Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

A taj Webasto, ne troši gorivo .

@PremieRacing

Da baš ne zagadjujemo temu.
Ali ukratko, kako radi Webasto, kako se programira start, koliko troši...
Znam za kamione, ali i neki automobili ga imaju....

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao malo preko 10000km, potrošio je ulja do malo iznad polovine merne šipke. Merio sam nakon što je stajao ceo dan.
Što se tiče utisaka nakon malo duže exploatacije, ja sam zadovoljan, stvarno nemam nekih zamerki sem da tražim sitnice. Auto apsolutno zadovoljava sve moje potrebe. Udoban, komforan, tih, lepo ide, dobar gepek, i mislim da je pravi pogodak što sam uzeo Kros varijantu zbog višeg klirensa.
Potrošnju sam kačio više puta, stvoren za magistralu sa potrošnjom do 5l, gradska 6-7l. Dva tri dana sam ga vozio po gradu baš žustro, gas patos, od semafora do semafora, preticanja, bukvalno trkanje, da vidim potrošnju a potrošnja 8l.
Zanimljivo je da čim malo brže startujem na semaforu odmah se jave iskompleksirani trkači. E pa neki su se iznenadili kako ide ova kosilica.
Na auto putu i pri većim brzinama nema buke koje sam očekivao, slobodno mogu reći da sam se vozio u mnogo bucnijim automobilima. Do 160 stiže poprilično lako posle toga ide lagano, 180 sam ga najbrže vozio. Potrošnja na AP je 7l na oko 130-140.
Masa ljudi je skeptična što se tiče ove motorizacije, međutim kad se provozaju malo pozitivno se iznenade.
Uskoro ide prvi mali servis i registracija bez tehničkog pa da vidim cene.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/11/2022 at 1:20 PM, knezevic76 said:

Što se menjača tiče, trenutno je procedura konsultacije sa Fiatom da se vidi šta je sledeći korak.

Dokle se stiglo sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još traju konsultacije, skoro su me zvali da pitaju kako sam zadovoljan uslugom i komunikacijom sa njima pa sam između ostalog napomenuo menjač, odgovor je da je procedura u toku. Mada ću svratiti ovih dana do njih da vidim konkretno dokle se stiglo.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je pitanje vremena kad će se pojaviti neka budaletina. Ono što mi je fascinantno je koliki debil i koliko bezobrazan moraš biti da uradiš ovako nešto. Nije to malo češanje, nije to samo obris, ovo je pošteno udareno i izguljeno.

 

rtyo01.jpg rtyu02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, knezevic76 said:

Ono što mi je fascinantno je koliki debil i koliko bezobrazan moraš biti da uradiš ovako nešto

i odeš, da ne kažem napustiš mesto zločina....

 

sreća pa postoji kasko....i drndanje oko sređivanja.

 

Tu sama popravka nije problem koliko je problem potrefiti boju....

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bilo ono u fazonu "Ma moze.... E jbg..." 

Bzv samo sto je otisao, sto nije ostavio neki kontakt, nije moguce da nije primetio da te je udario i pomerio auto. Bezobrazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% zainat.

 

Ja tako nisam mogao u par navrata da poverujem da su ljudi ljubomorni na punta, i to u ono vreme već pet-šest godina starog. Valjda zato što je bio k'o čaša, sijao k'o nov ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nekom 30-to godišnjem iskustvu, žena 65% ili namerno (zavist) 35%

 

Da ne razbijaš glavu ko je i zašto je:

 

 

 

Dual mod, prednja plus zadnja, može da se namesti da snima i kada je ugašen motor.

A posle, ...  pa npr. bejzbolku ili držalje od motiku (domaća varijanta) u ruke i pod okriljem noći, dakle bez svedoka, kreneš da uživaš u osveti.

Stoka ništa drugo i ne zaslužuje.

 

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bas pre neki dan gospođa i ja pričamo o kameri da bi bilo dobro da nabavimo jednu, pogotovo što sve više budala ima što prave namerno saobraćajke itd. Kao da smo prizvali. Baš gledali tu 70mai.

90% vremena je auto parkiran ili ispred firme ili ispred zgrade gde se svi znamo i parkiramo.

 

Sent from my DN2103 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:( 
Obilazi komsiluk ovih dana i trazi svoju farbu na tudjem braniku... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, knezevic76 said:

Bilo je pitanje vremena kad će se pojaviti neka budaletina. Ono što mi je fascinantno je koliki debil i koliko bezobrazan moraš biti da uradiš ovako nešto.

Sve je to "svojstveno ljudima".

Kupim davno nov 308SW. Držao ga noću u garaži.

Prvu noć kada sam ga ostavio ispred zgrade, neko ga je gadjao sa terase i razbio mi šoferku.

Drugi put kada sam to uradio, gadjao je i pogodio prednju haubu. Lepo ulubio.

Sve je to "ljudski".

Ima neki psihopata, mislim da je na susednom ulazu, koji očito voli da "overava" nova vozila. Za sreću  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli nerviranje da ti neko ogrebe branik opet posle farbanja... bolje ostavi neko vreme. Zenin tvingo ogrebali 3 puta za mesec dana. Navalili na onolicni auto k'o da je autobus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

Ma sad razmišljam dal da sređujem ili da ostavim još neko vreme pa ako bude još nekih "potpisa" da to onda đuture sredim preko kaska.

Što se pre sredi to će lakše biti pogoditi boju jer je sada najpribližnija (ili još uvek potpuno jednaka) fabričkoj. Posebno je to bitno kod branika gde i inače može fabrički da postoji razlika.

Ne isplati se aktivirati kasko na ovakvoj šteti jer je veće učešće nego iznos za saniranje ovakve štete kod ovlašćenog.

Ne isplati se aktivirati ni kad se nakupi još ovakvih šteta jer ih osiguravajuća kuća neće računati kao jednu štetu, nego kao dve (možda i više...al' evo, nek budu dve, naročito ako nisu sa iste strane branika ili na istom braniku). Onda idu plaćanja dva učešća u šteti, plus se gubi aktivacija (sa ugovorenim učešćem) ako stvarno nastupi neka ozbiljnija šteta naknadno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj brat je prošle godine imao isto češanje na parkingu celom dužinom kola. Onda je aktivirao kasko i ceo auto je sređen, gde god je bilo potrebno, ispravljanje lima, branika, oštećenja od kamenčića ....sve je sređeno kao jedna šteta.
Videći sa ovima iz osiguranja, a i sa ovima iz auto kuće, jer bi auto radio kod njih, pa da odlučim.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, knezevic76 said:

Moj brat je prošle godine imao isto češanje na parkingu celom dužinom kola... Onda je aktivirao kasko i ceo auto je sređen, gde god je bilo potrebno, ispravljanje lima, branika, oštećenja od kamenčića ....sve je sređeno kao jedna šteta.

To nije problem, to može kao jedna šteta i redovno tako biva.

Ali, pričam kad je šteta na različitim stranama automobila (npr. ova ogrebotina koju si slikao, i neka kasnija ogrebotina koja bi nastala na istom ili prednjem braniku, ali sa druge strane auta), to ne bi moglo da prođe kao jedna šteta.

Mislim da posle posete ovlašćenom nećeš ni morati do osiguravajuće kuće jer ćeš videti da se neće isplatiti aktivacija kaska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo, ceo auto mu je farban sa svih strana gde je trebalo, nezavisno od te izgrebane strane. verovatno se limar i farbar uklopili u cenu koja je procenjena za popravku.
Meni je učešće u šteti 5% ili 150€ i naravno da je neisplativo aktivirati za ovu ogrebotinu. Ali, uvek postoji ono ALI, u Koletu sam pitao sa kime imaju najbolju saradnju što se tiče kaska, rekli mi Generali, njih pitao kako sarađuju sa Koletom, oni potvrdili da je sve ok, tako da verujem da bi uz ovu ogrebotinu mogli da zafarbaju eventualno još neku, ako se ne daj bože pojavi i sve to zaokruže na cifru veću od 150€ :) jer , znam da im ne bi bilo prvi put. Ali moraću da svratim do njih da malo popričamo na tu temu.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni mačke spavaju na kolima,bilo da je u dvorištu ili ispred kuće,sve su kandžama izgerebale napred gde se penju...Prvo sam popi#dio,ali nema rešenja,pa trpim... Imaju komšijinog BMW-a,ali ne, Punto slađi...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda si ocekivao ovo ako nemas svoju garazu? :D

Mozda neko nije skapirao, mozda je i video ali je otišao.. jbg desava se to svuda, trebao si se pripremiti psihički na ovakve situacije kad si kupio nov auto.

Svakako nije vredno nerviranja a posebno ne prebijanja druge osobe kako ovde hrabri momci vole da napisu :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, knezevic76 said:

Upravo ta bahatost me izbaci iz takta. Ovo je morao da oseti da je zakačio čak je morao i plastiku da udubi da bi ovako očešao celom dužinom. Jbg, rešiće se, al da saznam ko je, a iz komšiluka neko, ispresavijao bih ga bez i jedne reči.

 

 

Tacno znam kako ti je :( Desilo mi se pre NG, 2x mi udarili auto nije bio presao ni 1500km. Plus ga parkiram u garazi. Jedno ozbiljno cesanje na poslu isto ovako kao tvoje jos mi zahvatio i levi far koji sad jednostavno nije kao sto je bio vidi se, a drugi put me neki debil udario od pozadi u voznji. Prosle nedelje su mi sredili u Koletu 65.000 bio racun, doduse platilo je osiguranje (evropski izvestaj smo radili)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moj slučaj, Prošla godina, parking propisno parkiran, ujutru ovo:

 

IMG085331.thumb.jpg.7cdf4b1733ef1793758054ebeb6e5f92.jpg

 

Praktično isto mesto kao kod gosn. Kneževića, Prvo sam se nervirao pa sam na kraju odustao od nerviranja ali i krpeža. Po svemu sudeći na Tipu nisko izbočeni branici na ćoškovima su prosto mamac za budale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...