Jump to content
FAS Goran
ediedi

Fiat Nuova Croma - pukla kvaka > kako otvoriti vrata?

Recommended Posts

Pozdrav, otisla mi unutarnja pa onda vanjska kvaka od vozaca, sad ne mogu otvoriti vrata a trebam skinuti tapicir. Ima tko kakav savjet kako da otvorim vrata, hitno mi je

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ediedi

 

Probao si ključem? Vadi se onaj metalni deo koji fizički ide u bravu...

 

Inače, taj problem sa kvakom je poznata boljka kod Crome, ako ti treba detaljnije šta tu strada i kako se menja, pogledaj ove teme:

Nova Croma - vozačeva vrata ne mogu da se otvore spolja / skidanje tapacirunga

- Fiat nuova Croma - skidanje obloge vrata i promjena kvaka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ediedi said:

Pozdrav, otisla mi unutarnja pa onda vanjska kvaka od vozaca, sad ne mogu otvoriti vrata a trebam skinuti tapicir. Ima tko kakav savjet kako da otvorim vrata, hitno mi je

Unutrasnja kvaka ti verovatno pukla na jezicku. Otvori/povuci unutrasnju kvaku do kraja i videces gde je pukla, zavuci nesyo sa kukivom i povuci. Spoljasnja isto, pukao ti verovatno jezicak. Otvori je do kraja i videces gde je zveknula. Isto tako probaj srafcigerom jezicak da gurnes na dole na unutrasnjem delu spoljasne brave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki hvala na brzim odgovorima, ali evo sad se vracao doma i u voznji probam otvorit izvana i otvore se ! Ocito je u pitanju rastezanje materijala radi toplo hladno. Uglavnom prvo cu promijeniti unutarnju, nasao na oglasu za 100 kuna rabljenu. Inace zvao sam ovlasteni tu u Varazdinu i kazu da vanjske original vise nemaju, kostala je 750 kuna !! Sad imaju zamjensku dodje 300, a unutarnja imaju original i zamjensku 500 ili 270 kuna. Rekao mi je da su bolje rabljene nego nove zamjenske jer su dosta lose. Inace skroz sam zaboravio na kljuc, trebao sam i tako probat bas me zanima dal bi se otvorila vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da podijelim iskustvo, probao sam sa kljucem otvoriti vrata dok sam imao navedeni problem i pomoglo je. Kljuc ne otvara vrata odmah ali dok par puta zavrtim sa njim onda kvaka proradi, dakle za prvu silu pomogne 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...