Jump to content
FAS Goran
kerim123

Fiat Sedici 2.0 MJet 135 - gumica na uljnoj pumpi

Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

 

Pazario sam fiata sedicija 2.0 99kw 2011 godiste sa 180k na satu, pravih.

Veliki servis je radjen na 160.000.

 

Interesuje me sljedece, kako su se pokazali ti motori? Imaju li kakvih skrivenih mana? Kazu treba neku gumicu na uljnoj pumpi mjenjati redovno? Je li to istina i ako jeste koja gumica tacno je u pitanju, kataloski broj ako znate?

 

Zamajac koliko izdrzi? Obicno oko 200.000 ha?

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kerim123

 

Klik na:

Iskustva o 2.0 MultiJet

 

49 minutes ago, kerim123 said:

Kazu treba neku gumicu na uljnoj pumpi mjenjati redovno? Je li to istina i ako jeste koja gumica tacno je u pitanju, kataloski broj ako znate?

Gumica na spoju sita i uljne pumpe:

 

kataloski broj.jpg

 

Menja se na oko 150k-200k kilometara, a realno čim krene da pali lampicu za nizak pritisak ulja (bez obzira što je ugasi sekundu ili dve nakon startovanja motora), to je signal da je treba menjati.

 

49 minutes ago, kerim123 said:

Zamajac koliko izdrzi? Obicno oko 200.000 ha?

Nema tog odgovora.

Zavisi od konkretnog auta, prethodnih uslova i načina vožnje. Može da potraje i manje od toga, a može i više.

 

Inače, nemamo praksu da otvaramo ovako svaštare (kupusare) od tema gde se pita sve što nas zanima. :thumbup: 

Nemamo tu praksu jer sadržaj Foruma treba da bude što je moguće pregledniji, da naslov teme odgovara njenom sadržaju, da svako lakše može da pronađe i pročita ono što ga zanima...a, ne da čita npr. 10 postova o zamajcu (iako njega npr. ova gumica zanima), pa onda par postova o gumici...pa onda opet o zamajcu...pa opet o gumici... :D 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kerim123

 

Pa, nema potrebe sad da se briše kad sam ti već odgovorio. Kažem ti za ubuduće. :thumbup: 

Ovde sad imaš odgovore oko gumice, zamajca i link ka temi o iskustvima sa tim 2.0 MJet motorom (u raznim varijantama konjaže).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze :) Mnogo si pomogao.

Ostatak auta znam dobro jer je preslikan Suzukiju kojeg imam ali motor mi je nepoznanica.

 


 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje jedno.

Danas je majstor koji je dobar za talijane (i sam vozi alfu) pogledao sedicija.

Kaze sve je ok ali sta bi on uradio.

On je sebi na 1.9 alfi povadio i softverski pogasio klapne na usisu.Kaze odlome se nakon nekog vremena i ulete u motor.
Povrh svega kaze da auto i ide bolje.

Nije siguran dok ne provjeri da li auto ima te usisne i mozel se njemu to uradit.

Sta vi mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, kerim123 said:

Sta vi mislite o tome?

Ukucaš na Google:

site:fiat-lancia.org.rs klapne na 2.0 MJet, i lupiš Enter. Tako dobiješ ovu temu:

Usisna grana kod 1.9 MJet 16v motora (150 KS) i 2.0 MJet 16v (165 KS) / vađenje klapni

 

Ukucaš onaj deo site:fiat-lancia.org.rs kako bi Google znao da ne ptražuje ceo internet, već samo ovaj Forum...i onda dodaš stvari koje te zanimaju, kao što te sada zanimalo oko klapni. Tako vidiš šta ljudi misle o tome. :thumbup: 

 

Zašto mora tako?

Zato što sadržaj Foruma treba da posluži svima, a ne samo tebi...a, da bi poslužio svima ne možemo praviti ''kupusare'', tj. trpati sve što nas zanima na isto mesto jer onda se niko više tu ne bi mogao snaći na forumu koji ima skoro 1 milion postova. Plus, i tebi koristi jer ne čekaš da neko po ko zna koji put napiše isto, već odmah pročitaš ono što već piše oko teme koja te zanima.

 

 

Edited by neshaoct
izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...