Jump to content
FAS Goran
neshtry

Letovanje - Albanija (iskustva/mišljenja/preporuke/saveti)

Recommended Posts

Jel išao neko na letovanje u Albaniju?Moja keva se oduševila...
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/oni-su-letovali-u-albaniji-jeste-jeftino-ali-evo-sta-se-desi-kada-cuju-srpski/ncgz7y1

 



 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam par ljudi i svi su bili izuzetno zadovoljni. Pre svega lepa i jos uvek neeksploatisana priroda i more, izuzetno ljubazni domacini, odlicna klopa, korektna usluga, vrlo povoljne cene... Mada se i oni zalecu sa turizmom i samo je pitanje vremena kada ce se i to promeniti.

 

Citam jutros, ponovo nevreme i poplave, ovog puta Evia - nazalost 5 mrtvih, ukljucujuci i bebu od 8 meseci :( , dvoje nestalih...

 

flood--2-thumb-large.thumb.jpg.10e0a09d2f4d0b111e5ae694c87394f3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva ,za eksperiment, prošle godine išla u Albaniju,a zbog dobrog kvaliteta i lepog iskustva ide i ove godine.Mnogo jeftinije i super za matorce

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al je bum zadnjih godina. Ja pratim tu pricu odavno,iskustva ljudi, razvoj letovalista itd.. Vidim samo pozitivne utiske,ocene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko mozda planirao ili isao u Albaniju, Dracka regija? :) Cene aranzmana su prosto neverovatne , all-inclusive u 5* kosta 2-3 puta jeftinije nego u Turskoj npr, a cuo sam da su ljudi jako zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleginica bila prošle godine, kaže da im je bilo lepo, ne znam tačno gde, mogu da pitam.
Sećam se da mi je bivša pričala pre 7~8 godina kad su isli da obilaze smeštaj da je skroz dobra priča u AL.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ni u CG više ne mogu da letujem opušteno i bezbrižno a ne tamo megde...

Ne znači da nebih išao za CG ali jednostavno mi to više nije kao što sam doživljavao.

Znam ljude koji jesu išli za pomenutu destinaciju ali su oni iz Makedonije.

Ja sam očigledno pogrešio temu.

Odjava sa teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Mijailović P. said:

Jesi li merio temperaturu skoro?

Temperatura mora u Ulciinju (matorci mi bili tamo ceo prošli mesec) i probali da se okupaju - još je malo hladno ali ko nije zimogrožljiv toliko, može se okupati, pogotovu posle rakijice. Za žene baš nije (majci je bilo hladno) a i duvao je neki istočni vetar (što za Ulcinj nije baš ok jerbo duva vetar sa planina u Albaniji).

 

Vreme kišovito, al kad pripekne bude lepo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dellas said:

Da li je neko mozda planirao ili isao u Albaniju, Dracka regija? :) Cene aranzmana su prosto neverovatne , all-inclusive u 5* kosta 2-3 puta jeftinije nego u Turskoj npr, a cuo sam da su ljudi jako zadovoljni.

Već sam pisao da je moja majka išla u Albaniju,u Valonu i oduševila se…

Cene niske,usluga fantastična(za razliku od cg),more toplo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao moj komsija sa zenom i dve bliznakinje od 2 god. Odusevljen, vozio preko kosova, obilazio manastire po kosovu, usluga na moru fenomenalna:) Istu pricu mi je pricala i drugarica koja je isla sa muzem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, dellas said:
Da li je neko mozda planirao ili isao u Albaniju, Dracka regija?  Cene aranzmana su prosto neverovatne , all-inclusive u 5* kosta 2-3 puta jeftinije nego u Turskoj npr, a cuo sam da su ljudi jako zadovoljni.

Imas na Fb grupu Letovanje u Albaniji, imas konkretna iskustva ljudi koji idu godinama tako da mozes da postavis pitanje cak i za neki odredjeni smestaj. Svi imaju odlicna iskustva a iznenadices se koliko se pise i koliko ljudi ide, ono, kao da se prica o Gr :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi ćemo ove godine u CG, ali idemo preko Kosova, možda i skoknemo do severa AL, s obzirom da smo oko Bara...

Cene goriva na Kosovu su oko 1,1E benzin / dizel, 0,6E TNG. A koliko sam gledao u Albaniji je skuplji benzin/dizel, ali je jeftiniji TNG, na internetu su cene 35-50LEKA tj toliko dinara... javljam za mesec dana :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da zadnjih dana čujem s raznih strana pominjanje mora u Albaniji. Delom su se "probili" jer ne traže ništa sem pasoša odnosno lične karte. Dakle, ni pcr ni vakcinu. Poznanica je bila, a prilično je inače u životu putovala i prijatno se iznenadila. Ja opet, iskreno, lično nikad nisam percipirao Al kao morsku destinaciju

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu nikad ni trazili i ne postoje od juce naravno. Probili su se kod nas jer eto mnogi ljudi moraju da odu negde na more , a posto su prosle godine bili jedina destinacija koja nije trazila nista vezano za koronu, mnogi su otisli orvi put tamo. Vecina je "polizala" ono sto je plj..ala samo da bi osolila pedu, pa makar i tamo. Ko nece iz svima nama poznatih razloga , to postujem. Ko nije taj tip i tih shvatanja i to postujem takodje. Pratim taj deo obale godinama vec, gledao sam klipove jos kada nisu ni postojali na nasem jeziku :D, sad ih vec ima koliko hoces. Ono sto vidim, cujem od ljudi, licno meni se svidja i vredi vise od ulozenog.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, MS PK said:
Vecina je "polizala" ono sto je plj..ala samo da bi osolila pedu...


...za male pare

Kao i za većinu stvari, niža cena nečega je kod nas skoro uvek pobednički faktor.

Ja znam neke koji idu iz Borče na Petlovo brdo da rade registraciju zbog 300 din jeftinije cene

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je rec o ceni ali i o usluzi i samoj obali koju jako hvale. Ovakav hotel sa 5* all inclusive izadje oko 450eur po osobi 7 nocenja.

https://www.booking.com/hotel/al/flower-amp-spa.sr.html

O Albaniji se kod nas malo zna, ono iz medija nema veze sa zivotom, Kosovo je neka druga tema... Zemlja ima dosta razlicitosti, razlicite vere itd itd. Kazu da su jako gostoljubivi na primorju, drugarica koja je proputovala svet inace zivi u Italiji je bas odusevljena . E sad volim da prikupim sto vise iskustava jer mi do sad zvuci nerealno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kolega iz MUPa je bio vec 2x... Po njegovim recima apsolutno nikakva zamerka ni na uslugu ni na okruzenje... Jedino sto ajd da kazem je nesto sto moze da stoji kao upozorenje i to Albanca sa granicnog prelaza je savet da bas ako nije neophodno ne mora da staje prvih 60ak km od granice sobzirom da je to postojbina ekipe iz "Wrong Turn" 1. 2. 3. 4. deo... Posle krece civilizacija...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...