Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Imao je jedan kolega Tipa sa tankom gumom i ravnim dnom bez pene, 8 cm je razlika u dubini gepeka... I tad sam konstatovao da je glupost točak pune dimenzije, koji je kao neka vrednost tj. oko 100eur doplate za novo vozilo (meni bilo uključeno) u odnosu na ćopavac. Ali nisam mogao da nađem ćopavac 16'' ili je preterano redak i  skup pa sam odustao... Mada ispalo je da i nije loše svašta da se ugura oko pene, kao varijnta gepeka sa policom, i posle gore ostane čisto. Jedino je ta pena predebela, sa nekim tanjim a čvršćim materijalom moglo bi tu dosta više mesta da se napravi. 

 

image.thumb.png.a869f8bf1b747a85b29d18b23ea79a1c.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je pena, taman za sitnice, sve lepo upalo, pričvršćeno, nema da zveči i klapara po gepeku, na to sam specijalno alergičan i ove mrežice sa strane i osta 450 litara korisnog prostora u gepeku.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djole81ar said:

Ali nisam mogao da nađem ćopavac 16'' ili je preterano redak i  skup pa sam odustao

Ako se naknadno kupuje 16'' copa, to uglavnom bude "navlakusa" za one koji ne znaju. Cak nije problem ni dati pare, vec je zesce cimanje naci, jer ih nema. Isto kao i obicnih celicnih 16''. 

S obzirom da ga verovatno 99.9% neces nikada ni koristiti, komotno mozes i 15'' copu. Samo je bitno da PCD bude 5x98 i CB 58.1 mm. Teoretski, pored toga ogranicavajuci faktor moze da bude velicina diskova i kocionih celjusti - ali s obzirom da Tipo atmosferac ima najmanje moguce diskove (pretpostavljam da su prednji 257 mm), staje to sve komotno. A koliko se secam, Tipo je cak i fabricki isao sa 15'' felnama.

Tu naravno, kao i kod kupovine zimskih setova, opet uskacu Alfe - imas cope za 147 ili 156 kao nove, bukvalno se gadjaju sa njima. Cena je reda velicine 10-15 EUR, alat i plastika za popunu isto toliko.

Licno sam izbacio set za reparaciju, prodao kompresor i kupio takodje 15'' copu+alat, sto je sigurno, sigurno je. A fabricki je auto sa 17'' felnama, 140 KS (apropo diskova).

Kod Pedje u Indiji je (doduse 4x98) copa 15'' bio 1000 kinti, plastika za popunu i alat sa dizalicom isto toliko. Sa forumskim popustom, sve zajedno celih 15 EUR :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

Pratim od početka tvoju priču, očekujem da i meni stigne Cross do kraja meseca, pa me sve živo interesuje. Auto ti je prelep, ja sam bio prinuđen da odaberem crnu boju.

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za svetloodbojni prsluk, zakon kaze da treba da bude u kabini, napred.

Da kad zatreba, obuces i tek tad izadjes.

Pre par meseci su me zaustavili, gledali sve i svasta, dizalicu, prvu pomoc, i pitali Gde je prsluk, rekoh napred kod zene...

Prodjoh bez problema

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Последњи пут кад сам сређивао ауто избацио сам 6 прслука , оста сад само један. Мада је препоручљиво да буде више комада због самих путника у возилу.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2021 at 9:47 PM, knezevic76 said:

Ima, s tim što neke stvari koje su kod Crossa u osnovnoj, to se kod Xa doplaćuje, plus je garancija na Tipa 4 godine i isto toliko besplatna pomoć na putu a za 500X dve godine.
Inače je garancija na boju 3g, 8g na antikorozivnu zaštitu.
Gledali smo i 500X ali nam je previše malih gabarita i više je fancy. Manji gepek, pozadi ja udaram glavom u krov sa 180cm, kabina je nekako uža, ali, da je lep i simpatičan auto, to jeste.

Meni 500X uopšte nije ni lep ni simpatičan, ali dobro, to je stvar ukusa. Ovaj tvoj mi je mnogo lepši. 

Ono za prodaju što si napisao u drugoj temi, to bilo samo kao primer? Ne misliš valjda ozbiljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što se prodaje tiče, moguća je, ali samo kao poslednja solucija jer ipak rešavanje nekih stvari od životnog značaja na duže staze ima prednost.
Realno, ne oprašta mi se od njega nikako, služi lepo, ja sam prezadovoljan.
Bez obzira što ljudi imaju neke oprečne stavove po pitanju motorizacije (averziju prema tri cilindra i sumnje u dugotrajnost istih) , zastarelost modela itd, reći ću samo da je ovaj moj Cross za neke mnogo mlađe modele drugih brendova, da kažem svežijeg dizajna, čak i cenovno skuplje, objasnio neke stvari i po pitanju ponašanja u vožnji a i po pitanju kvaliteta izrade, enterijera pogotovo.

15000 km na satu, ulje ne dolivam, auto je tih, udoban, prostran, nije veliki potrošač, malo više odignut od tla od klasičnog Tipa, što mi dosta znači, meni više nego dovoljno.


PS pre neki dan izlazim iz auta i priđe mi lik, brate, prelep ti je ovaj Tipo, pogotovo u ovoj boji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, meni je baš najlepši u limuzinskoj verziji. Visine sam se malo zasitio u Pikasu. Jeste lepše kad ulazim i izlazim, ali kad sam već u njemu ovako mi više odgovara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve prednosti i sve mane si nabrojao, tako da nemam šta da napišem, osim da ovogodišnji Cross nema prednje i zadnje parking senzore koji su bili u osnovnoj opremi. Ovaj primerak nema ni fabričku navigaciju :(

 

6e9102758660270d1e4c763d25fbc481.thumb.jpg.594f5eb8e8481ad501e6fbdb22f8df0e.jpg b40ac1da94362145dc0549273f594ab8.thumb.jpg.96a6fd87d590e6e51b9fb7f0a22efd69.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Sasa034 said:

Stigao početkom avgusta, ubrzo smo otišli na odmor i evo tek sad stigoh da se javim

Tipo_Cross.jpg

Baš ti se lepo uklapa boja, ne znam zašto si se na to žalio. 

Srećno da te služi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Sasa034 said:

Stigao početkom avgusta, ubrzo smo otišli na odmor i evo tek sad stigoh da se javim

Tipo_Cross.jpg

Baš lep, dugo da te služi :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/31/2022 at 8:27 AM, knezevic76 said:

Dnevna-oborena-maglenke
Pošto je GIF malo je lošija rezolucija 464a20c57bc043afd84b01f7d18db5d6.gif

Lepo je to, ali mi je nešto čudno: Nigde kod tebe nisam video prskalice za farove, a nema ih ni na onom spisku opreme koji si stavio. Da li to sad više ne mora za kola sa led ili xenon farovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...