bez bočne potpore :D 

 

Uzdravlje vozikao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oho, pa lepo parče metala, i da se lepo uvališ u ta sedišta i uživaš

  

8 hours ago, danijel55 said:

Cudi me da su sedista tako naborana za tu kilometrazu.

 

sedišta meni deluju ok za 8 godina i upotrebu i stajanju na suncu, pogotovo imajuci u vidu da je koža (nadam se da nije veštak)

nadam se da ne ocekuješ ganc nova sedišta posle  8 godina upotrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo sta ce da dodje, slike su jedno, obicno se nisam izradio pri kupovini,

ovaj drugar sto preuzeo kaze da odavno nije uzeo bolje ocuvan auto, daj boze da je tako.

Uzeo sam jer je dobra cena bila a i iskreno nemam sta da vozim (trenutno neki a3 tdi i nedao bog vise)

Lako ce ona na oglase ako se pojavi ono sto trazim sa 1.9 dizelom

 

Ajd vlasnici Multiair-a dajte hint sta srediti odmah da ne boli glava i na sta obratiti paznju

220460795_WhatsAppImage2021-05-26at22_54_36.thumb.jpeg.a90561a839c94b9dd4b9dd54879460cd.jpeg

 

:cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srdjos Drugaru su u slicnom stanju sedista,a delta je presla 260k km i starija 3god pa zato kazem.

Sto da ne očekujem da budu sedista kao nova?Iz Svice znaju da dodju auta  kao nova iznutra da budu.Cesto gledam bmw vozila iz Svice sto uvozi moj mehanicar,nije redak slucaj da sedista budu kao nova ili samo vozacevo da pokaze pore ostala sve 5.

Verovatno je vozio neko puniji ili vise mozda ima grada, ulaz-izlaz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55

sve zavisi od kvalitete ugrađenih materijala, načina upotrebe i čuvanja. BMW kvalitet izrade se ne može baš upoređivati sa Lancia kvalitetom. Treba biti realan

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja maltene svaku deltu koju sam gledao imala je ispucala i unakazena sedista, osim jedne iz Mladenovca ako se ne varam, 2009, sa 200k na satu pravih. 

Evo kakva su kod mene na 140k km.

Nije isti auto, al cisto sumnjam da je koza kvalitetnija u Mitu. Mada primetio sam da se u ovim sedistima uopšte ne znojim dok npr kod ortaka u Delti cesto znaju bulja i ledja da mi se zapale :D

IMG_20210611_093947.jpg

 

 

Sto se tice MA, ja bih pogledao koja je verzija MA jedinice i da li je menjana mozda, ako je nova verzija ne bih dirao nista a ako je starija terao bih kod Brane na ciscenje i sredjivanje MA jedinice. mislim da je to oko 15-20k.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delte sa kombinovanim sedištima (koža, štof) uglavnom imaju pocepane delove tamo gde leđa prvo naležu kad sedaš jer to nije koža nego je neki veštak, bar meni deluje na dodir. Gledao sam onu jednu crvenu Deltu u NS-u, mislim da je još na oglasima. Njoj je menjan taj deo i menjan je tapacirung na krovu, ceo. Otpao od vrućine na Jadranskom moru pošto je auto iz HRV sa obale a žena to zamenila, pazi sad, sa crnim tapacirungom umesto iste nijanse, meni izgleda :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primera, moja vozila, kilometraze tacne, prva slika auto sa 141000km, druga sa 166000

1IMG_20180810_183856.thumb.jpg.1671adb640be8afdf9d9b4b176186c5c.jpg2IMG_20180427_180407.thumb.jpg.403bec9cda91335e6be978b5fb0e4bee.jpg

Sve zavisi ko je kako pazio i odrzavao auto, slikacu kad bude stigla i posle kad prodju tretman kakv im je potreban

Mozda je vozila krupnija osoba, mozda neki radnik sa grubljom garderobom, mozda nikada nisu premazana a stajala na suncu, mozda, mozda...

Pazi ovo sto sam nasao, moj prvi jaguar, kako je dosao i posle ciscenja, ipak moze solidno da se sredi

IMG_20181015_131144.thumb.jpg.e6748ba913b92b806d25200f387d96b7.jpgIMG_20200322_141520.thumb.jpg.4bee7f14a3576bfd47aee576af50aaff.jpg

Edited by integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sedište, mislim da su ovakva sedišta išla u najviše tipa Gold paket opreme (mada se sa Italijanima nikad ne zna), dok su u Platinum išla sa alkantarom (mada ih ima i u nižim paketima) kao i kvalitetnija kožna sedišta u kombinaciji sa grejačima (mahom Poltrona Frau). 

Na sedištima sa alkantarom se ne primećuju ovakvi pregibi na bočnim potporama. 
Isto tako treba uzeti u obzir da je u pitanju kraj proizvodnje delte kada se nije toliko vodilo računa o kvalitetu ugrađenih delova i da su ugrađivani "sa rafa" tj "daj ono što ima na stanju".

Ali ne sumnjam da će to @integralac dovesti u red... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

@Ivan Deder podeli onaj post za proveru MA sto si pisao, ne mogu ga naci.

Iskreno me mrzi da vise ponavljam, pa se i ne dopisujem po temama ;) . Ima na par mesta, napamet se secam da postoji ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41516-fiat-grande-punto-saveti-iskustva-pre-kupovine/&do=findComment&comment=1526038

 

Obavezno momentalno bar prekontrolisati filter MA jedinice. A ako auto ostaje u vlasnistvu, uz veliki servis pozeljno ga je i zameniti:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82389-fiat-punto-evo-14-multiair-16v/&do=findComment&comment=1595664

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, imam srece, poslednja revizija

FIAT_ePER_The_FIAT_Spare_Parts_Catalog_-_2021-06-14_23_40_13.thumb.jpg.e5e542ed0585cd6d6fb7645ad4a63eb7.jpg

samo filter da zamenim ako nije skoro i cepanje :D

vozicu par dana da vidim kako to ide pa posle na cipovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/11/2021 at 12:11 PM, integralac said:

Videcemo sta ce da dodje, slike su jedno, obicno se nisam izradio pri kupovini,

ovaj drugar sto preuzeo kaze da odavno nije uzeo bolje ocuvan auto, daj boze da je tako.

Uzeo sam jer je dobra cena bila a i iskreno nemam sta da vozim (trenutno neki a3 tdi i nedao bog vise)

Lako ce ona na oglase ako se pojavi ono sto trazim sa 1.9 dizelom

 

Ajd vlasnici Multiair-a dajte hint sta srediti odmah da ne boli glava i na sta obratiti paznju

220460795_WhatsAppImage2021-05-26at22_54_36.thumb.jpeg.a90561a839c94b9dd4b9dd54879460cd.jpeg

 

:cheers:

Moj je Twinair ali koliko sam razumeo to je dosta slicno.Ja sam kod Brane zamenio taj multiar filter.A i cuo sam da mogu da imaju problema i sa ventilom pritiska turbine,taj wastegate.Meni se prilikom dodavanja gasa i šaltanja cuje neki zvuk kao pistanje vazduha,mada kazu da je to kao normalno,a i mozda i blow off ventil zeza,u svakom slucaju nije sa goreg pregledati multiair unit i te ventile i creva turbine.

Edited by DelPiero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...