Jump to content
FAS Goran
JocaLV

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - zamena cajgera (proxy)

Recommended Posts

Menjao sam cajgere na gp 2009g 1.3mjt i kad hocu da uradim proxi ne mogu se povezem sa body racunarom pokusao sam sa 10 dijagnostika poceci delphi bosh onda fijatovom can i nece ne znam sta da mu radim 

 

20210528_153030.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JocaLV

 

 

Ovde u Beogradu prodaju originalni, licencirani Multiecuscan.

Nazovi ih sutra i pitaj šta treba da kupiš za proxy na GP i koliko je para. Nemoj gledati cene sa njihovog sajta jer tebi ne treba sve to, nisi serviser i ne trebaju ti svi mogući adapteri i uređaji koji podržavaju sve opcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec imam delphi dijagonstiku ne mogu snjim nekako ? Ja swm bio kod drugara u sevis koji ima dijagnostiku cantiecar za fiat i nismo mogli ew udjemo u proxy body racunar

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, JocaLV said:

...bio kod drugara u sevis koji ima dijagnostiku cantiecar za fiat i nismo mogli ew udjemo u proxy body racunar

Kao što možeš videti klikom ovde i ovde:

- Fiat Grande Punto 1.3 MultiJet 16v

CAN Setup / PROXI Alignment Procedure ELM A3

 

To je ono što treba: ELM i A3 adapter.

Multiecuscan ukoliko je Free neće moći da odradi proxy, mora da bude REGISTERED (ili se plati, ili se nađe ''zakrpa'', ako postoji, da bude REGISTERED).

Nazovi ih sutra i pitaj može li sa CANtieCAR Multiplexer - Multiecuscan, umesto da se posebno ima ELM i A3 adapter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JocaLV

 

Delphi i Multiecuscan su potpuno različite stvari. Nemaju ništa zajedničko. Ne može Multiecuscan na Delphi uređaj.

 

Multiecuscan je softver koji ide na više uređaja (ELM, CANtieCAR Multiplexer), a Delphi je potpuno drugi uređaj i ima svoj softver na njemu.

Delphi je univerzalna dijagnostika, svojevremeno je postala popularna jer je radila sve brendove i bila jeftina (kopija iz Kine). Ali, originalni Delphi je odavno bolje zaštićen, samim tim nema dobrih kopija iz Kine već dosta dugo i zato Delphi (taj iz Kine) sve manje i manje stvari može da uradi.

MultiecuScan nije univerzalna dijagnostika/softver (za sve automobile/brendove), već samo za FCA modele, što vidiš i iz liste automobila (klik OVDE) koje podržava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct nerazumem kako sa CantieCAR nismo mogli sa udjemo u body tj proxi izbacivalo je da veza nije uspostavljena

 

Procito sam da cantiecar ima u sebi sve adaptere da moze u sve module da udje

Edited by JocaLV

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JocaLV

 

Da, CANtieCAR Multiplexer - Multiecuscan je najbolje od svih uređaja koji rade sa Multiecuscan softverom. Inače, Multiecuscan softver radi na:

KL (poznat i kao VagCom 409)
ELM 327 (1.3 ili noviji)
CANtieCAR Multiplexer

 

Zašto taj kod tvog drugara nije mogao da uđe?

Možda je pokvaren pa mu ne rade ipak svi adapteri (prekidači) koje ima, možda je prastari softver na njemu, možda nije bilo podešeno kako treba na samom uređaju, možda je problem sa kablom, možda je FREE verzija Multiecuscan koja može samo da prikaže (scan), ali ne i da menja parametre (za to treba REGISTERED)...

Ubodite isti taj CANtieCAR Multiplexer na neki drugi Fiat/Alfu/Lanciu...šta već imate, a da se nalazi na onom spisku automobila koji su podržani. Tako ćete videti da li radi dijagnostika...jer ako i na drugim autima ne može da uđe u module na autu, onda definitivno nije do svih tih auta problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...