Jump to content
FAS Goran
RionBlack84

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - škripanje zadnjih vrata

Recommended Posts

Pozdrav ekipo,

i jedna i druga zadnja vrata škripe prilikom upotrebe. Nije neki naročit problem, ali je dosadno.

Čak ni majstor ne zna šta bi radio. Povremeno u prolazu mi premaže oprugu koja spaja vrata sa autom i to bude rešeno na par dana, ali ne potraje duže.

Kaže da takva opruga ne postoji kao rezervni deo. Imate li vi ideja? :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš prilikom otvaranja vrata (klizeći po graničniku) ili nešto drugo ? Ako je graničnik u pitanju, dobro namaži sa mašću (tovatna i slično) biće ok. Nemoj WD, u mom slučaju je krenuo da škripi (doduše kratko ali iritantno) tako da mi je mast bila bolje rešenje. Spojeve možeš nekim sprejem sa teflonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mazao sam sve zivo ali najbolji rezultat sam postigao sa bebi puderom.

Očistim dobro klizač, pospem malo bebi puderom, otvorim-zatvorim vrata par puta i nema više neprijatne škripe.

 

@RionBlack84 Pretpostavljam da je škripa počela sa toplijim vremenom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, prilikom otvaranja vrata škripi... Pomislio sam da taj graničnik nabavim nov, ali majstor mi reče da se ne prodaje kao rezervni deo. :(

Definitivno ću probati puderom jer WD svakako ne pomaže, a ta mast očigledno pomaže, ali za neko vreme. :)

Hvala mnogo.

Jedna vrata škripe već duže vreme, a druga su skoro počela. Moram to da rešim uskoro.

Edited by RionBlack84
Dodatni odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaje se granicnik kao rezervni deo. Samo nije jeftin....

Edited by danko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih kupio cela vrata samo da rešim problem. :) Nego ne mogu da zamislim da će biti identična boja. Hehe....

Video sam juče da su se mnogi pohvalili da im je baby puder rešio problem na duže. To ću ispitati pa javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/8/2021 at 12:34 PM, RionBlack84 said:

Pozdrav ekipo,

i jedna i druga zadnja vrata škripe prilikom upotrebe. Nije neki naročit problem, ali je dosadno.

Čak ni majstor ne zna šta bi radio. Povremeno u prolazu mi premaže oprugu koja spaja vrata sa autom i to bude rešeno na par dana, ali ne potraje duže.

Kaže da takva opruga ne postoji kao rezervni deo. Imate li vi ideja? :)

 

 

Ja decenijama za podmazivanje svega i svačega (pa i šarki i graničnika vrata, brava, pa i gepeka i haube ... ) koristim motorno i/ili menjačko ulje, koje naspem u medicinski špric od 20 ccm, sa odgovarajućom iglom (menjačko ulje "traži" malo širu iglu) i onda "podmazujem". 

"Zalijem" i višak odmah obrišem krpom ili papirnim ubrusima. Ako posle dan-dva se opet pojavi neki višak ili neka kap koja je negde kapnula, nema veze, nije kraj sveta.

Za mene bolji sistem ne postoji.

I tako podmazujem i svim prijateljima koji mi se obrate za pomoć u tom smislu.

I nikada ništa ne škripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skripanje pocinje kad pocnu da rastu temperature.... Puder rešava problem na neko vreme, ali vrata se dosta teže pomeraju prilikom otvaranja-zatvaranja. Nove graničnike možeš da poručiš kod uvoznika... Bogunović, Kole Zemun, itd...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...