Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nitro

Pravni savet - kolski prilaz dvorištu

Recommended Posts

Pozdrav,

Bio bih zahvalan, ako neko ima predlog, pravni savet, kome se obratiti od drzavnih institucija...

Problematika se odavno provlaci, kolski prilaz mi je asfaltiran, kapija stoji bar 30 godina, (sa raskrsnice i dela za prilaz se ne vidi, ima jedno 20-30 metara), posle se taj prilaz pored dvorista, nastavlja na stepenice.
Po sajtu Geo Srbije, sve se to nalazi na gradskom građ. zemljistu, a sa ulice , bas gde je 4orokraka raskrsnica jedan krak je bas taj, doduse ne vidi se odatle da je ulaz u dvoriste, ali ima prolaz u sirini za auto, tamic,  znaci pored dvorista prolazi put, posle stepenice.
        Kako da ostvarim , tj. da li ga uopšte i imam, pravo na prilaz autom u dvorište? Kome da se obratim, pitam, molim, da postave neki znak npr. zabranjeno parkiranje ili ulaz u dvorište, tablu, bilo sta,  čak i o mom trošku, koliko košta, samo da ne dolazim u situaciju da ljudi izleću , kad tu stanem, da se prepiremo oko toga, preko puta čije je kuće i ko ima pravo tu da parkira, prolazi , i da u 5 jutrom, kad krenem na posao , ne moram besciljno da trubim da se skloni auto, dok je vlasnik, na drugom kraju ulice i nema teorije da me cuje.... naravno ispred same kuće, do ulice, uredno imam znak zabranjeno parkiranje...Nije bilo dovoljno jednom, više puta plaćao kaznu  :fucka: zadnji put mi  :donkey: na moje pitanje gde da parkiram sa pravom rekao: "Tvoj problem, znak lepo stoji"

Hvala unapred

ulica.JPG

Edited by nitro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slao molbu sekreterijatu za saobracaj sa sve skicom i fotografijama pa su poslali ekipu da izvide situaciju na terenu
Potom su dali nalog Beograd putu da ofarbaju u zuto asvalt i dali mi dozvolu da postavim znak za zabranjeno parkiranje
Takodje su stavili moju adresu u bazu parking servisa tako da kad pozovem pauka dolaze veoma brzo

Cela procedura je trajala oko mesec dana i kostala 30ak eura

Ono sto sam primetio pred kapiju se uvek parkiraju isti likovi ali kad ih sretnem i (sve po spisku) ili pozovem pauka prestanu

Ako mozes blokiraj ga kolima da ne moze da izadje pa nek on tebe trazi sat dva pa ce da nauci da se ne parkira na prolaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...