Jump to content
FAS Goran
moron

''Ne dao Ti Bog rata i Fiata''?

Recommended Posts

Moj pasat b6 je podrazumevao deadlock zakljucavanjem jednim klikom na daljinski sto znaci da mogu da ostavim odskrinute prozore ispred kancelarije i ne brinem da ce neko zicom da otvori vrata preko unutrasnje kvake. Tiguan recimo jednim klikom na zakljucavanje preko daljinskog zakljuca vrata, ali mozes da ih otkljucas povlacenjem kvake iznutra. 2 klika u malom vremenskom razmaku na daljinskom aktiviraju deadlock i onemogucavaju unutrasnje kvake i sta sve jos... 
Pretpostavljam da moze u servisnom meniju da se promeni opcija zakljucavanja pa zato mozda ne treba iskljuciti i taj A7 ili sta vec iz grupacije. Svakako je dobro da se raspita covek na vreme, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u nedelju bio na Fruškoj gori i kada sam došao, sneg mi je bio do polovine kamašni, a kada sam odlazio ( posle oko 10 km šetnje ), sneg mi je maltene bio do kolena ... :) 

 

2.jpg 1.jpg

3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/16/2021 at 1:01 PM, moron said:
Ja sam u nedelju bio na Fruškoj gori i kada sam došao, sneg mi je bio do polovine kamašni, a kada sam odlazio ( posle oko 10 km šetnje ), sneg mi je maltene bio do kolena ...  
 
2.thumb.jpg.7ccac98c49274adb96775fb552268a70.jpg 1.thumb.jpg.5c8d0b30be4fe7767c0366913cd8c260.jpg
3.thumb.jpg.26bc9942fc30d2e813eb298e1da7178c.jpg

Ali pošto kažeš da su ti proporcije neobične, to može da znači da je sneg do kolena možda i 10 cm
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno sam ljubomoran na sneg koji vi na severu imate. Kod nas na jugu ni malo snega, i temperature u plusu..

Moraću u planine da osetim sneg pod nogama....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/19/2021 at 10:28 PM, totti said:

Ali pošto kažeš da su ti proporcije neobične, to može da znači da je sneg do kolena možda i 10 cm emoji3.png

Da, moje telo i nije neka mera, tako da ti fotografije mojih nogu u snegu nisu od koristi :) 

Priča mi danas domaćin u Planinarskom domu "Stražilovo", da su u prošlu nedelje snežni nanosi gore na visoravni "iznad doma" (mesetimično) bili i do dva metra (a da je negde sneg jedva bio i 10-ak cm). A da su struju dobili tek u četvrtak :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, totti said:

da su ti proporcije neobične

 

37 minutes ago, moron said:

fotografije mojih nogu

Crni vi.... Pa zar dotle doslo... Za sve kriva Corola... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, prođe i cela 2021. godina, a "đubromobil" se još ne pokvari po prvi put u svome životu ... Šta ti je žabarska autoindustrija :)

Nedavno sam predložio porodici da malo obnovimo vozni park i narednih meseci poručimo nešto drugo, a da Fiata "likvidiramo" kada mu stigne zamena. 

No, sama ideja njegove "likvidacije" nije baš naišla na oduševljenje kod supruge i kćerke.

Sin je, naravno, odmah našao veoma jednostavno kompromisno rešenje - da kupimo još nešto, a da Fiata zadržimo.

"Videćemo" :) 

 

 

1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš odličan Auto, u odličnom stanju, deca će ga sve više koristiti, i sam kažeš da ti vise prija od ostalih automobila. Drži ga, i uživajte u putovanjima s đubromobilom.....

A ti novi, tek treba da se dokažu u praksi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Fiata, i mogu samo reći Ne daj Bože Rata i Fiata :) Svako malo mu nešto ode :D do sad sam dao 1k Eura na popravke 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao mi je čuti da ima i takav fiat :) To je samo dokaz više da sam naziv bilo kog brenda nije garant našeg srećnijeg ili manje srećnog korisničkog iskustva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene suprotno, kupio klotaru, al tera ko blesava, zadnjih par dana skoro 800km. Smešna potrošnja, i ide ko blesav. Kakvi li su ovi noviji, kad ovaj moj omladinac tera ovako pouzdano.... Pu pu da ga ne ureknem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalizacija ubija, mada i to ima dobrih strana jer se sa Italijanima slatko i jeftino vozimo :D . Kod novih dosta zavisi od samog modela, klase, za koje je trziste/ciljnu grupu pravljen, restyle verzije uvek dolaze ispeglane od prvobitnih bubica, bolje spakovani...

Kod polovnih tek da ne pricamo, gde najvise zavisi od toga kako je konkretan primerak odrzavan. Tu treba imati i znanja, a uvek i dozu srece da se lepo probere. I tu uvek znas one koji bi neki model najradije zapalili :D , do onih koji se bez problema voze godinama. A budala ce sahraniti i bilo koji premium.

Posto mi iduci auto verovatno nece biti Zabar (pre svega zbog njihove lose politike sa modelima zadnjih godina), a kako sam se raspitivao za pojedine modele drugih grupacija koji su mi interesantni - itekako kubure sa svojim falinkama, ustedama, problemima, pogotovo sa turbo motorizacijama (i downsized benzinskim i dizelskim), a koji se cesto kriju kao zmija noge. Dok se mi ovde spr*amo na svoj racun :D i od kad je foruma pisemo otvoreno o svemu.

Da ne offujem vise - vlasniku teme bih pozeleo da ga djubre od MultiJeta i dalje sluzi ovako lose kao do sada ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Što se mene tiče, na ovoj temi može da piše ko hoće i šta hoće :) Dok god makar i posredno ima neke veze sa automobilima :) Ili barem sa svetom oko nas ...

Jedne moja profesorka iz srednje škole je imala običaj da često kaže: "Bolje se roditi bez ušiju, nego bez sreće ...". A to pravilo važi i kada su kola u pitanju. Ako nemaš sreće, ništa ti pomoći neće :)

Razumem tvoje razočarenje politikom modela i motorizacije Fiata. I moje su emocije slične. Ali, generalno, sled skorijih dogadjaja u auto industriiji ( a posebno kako koji modeli ostaju bez ranije "normalne" motorizacije ) i najave onoga što nas čeka, meni je baš zastrašujuće i lišeno grama mozga.

I onda, koliko god bih i želeo da "zanovim" vozni park ( čemu verovatno doprinosi "kriza srednjih godina" ), niti mogu da kažem da me bilo šta od dostupnoga baš preterano oduševljava ( sve je to u nekoj meri falično u svetu mojih snova ), niti mislim da bih mentalno lako podneo "odlazak" ovog žabarskog "đubromobila".

Za kraj, vezano za pitanje ovog samog foruma (što si takodje pomenuo), pratim četiri auto foruma i ovo je po mom mišljenju definitivno jedini na kome se potpuno otvoreno, do besvesti i bez ikakve osude može "pljuvati" po matičnom brendu foruma ( a što je za sva treća lica istovremeno odlična prilika da se detaljno upoznaju i sa svim potencijalnim problemima nekog modela.

Ima jedan forum koji pratim ( jednog brenda u sastavu Renault-Nissan grupacije), koji je po tom pitanju sušta suprotnost FLCS-u. "Bog dragi da pomogne" onome ko tamo digne glas protiv matičnog brenda :) 

Tako da - živeo FLSC !!!  

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Fiat Punta MK2, 63 kw 2003 godište, 1.9 JTD 63 Kw, cipovan 117KS, bas mi se ogadilo auto jer svako malo nesto se pokvari, ali evo 10,15 dana radi bez greške nadam se da će tako i ostati. Ima nekih još sitnica popraviti, lijevi blatobran malo sam ga zeznuo u manjem udesu ali eto nadam se da se vise nece kvariti.

-Zamjenjen set kvacila
- Mjenjac
- Ubacen novi motor 2x ( 2x stara crkla xd )
- Ovaj me sluša odlicno
- Manzetne
- Krajnice
- 3x mjenjani svi nosaci motora ( nekim cudom puknu )
- Kupljena druga turbina od Alfe
- Amortizeri
- Seleni

I još dosta toga...

c1776c7fafc3022e5000ffe83d1140b2.thumb.jpg.04426eefad5c2038b6f319ea49f841c4.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je u kombinaciji sa punoletstvom problemima u nekoj meri doprinelo i to što je "čipovan". Možda. Mada su i te same godine dobra podloga za češće probleme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke od navedenih stvari su potrosna roba, neke izuzetno zavise od kvaliteta (upravo nosaci koji, ako se uzimaju, idu uvek iskljucivo iz originala). Nesto zavisi od prethodnog odrzavanja, pa se zalomi trenutnom vlasniku... Nesto od same eksploatacije, itd.

A kada se samo setim kako me je upravo JTD sluzio skoro punu deceniju... Doduse, 3 Porte Stildza je pre nepunih 16 godina bio kupljen skoro nov, svo vreme mazen i pazen redovnim odrzavanjem i OEM delovima, ali i gazen kad zatreba... Bar o 1910 ccm bloku je stvarno suvisno trositi reci, jedan od najrobusnijih dizela ikada, bez eko sra*a, bukvalno peri-deri. Pa trenutna (po netu napljuvana) turbo-benzina me vec 4 godine sluzi bukvalno bez i jednog jedinog problema od kupovine i inicijalnog sredjivanja. Toliko da smo se jedan dan familijarno popakovali i skoknuli za prvomajske praznike do Istanbula :) , eto koliko nemam poverenja.

@moron

Apsolutno se slazem sa tobom, u vezi trenutnog pravca u kome auto-industrija generalno ide... Profit, profit, profit, dok se oci zamazuju oci bukvalno glupostima. Koje savremeni kupac, ocigledno, bez problema pije.

Apropo foruma generalno - veliki uticaj ima vec preko deceniju druzenja i uzivo i ovako virtuelno "osakaceno". Zatim gomila poznanstava, puno iskustva clanova sa gomilom brendova i modela, ljudi su totalno opusteni i bez kompleksa...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da vise nece biti problem, volim ga samo sto ubija u bilo kojoj brzini

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, nadje se i kod njih nesto pozitivno... Retko, ali moze da se iscacka :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, shuxx said:

do sadašnih 1150000km

Alal vera :unworthy: , gazis ti to muski. Da te prijavimo u fabriku, da sacuvaju Puntisu milionera za buduca pokolenja :P.

A da ti se FCA zauzvrat revansira jednom Giuliom... Moze i ona skrnava GTA, ne mora bas GTAm :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...