Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za Xenone moraju prskalice jer drugačije bacaju svetlost (kroz sočivo) i kad se zaprlja ta površina ispred sočiva, onda lošije osvetljavaju, to sam osetio na BMWu.

Led radi slično običnim sijalicama, LED modul, koliko sam video, se nalazi sakriven u gornjem delu fara i baca svetlost na reflektujući površinu fara , slično običnim H sijalicama.
Iskreno, isto sam se pribojavao šta će biti kad se far zaprlja, ali bez razloga, jer dosta dobro svetle i kad je musav far.
Jednom ću baš da snimim farove kad su prljavi, stvarno se slabo prljaju, dal zbog oblika i konstrukcije, ne znam.

Na kraju krajeva, drastično manje trošim tečnosti za šoferku, tj farove, od kad nemam ksenone. Primera radi, na BMWu sam mesečno sipao 2-3 puta tečnost od jeseni do proleća, a sada mi NISovo pakovanje traje par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, knezevic76 said:

Za Xenone moraju prskalice jer drugačije bacaju svetlost (kroz sočivo)

Mislim da vec poodavno ne mora za fabricke sijalice/balaste od 25W i do 2000 lm (zargonski "mali ksenon").

Za 35W xenon, tj. preko 3000 lm, obavezna je prskalica+autonivelacija.

 

Btw, za mene su te prskalice farova uvek bile glupost - em ne ociste far kako treba, em trose tecnost, em za*eru ostatak auta ako nije kisa (a upaljena svetla). Kao i ceo auto, nista dok se far lepo ne ocisti sundjerom i krpom, mada i to ne utice nesto preterano na snop ako je far "normalno" prljav (ne racunam neki glib :) i sl.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam zbog poznatog slučaja kad čoveku nisu hteli Audi da puste na tehničkom jer nije imao prskalice. On je prvi vlasnik, tako ga je kupio kod ovlašćenog dilera od koga je i dobio potvrdu da taj model nije imao prskalice. Ne znam kako su posle to rešili. Bilo je na SAT-u.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta prica, fabricki "mali ksenon", novije verzije sa balastom/sijalicom od 25W i manje lumena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sa tehnickog moze da te vrati za sta hoces, onog trenutka kad ti auto udje kod njih ucementiran je i posle toga dolazi obrazlozenje a ako ga nema , izmislice. Da li je ovlasceni prodavac (diler ne volim tu rec) nesto cackao petljao taj sa tehnickog nece da razmislja o tome i drugo nigde nece naci zvanican podatak o tom vozilu i opremi sem na racunu otpremnici od prvog prodavca fabrike sta god ili naknadno pribavljenog od istog po vinu ukoliko pruze naravno a posto mi nismo u eu ni to nisu duzni (ali pribavlja se ta potvrda prilikom uvoza pa to jos nije problem) tako da plati pa se klati. Imas automobile po specijalnoj narudzbini odnosno kupio nov, obelezio tamo sa sport branicima i ako se izgubi taj papir to je to nece te pustiti, ali uvek mozes da ih pitas "druze odakle ti to znas i jel si 100% siguran"  jeste taj na tehnickom masinske struke ali ga nije pravio i da znas ostri su tako da moras ostro sa njima. Kad srednjoskolac hoce da zaradi na fakultetliji to je ono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sasa034

Daj jos slika.

Jel medija 10". Trebalo bi da je standard za 2022 model. Kod nas.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

U cenovniku od marta,multimedija od 10 " standard.

 

Turski imaji senzore,a sad sam gledao i na mobile de,nemaju senzore za Nemacko trziste.

 

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je naručen u februaru ove godine. Stigli su u Srbiju u junu. U februaru su mi rekli da zbog nedostqtka čipova ne ugrađuju parking senzore, nego kao zamenu parking kameru. I ovde su prošlogodišnji modeli imali i prednje i zadnje parking senzore, u ovoj temi imaš slike člana[mention=15344]knezevic76[/mention]

Sto se tiče multimedije u Automigu u Nišu do sada nisu dobili ni jedan Tipo sa 10" multimedijom, možda su u Bg dobijali. Možda su ugrađivali 7" dok su imali na stanju, a sada kada ih nemaju ugrađuju 10".

Na primer kod mene suvozačevo sedište nije podesivo po visoni i u kaseti nema svetla, a Tipo od pre nekoliko godina je imao to u opremi itd

17 hours ago, djole81ar said:
One dugačke tj. široke su izgleda samoo za reklamu, ili uz žešću doplatu

Te dugačke imaju android auto/car play bezicno, a ove nase uske moraju kablom da se povezuju sa telefonom default_(.gif

Zbog nedostatka automobila i predugackog cekanja, sada je bilo daj sta das... pa sta ima od opreme i boje ima, to se uzima :(

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedan Tipo nema odavno svetlo i suvozačevoj kaseti , to mi rekli u ovlašćenom kad sam ih pitao zašto ja nemam, ima otvor za svetlo, a podešavanje suvozačevog sedišta se doplaćuje.
Ja od opreme nemam keyless (600€), podešavanje suvozačevog sedišta, grejače sedišta, rikverc kameru i pušački paket (30€).
10" multimedija se isto doplaćivala.
Al pošto nisam ja konfigurisao auto već uzeo to što imaju u salonu, ispalo ekstra.

U svakom slučaju, da su sedišta kožna, grejači bi mi nedostajali, ovako nije problem. Keyless je dobra stvar, to mi je extra al Jbg. Multimedija od 10" mi nije potrebna, ova radi posao dobro. Podešavanje suvozačevog sedišta po visini mi nije potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/19/2022 at 3:01 PM, nesa 169 said:

Baš ti se lepo uklapa boja, ne znam zašto si se na to žalio. 

Srećno da te služi. :)

Hvala od srca, ja sam hteo onu plavu, ne znam kako se zove, crna mi na slikama nije izgledala nešto, ali uživo je odlična.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Sasa034 said:

Hvala od srca, ja sam hteo onu plavu, ne znam kako se zove, crna mi na slikama nije izgledala nešto, ali uživo je odlična.

Imenjace otvaraj svoju temu,telefon u ruke,da vidimo tog crnog  lepotana iz raznih uglova.

 

Knezevicu,tvoj je bas napucan dodatnom opremom.Koliko si ga platio ako nije tajna.Znam da je prosle bio oko 16500,bez tvojih dodataka i boje.

Bio je isti takav u Sabcu pre par sedmica,19900.

Mislim da nije imao grejace i keyless. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, sasha015 said:

Daj jos slika. Jel medija 10".Trebalo bi da je standard za 2022 model.Kod nas.

@jovancha i @knezevic76 su sve rekli. Multimedia 7", nema navigaciju, malo mi je siromašna. Nema parking senzore, ima ih za Turke i za njih se još proizvodi 1.3 i 1.6 Multijet. Baš mi zasmetalo što nema u kaseti svetlo, ne što mi nešto baš treba, nego što su ciketani. Ja sam uzeo auto iz već naručene ture i nisam mogao bilo šta da menjam, osim ako neću da ga čekam do godinu dana. I da, takođe mi smeta što je rikverc kamera loše rezolucije, a pohvalno što je baš širokougaona tako da se lako izlazi u rikverc i nisam dobio uputstvo za upotrebu. Hoću da znam šta se kada menja na servisu i prosto hoću da ga imam. Što se tiče potrošnje : išao sam u CG na more, 4 odraslih, krcat gepek, klima sve vreme, gde god je moglo pun gas ( uz i po Zlatiboru često preko 100kmh) po bordu 6,2l. Nisam merio od čepa do čepa, smatram da je tu negde. Po gradu ( Kragujevac ) prosek po bordu 8l za zadnjih 850 pređenih km od povratka sa mora. Ja sam zadovoljan.Malo me cimalo praćenje linija, pa kad se zaboravim a on mi cimne volan nazad, ja sve po spisku, moji vrištali od smeha. Naravno može da se isključi, ali nisam hteo namerno. Automatski brisači i duga svetla rade korektno, kao i adaptivni tempomat koji hoće neki put da malo jače prikoči. Auto je prostran baš, ima mesta pozadi da se komotno sedi, gepek odličan. 

6 hours ago, sasha015 said:

Imenjace otvaraj svoju temu,telefon u ruke,da vidimo tog crnog  lepotana iz raznih uglova.

Hoću narednih dana. Meni se sviđala i ova narandžasta kao kneževićeva, ali sam je otpisao u startu ,zato što je KG relativno mali grad i ne bih mogao da prođem nezapaženo tamo gde ne treba da budem vidljiv  ;)

 

Edited by Ivan
Sredjen format, popravljeni tagovi

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Sasa034 said:

Hvala od srca, ja sam hteo onu plavu, ne znam kako se zove, crna mi na slikama nije izgledala nešto, ali uživo je odlična.

Meni je ovaj tvoj lepši od plavog. I ja sam dobio rikverc kameru umesto senzora i veoma mi se sviđa što je tako. Svideće se i tebi, pogledaj ovaj post:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/84267-nešin-tipo-14-sedan/page/3/&tab=comments#comment-1658391

 

3 hours ago, knezevic76 said:

Što se tiče uputstva, niko ga nije dobio uz Cross, ali negde na forumu ima link ka uputstvu i za ovaj model,tj ovaj motor 1.0

Uputstvo nisu dobili ni mnogi sa običnim Tipom. Ja recimo jesam, a znam ih više s potpuno istim modelom koji nisu. Zna li se od čega to zavisi?

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam prve dve fotke gore što je domaćin postavio, i mislim se da l' da mu predložim da se malo izmakne i da zumira kad fotka, jer je ovako širokim izbliza prenaglašena perspektiva, i nakon par sati admir postavlja druge dve ... :thumbup:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep... Moje skromno mišljenje, a na temu gde je Tipo u odnosu na nakadašnje modele, da Cross može da stane rame uz rame sa Bravom/Stilom izuzimajući iz toga naravno sport verzije sa modovima i sl. ... Opet kažem šteta što se ranije pojavio, verujem da bi skinuo dosta prodaje captur-ima i sličnima i podigao rejting modela... mogla je sigurno da ide paralelna priča low budget običan hb i opremljeniji cross... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...