Jump to content
FAS Goran
moron

''Ne dao Ti Bog rata i Fiata''?

Recommended Posts

Cestitam i brisi odmah broj od gospoje :D 

Ta sto kaze da nisi fleksibilan i dovodi advokata ce verovatno sutra da te zove da se zali da gume nisu bile na 2.2 bara po standardu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta zena, kupac, je verovatno prava musterija za sve pametnjakovice koji prodaju pricu. Sto ne nalete na "gdin-a" Todorovica, verovatno bi bila najsrecnija kada joj on sve kaze sta da uradi i koja kola da kupi. Pa nju izgleda odradjuju i taj majstor i ta advokat"ica". Glupo je sto sudim na osnovu toga sto citam ovde, ali znam nekolicinu takvih ljudi pa mi sve lici na to.
Svakako, neka je sa srecom! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, moj kolega ima 50 godina, i pre neki dan mi reče da mi ne radi maglenka. Onda sam morao da mu pokažem šta je to corner lights!

 

@moron izgleda da gospođa ne odustaje od tebe.

U koje pare da će te zvati sa pumpe da pita koje gorivo da sipa.

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, moron said:

Tačno sam znao da će ona vrlo brzo da mi se javi ...

 

Sad je moraš polako iskulirati :) tako je mene kupac Stila navadio se da zove, ''e crkao mi akumulator, dal si imao negde račun kad je kupljen, dal je u garanciji'' ma idi čoveče... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači gospođica ne odustaje! Šta ćemo kad je kolega:

https://youtu.be/Ti9JMqTes5Q

9 minutes ago, Dale said:

Pa nju izgleda odradjuju i taj majstor i ta advokat"ica"

Pa kad neće kolega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to relativno dok ga ne pozove jedno vece da joj pokaze kako se obaraju sedista... 
Nadam se da kupac nece da naleti na ovu temu :whistle:

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

 

 

@moron izgleda da gospođa ne odustaje od tebe.

U koje pare da će te zvati sa pumpe da pita koje gorivo da sipa.

A on ce valjda reci "Eto mene da Vam pokažem kako da ugurate crevo pa ako zapne zajedno ćemo gurnuti i pri vadjenju obavezno otresti" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego za ovog nekadašnjeg Fiata obrišem sa telefona nalog sa aplikacije za praćenje troškova, evo kratak prikaz statistike, tj. troškova za period mog posedovanja tog vozila, za tih 7 godina i 8 meseci (i 62.250 km) :

 

1. Gorivo - 4.919 litara ( 7.314 evra ), prosečna potrošnja 5,5 ( mislim da je prosek brzine bio 38-39 km/h po "blesimetru"),

 

2. Redovno servisiranje - 1.127 evra ( 4 redovna servisa u AK Kole i 3 kod "Gorana", od čega i jedan veliki servis, servis klime, zamena ulja menjača ),

 

3. Ostali troškovi - 3.362 evra ( 8 registracija, 2 seta guma ( zimski Good Year i all season Michelin ), patosnice, Thule nosač, jedna prednja šoferka, lakirerske usluge ... )

 

Sve u zbiru - 11.803 evra.

 

Ili, kako aplikacija "kaže" - 0,19 EUR/ km ( od čega gorivo 0,12 EUR/km, servisiranje 0,02 EUR/km i ostali troškovi 0,05 EUR/km ).

 

Plus, razlika nabavne i prodajne cene - 5.000.

 

Mogu samo da kažem da mi je jako "žao što ga đavo odnese" :) Ali, jbg, i to je život. A i one silne lepe uspomene sa njim.

 

 

 

p.s. Možda je sve ovo moglo i na onu posebnu temu "Koliko trošite ne održavanja vozila", nisam ni sam siguran gde je pogrešnije :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno ja govorim ljudima. Koliko te kosta gorivo po km, jos toliko te kosta odrzavanje, posedovanje.

Ovo je fina potvrda mog misljenja.

Nego, ostade li ti u kontaktu sa novom vlasnicom....

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od 2004. do 2009. na metodološki sličan način ( ali, ručno ) vodio troškove za 307 ( koji je godišnje prelazio oko 25 hiljada km ) i još tada sam nakraju balade poduvako crtu i zaključio da (ne računajući trošak na ime amortizacje) da na jedan evro za gorivo, treba odvojiti još oko jedan evro za sve ostalo.

 

I taj konačan zbir troškova mi je bio tako šokantan, da za sledeći automobil ( 308 SW ) namerno nisam beležio troškove, osim samog utroška (količine) goriva. Pa sam sebi barem mogao da sa zadovoljstvom da na kraju (posle prodaje) da kažem da je 308 tokom 10 godina i 185 kkm trošio u proseku manje goriva ( 5,3 kod 308 u odnosu na 6,1 kod 307, a da ne pominjem Vitaru pre toga sa 10,8 na "uzorku" od 100.000 km (posle sam prestao da pratim)).

 

Kod 500L je učešće troška na ime goriva bilo veliko ( po 1 km) u odnosu na se ostale troškove, jer je godišnje prelazio malo km, mada su mu nominalno posmatrano, svi ostali zajedno troškovi ( ako isključimo gorivo kao jedinu varijablu ) bili relativno malo godišnje posmatrano ( oko 560 evra ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...