Jump to content
FAS Goran
neshtry

Letovanje - Albanija (iskustva/mišljenja/preporuke/saveti)

Recommended Posts

31 minutes ago, shuxx said:

Koja im je max brzina na autoputu

Za Kosovo stvarno ne znam jer ko što rekoh nisam ni gledao nego se zalepio glavnom baji... A Albanija ti je 60-100 u planinama zbog lakat krivina. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rezervisao hotel na plaži preko Buking coma,samo se nadam da ne promašim iza Merdara gde se skreće odma iza Podujeva na auto put i peglaj,a za brzinu ću lako 150-160 jer je to ipak Jeep,nije Alfijana da mogu 200-220.

Nego ono kad gledam na mapama sve neke uske uličice,sila hotela na plaži,sve mi se muti u glavi;)

odo da naučim kako se geografske koordinate zadaju u navigaciju i da ne mislim:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

Ja se zalepio nekom Kajenu ako se dobro sećam i na momente smo išli preko 200.

Iz mog iskustva, sa onim sirokim gumama samo seju kamenje i djubre sa puta iza sebe. Pogotovo pri prelasku iz trake u traku. Itekako mozes da fasujes razbijenu soferku ili u najboljem slucaju da poliras haubu i farove :) . Daleko im lepa kuca, ne volim da su mi uopste u blizini, a pogotovo ne ispred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Iz mog iskustva, sa onim sirokim gumama samo seju kamenje i djubre sa puta iza sebe. Pogotovo pri prelasku iz trake u traku. Itekako mozes da fasujes razbijenu soferku ili u najboljem slucaju da poliras haubu i farove :) . Daleko im lepa kuca, ne volim da su mi uopste u blizini, a pogotovo ne ispred.

nadam se da je leva traka slobodna:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Iz mog iskustva, sa onim sirokim gumama samo seju kamenje i djubre sa puta iza sebe. Pogotovo pri prelasku iz trake u traku. Itekako mozes da fasujes razbijenu soferku ili u najboljem slucaju da poliras haubu i farove :) . Daleko im lepa kuca, ne volim da su mi uopste u blizini, a pogotovo ne ispred.

Pa ne jurca se tim brzinama tik uz njega... Odstojanje je u takvim situacijama više nego dovoljno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrazumevam naravno odstojanje i da opet moze da se pokupi nesto od onih njihovih guma sirine 300 :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vratih se iz Albanije-Drač.Šta reći osim kad dođeš na odredište hotel sve je super,ali put to je već avantura.

Kruševac Beloljin  sve 10,e ali kad u Beloljinu skrenete ka Kuršumliji odma stoje naopako znakovi putokazi i kažu vam da idete ka Prokuplju ili Nišu,sve naopako.Dobro snađem se ja i vozi do Rudara-put katastrofa,nad katastrofama,nekako dođem (ujutro)na granični prelaz Merdare-svugde prepreke na ulazu za granicu i sve crvena svetla svetle-ko da je zatvoren,jedva nekako skrenem levo(a logično je da se tu vraćaju sa Kosova)i nabasam na nekog uniformisanog i pitam jel radi granica sve preko kurca radi,šta ja oču i sl,oču da pređem granicu,kao prelaz je u fazi izgradnje pa tako mora biti.Na našoj strani pasoši,a dalje ništa samo rukom pokažu i vozi dalje.

Mučenje do poćetka auto puta i kad sam to prešao sve 5 do Prištine-e ko se tu snaše onda sam rekao dobro je -

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kursumlija Merdare, put odlican za testiranje amortizera. Mislim da je krpljen toliko puta, da je bilo jeftinije napraviti nov. Ali Srbija je to.

Pisi ti sta i kako po Albaniji...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma malo sam zastao da ručam i odgledam trke F1.

Kad sam konačno prošao Prištinu i odredio mesto Kukeč a to je skoro pa granica,vozi miško,put sa 3 trake(ono 2 plus zaustavna),ali nigde pumpe za gorivo,odmorišta,sve table prelepljene nekom trakom,moš da voziš koliko oćeš,ali nije to ko za Bg ili Hr,brzo dođe krivina,koči,troši diskove,i još kad smo se počeli penjati kroz ona brda,smanji brzinu i polako.Na granici sa Albanijom samo reče skini masku, a ja držim u jednoj ruci pasoše a u drugoj lične karte jer rekli na Merdaru da tako treba da pređem,on samo manu rukom i idi.E sad veći deo auto puta je po nekim golemim planinama,pa su tu duge krivine,usponi,spustovi,ali ide se lepo.Kod Kukeča,gde se prelazi most preko jezera okolo odmorišta,restorani i svak staje de hoće,jednostavno ispred tebe zakoći i tek skrene,malo pored puta-oprezan treba biti,dalje sve ide dobro dok naglo ne prestane auto put i postane obična magistrala,ali je asvalt dobar,nema rupa,ali u svakom mestu je uz cestu kao vašar,tezge,ljudi idu uz put ne haju ništa za aute,ptelaze gde ko hoće i tu treba biti veoma oprezan.

Iza Fuse huje opet neki auto put(Vore)a to je u stvari auto put Tirana Drač,tu sam se dobro snašao i odjednom zastoj,nedelja cela Tirana se spusta na more-stani kreni,popizdio sam,pretiču i ljevo i desno kroz polja kukuruza ma bože ludilo i to samo vozači BMW i Wv,ostali disciolina i ja polako za njima,ispostavilo se da su bile dve saobraćajke i da je policija naprvila više gužve neko ostali vozači.Brzo sam se snašao u Draču i pronašao hotel.Uglavnom od Kš do Hotela u Draču 5-6 sati sa sve granicama putarinom kroz Albaniju(5 evra).Za gorivo me nije bilo briga,napunio pun u Kš i vratio se nazad.Sutra ću malo o hotelu,usluzi,moru i cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

@MS PK
Ne prijavljuješ da si bio tamo?emoji23.png

 

4f2f9141c9ee057575c460eff9a1d0e3.jpg

 

Gde? Mene sa Fordom nemoz videti nikad :D
Sta bre toliko fali deonici Beloljin - Merdare? Dobar deo puta je nov , dosta ima i starog koji je krpljen jedno milion puta ali ono, ravan, sirok, vozis 80-100 konstantno. Od Merdara do Pristine tj. auto puta je odlican put, jeste dosta kroz naseljena mesta ali se vozi lepo, pustis nekog domaceg ispred tebe i gas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada dođete u hotel,ljubaznost na nivou,prosto neprijatno vam bude koliko obleću oko vas.Jedina zamerka je ta kad dođeš na šank ili poručuješ piće-spori do zla boga,sve polako,a ja tek doputovao,vrućina oću pivo da dođem sebi čekaš li ga čekaš.Poslje sam se skompao sa barmenom i on čim me vidi a ja dignem ruku piće je već spremno.U prodavnicama su isto svi spori-sve polako.Svega imaju od hrane,pića povrća voća,jedino cigarete iako im je cena kao kod nas nema normalnih 120 s dužine ono tipa Malboro,Winston sve ali je one take slim,dva puta potegneš dim i gotovo.

Ako idete na odmor u Drač samo hoteli koji su na plaži,sve ostalo je isto lepo ali načičkano po uličicama i pogled je nula,gledaš u komšiju na terasi preko puta.Uz glavnu ulicu od Drača pa prema plažama hoteli su vrhunski ali pogled na more 0 bodova,pa moraš sve sa stvarima svaki dan hodati gore dole,jesti na plaži ili nosati vodu ili sendviče sa sobom.Cene u restoranima su malo jače nego kod nas(pričam za Kruševac)ono tipa roštilj,jela po poruđbi,jedino je riba skupa,kao i školjke.Sigurnost za auto ili ličnu sigurnost-nigde se nisam osetio neugodno,osim kad dođu naši balkanci,oni uvek naprave neko biiip.Žena je slučajno (ne namerno nosila majice Alfa romeo kluba Srbija,i ostale majice sa skupova alfista po Srbiji i na njima piše Srbija niko te ne zarezuje dva posto.U našem hotelu suposle nas došli ljudi iz Prokuplja,Niša,Negotina,tako da je bilo puno srpskih tablica.Niko te za ništa ne pita.

Međutim,na moje veliko iznaneđenje-TE-Tetovo iz Makedonije-pogledom te mrze,smetaju ti pri parkiranju,guze se oko tebe,neće se pomakne malo unazad kad se isparkiravaš-bagra najobičnija.Ja sam rano ujutro ispariravao kola,baš usko i jedva uz pomoć lokalnog momka meštanina uspijem se nekako izvući da ne udarim u PK auto(beli Ford karavan)kad se natavanči TE iza i ni makac,tek kad sam izašao iz auta pitao ga što se kurči,malo se sklonio da mogu normalno izaći i staviti stvari u gepek(normalno voze WV auto u raspadu)

Uglavnom ja sam zadovoljan sa boravkom,nije toliko daleko,vremenski duplo brže nego do CG,samo treba planirati put ono tipa radni dan nikako vikend jer su Drač i Tirana skoro pa povezani(autoput-ma magistrala sa tri trake u jednom i 3 u drugom pravcu-jer se uključuju na put gde stignu)pa se cela Tirana spušta na more i gužve su ogromne.

Kad malo bolje proučim kartu i situaciju,drugi odlazak će biti u Vljore,malo još južnije(ako ne odem u svoju kuću na moru u Dalmaciji)Ovo je bila čista jedna avantura da vidimo žena ija i da potrošimo stari godišnji odmor,a za novi za 2021 sve su opcije otvorene.

Toplo preporučujem hotel u kome sam odseo Joel Residenc:D na samoj plaži i dobijate besplatno dve ležaljke i suncobran.

još ću nešto napisati,ali malo kasnije;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pivo u hotelu(Peja) 250 leka ili isto dinara,votka 250 dinara,skender beg konjak 100 dinara.U prodavnicama pivo od 80-110 leka(dinara)limenka,flaša skenderbega 1000 leka (dinara),burek sa sirom,mesom,spanaaćem od 80-120 leka (dinara).

More-toplo lepo sve pesak-neko je napisao na forumu da se do dubine dosta pešeči-da samo meni koji sam povredio mišić na potkolenici i imam vene-odlično godi da malo više hodam po vodi.Ja kad se uželim da baš dugo plivam samo kraul i udri-žena pizdi nigde me nema-odem 500-700 metara daleko,kad se umorim samo legnem na leđa i plutam i sve me talasi dugi blagi vrate na obalu.Za porodicu sa decom raj,plitko,ne bojiš se za dete,sladoled kornet 50-60 leka,ako hoćeš kupiš 5 limenki Peje za 400 leka i pod suncobran i uživaš(svi su to radili i u skupljim hotelima i na plaži)Imaju čak i Nikšićko pivo,ali to sam kasno vidio jedno jutro kad sam se vraćao sa tuluma-a trebalo mi da se otreznim i dođem sebi-jer što alfisti kažu 2 piva ujutro sve leče:PMenjačnice Westwr union na svakom koraku,moš plaćati i u evrima i niko neće da te prevari.

Evo ja prvi dana jutarnja votka na šanku u hotelu,pre doručka ,on naplati prvu 250 leka,kad sam mu reka sipaj još samo dospe i njente-ništa ne košta,isto je bilo i sa skender begom.konjakom-prvi platiš a odma drugi ti dospe onako i ćao.

Gorivo ti je Plin 55 leka -dinara,super od 150-170 din zavisi gde sipaš.Ali kažem ja sipao u Kš pun rezervar,i kad sam stigao više od pola rezervara sam imao,e u povratku sam one leke što mi ostale dosuo u Kukeču gorivo da ih potrošim-evo imam još pola rezervara goriva^_^

Za srpski jezik što sam pričao-niko ništa,prave se da ne razumeju ali sve znaju,i sve kupiš i obaviš što ti treba.

Opet more-baš kako meni odgovara,niti toplo niti hladno,a uz samu plažu u plićaku toplo ko u banji.Do centra Drača ideš plažom jedno 3,5 km,ali i svi tako idu.Ujutro i staro i mlado samo đogiraju,ženske samo slušalice u uvo i trči,isto i muški,stari polako kroz vodu ili po plaži gore dole lutaju.Čisto sve čiste do besvesti,sramota te ugasiti cigaretu u pesku pored ležaljke,mada ti niko ne brani-čisto za 10.Topla voda u hotelu non stop ,internet i na plaži i u hotelu-samo daš telefon ili tablet,dečko namesti šifru i žena ne prekida vezu sa Srbijomsamo priča,slika,šalje slike,ja čitam novine,na televiziji sam odgledao trke F1 u francuskoj,i kvale za austriju i kad sam stigao kući taman odgledao i F1 austrije:)

ma u niti jednoj sekundi se nisam pokajao što sam bio dole-jedino nisam našao nikoga ko zna igrati Briškulu i Trešetu(talijanske karte)pa da ga do kraja raspizdin(onda me nebi digli iz kafane svih 7 dana:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto pricas za TE table je ono o cemu pricamo svi a uverio si se i sam da je ogromna razlika izmedju ljudi u Albaniji ( Albanaca) i "Albanaca" na Kosovu, Makedoniji...zato ih niko i ne voli , "original Albanci" prvi :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo sam pisao da je na kosovu gorivo oko 130din, a ti sipaš Srpsko, puniš budžet, ako, ako...

čitao sam da je TNG u AL, oko 50leka, samo mi reci, ima li često pumpi sa TNGom.

Pre odlaska na kosovo sam se raspitivao, na LPG temama, i vidim da ga ima,ali retko. Kada smo otišli, vidim da ga ima skoro svugde.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Albaniji pumpi sa plinom gde hoćeš i on je oko 55 leka gore dole,ali više sam gledao na put i da me neko ne zvekne,jer i u Albaniji i kao na Kosovu,auto put a ono ima izlaz za njivu i odjednom neka kanta ispred tebe i haos.Ja sam u pvratku imao situaciju da me je jedan Ford dizel-ne znam model nisam gledao,uzbrdo on ga gari sve suklja crni dim iz njega,ja popustim,on u srednjoj traci,ja polako u brzu traku-levu i po gasu,Jeep se propne ode na 130 uzbrdo,kad ono u srednjoj neka krntija od kamiona jedva ide ovaj koči,ja koči ne znam oće li se baciti levo,imaju neku svoju rutinu vožnje,nisu bar kao ja ,možda drugi voze dtugačije,ali ja kad se uvatim leve trake ne silazim samo blic,blic i sklanjaj se -to sam redovito radio po HR ali sa Alfom 166 od 240 konja,i svi u stranu,Jeep je ipak malo tromiji.

Apropo TE tablica pri putu ka Albaniji mene prca BMW TE tablica,ala govna nad govnima,oduvao sam ja njega gde se najmanje nadao,ali sam ga na spustu drkao da je spalio sve kočnice,a on levo,ja jevo,a on esno ja desno i sa sve motorm kočim,a na pravcu odo ja na 170 a njemu sve puši.A za gorivo to je mala ušteda-nevažna razlika

,nego stani da moćaš,žena kuka ja oću ali nekako sve si nesiguran gde kafu popiti ili cigar ispaliti,a oni staju de oćeš,ma i ja sam posle stao par puta na osami(jer ne znam u onoj gužvi u restoranu na putu šta može biti,bolje močaj usput u strani,ali sve u svemu sve je prošlo OK,kažem opet da sam išao (alfa je prodata,ili Lancijanom od 205 konja,niko ništa mi ne može,pa i njihovi Merceesi-jer ako nemaš mercedes u Albaniji nisi niko i ništa-toliko mečki neznač više ni tip ni oznaku-gomila Mercedesa i za divno čudo Range rovera:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, ja sa Z10, i celih 60 ks. Da se držim desnoooo. I ne kurčim se

Bre sve mi lepo kad natočim jeftinije gorivo. Još u rezervoaru imam BMB od zadnje vožnje na Kosovu.

Pre 3 god smo bili kroz AL i ka Tirani, ni jedan loš utisak nisam imao. Svratili na pumpu, točili gorivo, osvežili se u prvom kafiću kraj puta. Niko ni reč...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno,jedno je putovanje sa porodicom i decom,a drugo sam ili samo sa ženom,žena zvoca na brzinu,ali kad voziš i decu-familiju drugačije je sve,5 puta je žena likovala kad sam naglo kočio zbog policije-aha eto kažem ja sporije sporije ,ali sve lepo prošlo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi ići će i Zastava od 60 konja,ali ja sam takav da ne trpim puno ispred sebe-ne volim nikoga ispred i gotovo-ne preterujem,ali kad sam išao bilo gde i a skupove Alfista i po HR i ako oćeš i CG,jak auto,dobre gume i udri,ne bojim se nikoga,i ako treba uteći od nekoga ili zajebavati nekoga sve je tu,samo brzina niže i ostalo je pesma,auto ide,međutim ako oćeš da slomiš auto samo ga peglaj od Kuršumlije do Merdara:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...