Jump to content
FAS Goran
moron

''Ne dao Ti Bog rata i Fiata''?

Recommended Posts

9 hours ago, moron said:

A od jednog "interesenta" sam saznao da je 500L iznad brzina od 110 km/h veoma vrtljiv i da mu je teško držati pravac na auto putu :) Ako sam dobro zapamtio, on reče da je to izustio Alvirović.

 

Sad malo brstih netom i testovima koje je radio SAT i naidjoh na ovu ocenu Alvirovića oko upravljivosti:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo vise puta o tome sto se tice cenjkanja , to nam je ostalo jos od turaka. Kod nas juznije to jednostavno mora, recimo i da je taj 500L kostao 5000e i bio nov, registrovan 365 dana i plus da ti platis prevod na moje ime morao bi opet da spustis malo cenu, sto bi rekli turci za "Alal" . E sad, zavisi od coveka, to moze biti i 10e a moze neko da trazi i putne troskove :D U glavnom da je odgovor u smislu 5000 fixno ko terasa ( sto bi rekli preprodavci) , ni dinar manje, ne bih ga uzeo sve i da vredi 8000 istog momenta, zbog malera :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zato,to jednostavno deo srpskog nasleđa…U Kruševcu je isto,video sam sto puta,i u Leskovcu kod mojih…ako ne spusti cenu bar malko,da ubije maler, u 90% neće ni biti trgovine…čak postoji izraz za takve zadrte tipove,koji neću pomenuti…

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

Nije zato,to jednostavno deo srpskog nasleđa…U Kruševcu je isto,video sam sto puta,i u Leskovcu kod mojih…ako ne spusti cenu bar malko,da ubije maler, u 90% neće ni biti trgovine…čak postoji izraz za takve zadrte tipove,koji neću pomenuti…

Ma, reci i mene baš interesuje ... :)

 

Mene je ova, recimo, zbog cene zalepila da sam "nefleksibilan" :)  Ja, koji sam osoba koja je maltene "prilagodljiva svakoj podlozi" ...

 

reklame_3.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je izbora "brate" koliko je htela. Ima ih na oglasima i sada preko 80 komada. Kaže da ima dosta jeftinijih (pa i sa 1,6 MJ) i/ili u istoj boji. Ili bi-color. Pa, što je "morala" baš "moj" ako joj je skup ili ako je "moja" cene nerealna / netržišna ?

"Brate", ako nije bila prisiljena na 500L (jer reče da je gledala i Capture), imala je i za 8.500 benzinski Sandero iz 2013. godine. To je recimo za manje para. A ako je htela nešto baš posebno, imala je za 12.500 i KIA CEED sa 1,4 od 100 ks iz 2016..

Apsolutno ima izbora na PA. Da biraš šta hoćeš. Šta ti duša želi. I za koje pare hoćeš.

16 minutes ago, igor0511 said:

Namazana gospodja, udara na ego da bi spustio cenu :lol:

Verovatno je ocekivala da kazes "Ma ko nefleksibilan, evo 500e manje" :D 

"Gospodja" mi je barem 15-20 puta napomenula da je ona "samohrana majka 19-mesečnog deteta" ... Trebalo je da se na to rasplačem svaki put ?

A, kako razumeh, radi u "državnoj kući" i povremeno o trošku posrekih obveznika putuje i po belome svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je generalno jako ruzno igrati na sazaljenje. Svako od nas ima neku tesku pricu i razlog zasto mu trebaju pare.

A i ima nas raznih. I ta gospodja je mogla da kupi i Punta za 2000e i potrosi ostatak novca na putovanje sa detetom, ali da to iskomentarises bio bi uzasan i pun nerazomevanja.

Tako da bolje samo klimnuti glavom na takve konstatacije, tacnog odgovora nema :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:
"Gospodja" mi je barem 15-20 puta napomenula da je ona "samohrana majka 19-mesečnog deteta" ... Trebalo je da se na to rasplačem svaki put ?

Bolje da ćutim...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, igor0511 said:

Meni je generalno jako ruzno igrati na sazaljenje. Svako od nas ima neku tesku pricu i razlog zasto mu trebaju pare.

A i ima nas raznih. I ta gospodja je mogla da kupi i Punta za 2000e i potrosi ostatak novca na putovanje sa detetom, ali da to iskomentarises bio bi uzasan i pun nerazomevanja.

Tako da bolje samo klimnuti glavom na takve konstatacije, tacnog odgovora nema :D 

Gospodja mi uskoro dolazi sa svojom advokaticom, koji je zahtevala takav "hodogram transakcije", da je to neverovatno i smešno :)  Avion da joj prodajem, ja mislim da to ni "Dentons"-i ne bi smislisli. Sve kolege mi kaži "Ma, teraj ih bre obe u ..." :) 

Ali, baš sam znatiželjan, da nešto i ja naučim i vidim kako izgleda ta maksimalna pravna sigurnost u pravnom poslu kupovine polovnog 500L, koji, realno, sutra može da se raspadne :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:
Bilo je izbora "brate" koliko je htela. Ima ih na oglasima i sada preko 80 komada. Kaže da ima dosta jeftinijih (pa i sa 1,6 MJ) i/ili u istoj boji. Ili bi-color. Pa, što je "morala" baš "moj" ako joj je skup ili ako je "moja" cene nerealna / netržišna ?
"Brate", ako nije bila prisiljena na 500L (jer reče da je gledala i Capture), imala je i za 8.500 benzinski Sandero iz 2013. godine. To je recimo za manje para. A ako je htela nešto baš posebno, imala je za 12.500 i KIA CEED sa 1,4 od 100 ks iz 2016..
Apsolutno ima izbora na PA. Da biraš šta hoćeš. Šta ti duša želi. I za koje pare hoćeš.
"Gospodja" mi je barem 15-20 puta napomenula da je ona "samohrana majka 19-mesečnog deteta" ... Trebalo je da se na to rasplačem svaki put ?
A, kako razumeh, radi u "državnoj kući" i povremeno o trošku posrekih obveznika putuje i po belome svetu.

Nisi me razumeo, tvoj i taj navedeni su bili jedni od retkih sa malom kilometražom, dobrom opremom, tim motorom, tog godišta, svi ostali, barem po meni su bili daleko od stanja vaših primeraka ali i jeftiniji, što je normalno. Verovatno je to i ona videla, nije ta glupa kao što se pravi.

 

1 hour ago, totti said:
Bolje da ćutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, još ta "primopredaja", u skladu sa unapred pravno definisamim koracima njene punomoćnice :) Jer, mada sam joj ključeve dao, kako ona to pravno razume: "Molim Vas, u skladu sa ugovorom, još nije došlo do prelaska pravnih rizika sa prodavca na kupca  ..." :) Svašta joj htedoh reći ... :) 

Pretpostavljam da ni nuklearne elektrane nemaju ovako razradjene korake :) 

 

52 minutes ago, knezevic76 said:

Nisi me razumeo, tvoj i taj navedeni su bili jedni od retkih sa malom kilometražom, dobrom opremom, tim motorom, tog godišta, svi ostali, barem po meni su bili daleko od stanja vaših primeraka ali i jeftiniji, što je normalno. Verovatno je to i ona videla, nije ta glupa kao što se pravi. emoji23.png

Naravno da sam ja bio apsolutno svestan da na oglasima ne postoji niti jedan primerak sa tom kombinacijom motora, opreme i kilometara. Za opšte stanje ne znam, ne mogu da poredim, jer nisam uživo video ostale oglašene primerke. A moj ( bivši ) je, osim veoma sitne tri recke na levom boku sedalnog dela, zaista bio veoma očuvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:
Gospodja mi uskoro dolazi sa svojom advokaticom, koji je zahtevala takav "hodogram transakcije", da je to neverovatno i smešno   Avion da joj prodajem, ja mislim da to ni "Dentons"-i ne bi smislisli. Sve kolege mi kaži "Ma, teraj ih bre obe u ..."  
Ali, baš sam znatiželjan, da nešto i ja naučim i vidim kako izgleda ta maksimalna pravna sigurnost u pravnom poslu kupovine polovnog 500L, koji, realno, sutra može da se raspadne  

Svaka tebi čast na živcima. Ja odštampao sa neta ugovor, popunili, notar i ćao.
Ali eto, meni je lik iz NS tražio i crvena krvna zrnca da prebrojim, lik je advokat. Nakon iskustva sa njim sam bio u fazonu da ne biiip više živu silu, sviđa ti se, kupuj, ne sviđa ti se, imaš primedbe, tvoja stvar, ne troši mi vreme.
Koliko god da sam fin i kulturan toliko proporcionalno pokušavaju da iskoriste to u njihovu korist.

Krećem prvenstveno od sebe, kad god sam u poziciji kupca. Dođem, pogledam, ako mi se svidi auto, onda se raspitujem o detaljima, poštujem prodavca i njegovo vreme, jer mu možda dođe 50 likova i ko zna koji sam mu ja po redu da ga cimam. Al da tražim dlaku u jajetu za auto koji je polovan, vožen, ciganišem se, tražim garancije i ostalo.......to mi je van svake pameti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' da ne budemo na kraj srca, ko zna sta je zena prosla kada se toliko plasi da je ne prevare i forsira da je samohrana majka. Ali ta pravna garancija vec postoji i zove se notar :)

 

Ne vidim gde posebno ide advokat u tu pricu ali ajd'.

 

Evo moje poslednje 2 transakcije  su bile maksimalno  na poverenje. Na placu sam ostavio novac i otisao, bez racuna, dokaza o uplati, cega god. @Axic od mojijh preuzeo auto sledeceg dana u nedelju, ostavio novac, napravili ugovor i lupili samo pecate kod notara cini mi se 2 dana nakon toga. I kupovina i prodaja prosle u najboljem redu.


Isto mi je bilo i za Leona i Stila kada sam kupovao i prodavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, igor0511 said:

@Axic od mojijh preuzeo auto sledeceg dana u nedelju

Dobro je da se Pikac uopste setio da treba da dodje po auto :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Nemoj sam da ti poture da potpišeš neku vrstu garancije.

 

Ja bez problema potpisujem garancije... 101% garantujem SVE što treba ali postoji klauzula sitnim slovima da svaka garancija važi samo dok vozilo ne napusti moje dvorište. Daklem, sve ti garantujem do kapije, posle si svoj na svome.    :P

 

 

 

1 minute ago, moron said:

Uspešno smo sproveli i ( pomalo psihotično zamišljenju ) pravnu proceduru primopredaje :) 

 

Nisi tražio da tvoj tim advokata sa foruma Fiat Srbija proveri ugovor ?!?

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...