Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Meni se A5 svidja , bas kao da sam ga za sebe pravio, oduvek volim te "kupe" automobile, dok mi se recimo A7 ne svidja uopste. Skoro sam vozio onaj noviji, sto ima diodu u faru napred skroz. 2.0tdi, automatik ali onaj kao i skuteri sto imaju ( ne radi mi mozak jos, ne mogu da se setim naziva :D ) i malo me razocarao ukupni utisak. Lepo se vozi, kao svaki audi, nije bucan ali nije nekako to sto sam ocekivao. Unutra je A4 sto je ok ali je nekako sve losije, prvo od zvuka kada se zatvore vrata, mesta manje ima, pozadi je realno za 2 osobe, ogroman centralni tunel u sredini a sa strane kada sedis kroz prozor slabo vidis od stubova, napred nista jer je veliko sediste tako da moras da gledas kroz sredinu. Gepek onako. Tvrdji je dosta, nepregledan na retrovizorima...ovako sluzi dobro, 300 i neka hkm na tabli.. Mnoogo bolji utisak mi je ostavio CLS

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Audi A5 sportback, 2012 , 2.0tdi 177ks, manuelac, bez kvatro pogona, restajling model, pravih 270000km, komplet istorija od prvog dana itd itd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[mention=15344]knezevic76[/mention] reci sta te zanima u vezi audi petice? Odrzavanje, mane, vrline itd.?

 

Ne rece najbitnije koji je motor/menjac/oprema/pogon jer drasticno menjaju utisak kompletnog auta.

 

 

Ono što sam čuo za taj motor je da su ispravljene boljke oko pucanja glave i problemi sa dizama, koje imala prethodna verzija od 170ks .

Za servise, male i velike sam se raspitao, mali oko 100€ , veliki 250€, što je u rangu i mnogo nižih klasa od Audija.

Mene zanima realna potrošnja grad i otvoreno, dakle AP i magistrala, jer se nalaze baš oprečni komentari u vezi iste.

Dosta se spominje problem sa EGRom, mada dizel kao dizel, i neki hladnjak, kažu da im je to boljka.

Ovaj model ima sve od opreme sem navigaciju i kožu, što meni ne smeta, kao što mi ne smeta i što nije automatik.

Takođe, dal je istina da mu je plivajući daleko skuplji od ostale konkurencije, navode se cifre od preko 600€.

Između ostalog, ne znam kako se pokazala elektronika, i generalno popravke oko klime, osovina, trapova, cene diskova, pločica... to mi nepoznanica.

Ako uzmem u obzir da je ovaj prešao 270000km pravih, a ja godišnje prelazim 10000km, ne očekujem neke drastične kvarove, al opet, treba biti upućen u sve.

Ne znam , za ne daj bože, kakav je oko nabavke karoserijskih delova, koliko su skupi i ima li polovnih, jer npr jedan far za njega u Siluxu je 85000 dinara

Ako imaš još nešto i vezi ovog modela a nisam pitao, navedi. Hvala u napred.

 

PS

Moj utisak nakon vrlo kratke i žustre vožnje, auto odaje taj neki premium šmek. Nizak, ali ne pretvord, na 17", ( uz njega idu i 19"). Lepo se sedi, komforno napred, ne znam za pozadi, al to mi nije toliko bitno, jer 80% vremena u mom Tipu se vozi jedna osoba. Motor radi kao sat, skoro je nečujan za jednog dizela. U kabini je odlična izolacija, i baš ga treba stisnuti da bi se motor čuo ili voziti preko 100 da se čuje neka buka ili šumovi spolja. Duži je od Tipa jedno 20-30 cm, što mi za grad ne deluje baš sjajno, al opet, retko se vrtim po gradu.

Enterijer očuvan, kvalitetan, ušuškan, prijatan , meni bar.

Preglednost, pa onako. Npr, moja supruga se u njemu bolje snalazi nego u Tipu Cross, ima bolji osećaj u nižem autu nego u izdignutom.

 

 

 

 

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

@MS PK to je multitronic, kako ga Audi prekrstio, a u stvari je CVT, za koji svi kažu da je najgori izbor.

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sad nove cene za Tipo, sad se zovu MY 23 i svi su preko 20. Mislim da si pogrešio, ali naravno ti najbolje znaš svoju situaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, nesa 169 said:

Gledam sad nove cene za Tipo, sad se zovu MY 23 i svi su preko 20. Mislim da si pogrešio, ali naravno ti najbolje znaš svoju situaciju. 

To je način kako FCA piše cene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao mi je, ali SREĆNO u svakom slučaju...živ bio brate, neka Bog blagoslovi. Pozdrav.

 

Na Fiat sajtu je pod "Cenovnik" cena za cross 1.0 turbo 26.900:shock:

Na Fiat sajtu se pod "Konfigurator"  to isto iznabada za 22.000.

U salonima ide pogađanje za ono što je na lageru....

 

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me neko ne shvati pogrešno, nije taj dizel za taj auto.
Em je teži, em tromiji do zla Boga, prosto jeres imati taj motor u tom modelu.
Kad bi probao, razočarao bi se skroz. Ja sve mislim da su oni neke stare zalihe tih 1.3 motora trpali u tu karoseriju, drugo objašnjenje nemam.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Trpali" su zbog Turaka, koji su em domace, em najvece trziste i kupuju maltene iskljucivo dizele (1.3 masovno, kao i 1.6).

Ista prica i razlozi kao i maltene iskljuciva kupovina 1.4 95 verzija kod nas.

PS: Zaboravio si i C510 menjac sa 5 brzina ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam, da ne davim, upravo me zvali ljudi koji su juče kupili Tipa da me obaveste da su uradili promenu saobraćajne itd, i da mi se zahvale, pazi sad, što sam im prodao auto koji im je juče, dok su se vraćali kući spasao živu glavu!

Lik im je presekao put, oduzeo prvenstvo prolaza a break assistant je odreagovao pre njih i zakočio. (Ipak se još nisu navikli na Tipa, tj ona). Kažu da su ih milimetri i sekunda delili od totalne havarije.

Kaže gospođa, zapištao je i zabo kočnice, pre nego su i shvatili šta se dešava .

 

 

Rekoh, malo sam vam ja para uzeo.

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Kad bi probao, razočarao bi se skroz.

Verujem ti, ja sam uvek bio više bio za 1.4 atmo nego za 1.3 dizel.... nego kažem poređenje cena, ne smatra se opet taj 1.3 nečim jeftinim niti za čim nema tražnja. A 1.6 cross su koliko sam video 23.000, i to plavi ko lutka :) 

 

image.thumb.png.1c81abbc967bf6f82a662ee8cb2c14d1.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, knezevic76 said:

Ma 1.6 dizlo je odličan za CROSSa, ali 1.3 zlo.
Nisam probao onaj 1.5 turbak benzinac, nisam ga čak ni video. Ono mi deluje da je prava mera za njega.

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

Zar ima negde kod nas kod nekog dilera neki Fiat Tipo sa 1,5 MHEV ?

Odavno ga jurim, da ga probam.

2 hours ago, djole81ar said:

Verujem ti, ja sam uvek bio više bio za 1.4 atmo nego za 1.3 dizel.... nego kažem poređenje cena, ne smatra se opet taj 1.3 nečim jeftinim niti za čim nema tražnja. A 1.6 cross su koliko sam video 23.000, i to plavi ko lutka :) 

 

image.thumb.png.1c81abbc967bf6f82a662ee8cb2c14d1.png

 

 

Ima na oglasima i Tipo SW Cross sa 1,6 MJ za "početnih" oko 23,5k. Ono je meni fantazija od karavana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, moron said:

....Ima na oglasima i Tipo SW Cross sa 1,6 MJ za "početnih" oko 23,5k. Ono je meni fantazija od karavana.

Eh kakav si, tek si utopio Fiata, a već se porađa neka nova Fiat fantazija;)

Lično, podržavam Fiat bez zadrške:fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim 500L/500X ali ako bih kupovao Tipo,sigurno bih najpre uzeo karavana,super su ga uradili

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

Sredjeno, svi postovi su prebaceni u zasebno predstavljanje Brava, sa trazenim naslovom teme:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/84939-bravo-by-knezevic/

 

PS: Javi samo hoces li da zakljucavamo ovu temu o Tipu ili se pise i dalje...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjeno ti je i to :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...