Jump to content
FAS Goran
moron

''Ne dao Ti Bog rata i Fiata''?

Recommended Posts

 Ako ne budes nasao, razmotri zamensku dimenziju koja se vrlo malo razlikuje u precniku tocka 195 55 16 ili jednu od najcescih dimenzija 205 55 16 koja je jos pribliznija originalnom precniku. 
 
image.thumb.png.d6fa172db69e88098abc6e03405dc189.png image.thumb.png.7cbd2c78aef6665756452f0ac20a77f2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno i uzdravlje....

 

P.S. Moja svastika u CG ima stariji model Jazz-a iz 2007. godine;  do dan danas brate nikakvih problema, ali bukvalno;  redovno, odgovorno servisiranje i odrzavanje i uzivancija....

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, ortakov said:

Nego, koliko će da košta 500L?

To mi je jako mučno pitanje, jer imam moralnu obavezu da ga najpre ponudim jednom prijatelju, a na rednom mestu br. dva mi je takodje jedan prijatelj. 

I tražio sam iskren savet od trojice ( prijatelja ) i samo je jedan (koji malo i trguje sa vozilima ) izašao sa konkretnim cifrom/ciframa.

Ja sam mu rekao da ja takvu cifru ( koju on sugeriše ) ne mogu ni da izgovorim onoj dvojici.

Njegov komentar na to je bio ovakav.

 

"Ako nešto košta 11k recimo zašto bi tebe bilo sramota da bilo kome kažeš tu cenu, nisi ti kriv što su cene automobila takve.
Po meni je prijatelj tu da udeli besplatan savet, da pozajmi novac, da nauči nešto čoveka, pronađe zaposlenje...a sad da mu pokloniš 2k zato što ti je nezgodno zbog kretanja cena na automobilskom tržištu mi je malo bzvz.
Meni je glupo da ja sad kuoim od tebe to 9.6k i prodajem ga 11.6k.
Da li bi ti tome poklonio 2000 eur? Ako bi onda ok... Ako je lošeh materijalnog stanja ti lepo prodaš 500l za 11k i njemu pokloniš ili pozajmiš bez roka vraćanja 2000 i on će biti 100 puta srećniji nego da si mu rekao 9k za automobil koji PREMA CENAMA na PA vredi 11k.
Još će on misliti da auto stvarno vredi 9k i da je ispregovarao... Mnogi će misliti i da si budala.
Ok Bog će  znati da je to divan gest, ali eto možda bi ti 2k poklonio na neki drugi način.
Još ako ćeš da daš za 9k pa da plati kad stigne, onda šta da ti kažem
:) "
 

I pojma nemam ... Ali, možda se Ćirko ipak opet još jednom predomisli, vrati ( valjda dvostruku? ) kaparu i ne budem ni "morao" da prodajem 500L :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, horvat said:

Ja isto drugarima nisam davao nizu cenu, mozda tipa max 500e, ali sam im nudio grejs period, placanje u ratama i slicno. 

Uh, ovo je mnogo glupo :) 

Kako kažu jevreji, daj pare prijatelju, ostaćeš bez para i bez prijatelja .... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast ako imas takve drugare da ce ispostovati rokove :) Nazalost vecina smatra da si u obavezi da im prodas kola jeftinije jer ste prijatelji. 

Ja sam naucio da je najbolje sredstvo za ocuvanje porodicnih i prijateljskih odnosa stambeni kredit. Kada god ti neko trazi pozajmicu, nizu cenu, grejs period ili sta god sto znas da ce se izjaloviti i pokvariti vam odnos ne mozes zbog kredita i mirna Backa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni dobar drug u leto 2015. tražio "par hiljada" na zajam da kupi nekog baš dobrog polovnjaka koji nije još bio stigao ni na oglas, zaista očuvan, 4 godine i 80 kkm. Kaže, vraćam najviše za 2-3 meseca, čim prodam ova stara kola. Prodao ih je vrlo brzo ... Prvih godinu dana ga nisam upitao ništa oko vraćanja para, a tada sam to zaista pomenuo maksimalno nežno. Sledeći put sam pomenuo posle još oko godinu dana. Pare mi je vratio posle više od tri godine, a cela atmosfera pri vraćanju je bila kao da on meni tom prilikom poklanja te pare ... Kasnije, od celog društva jedino mene na svadbu nije zvao ... :) 

Sa onim polovnjakom barem ništa nije pogrešio, jer ga i danas vozi bez ikakvih problema :) 

 

Eto, mada je zec još uvek negde u šumi ( i ko zna kako će lov na kraju da završi ) danas sam barem ražanj već nabavio :) 

Sada još samo i neke gume za njih da "nadjem".  Da se ne brukam i posle poklanjam nekome samo "klot felne", ako (ne daj Bože) dogovoreni posao propadne :) 

Jazz felne - 1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozajmim celih 100 eur, rodjaki, kaze vracam od prve plate, posle npr 9 meseci se pozalim njenoj majci, ova me zove. I kaze , sto nisi rekao da ti trebaju....

Uzas sta se napravi od ljudi zbog para...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugara i "prijatelja" mozes imati gomile, a ljudi u koje imas poverenje su druga prica, to ne moze biti svako, cak naprotiv prava je retkost.

 

Ali stvarno je hit kakvih ljudi ima i to za male pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorili smo overu za ponedeljak, a da kola preuzmem "posle povečerja" :) Tako da će Jazz, ako Bog da, od idućeg vikenda povremeno na Fruškać.

A bez dileme, dobar je Ćirko čovek i razumem ga da to nije uvek tako lako prelomiti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ili jednostavno kažeš: ne pozajmljujem pare
I zabole te ako se zbog toga neko naljuti. Lakše napraviš selekciju prijatelja i "prijatelja".

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Kakav sam ti to prijatelj ako imam i mogu da ti pomognem a necu? :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...