Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

A jesu folije promenile boju? I nije tako strasno za 4 vrata, posto su te providne skuplje pa i vise od duplo od onih u boji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Bingodalton said:

A jesu folije promenile boju? I nije tako strasno za 4 vrata, posto su te providne skuplje pa i vise od duplo od onih u boji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Ja bih rekao da nisu, tj. ja ne vidim razliku kad gledam. A na kolima su već 2,5 godine. I na više mesta je zacepljena, od udaraca. Na šta bi tek ličila farba da nije bilo folije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu, bravo!

 

Supruga ne voli klimu, uvek joj hladno, pa smo ćera i ja obilato koristili u putu... dobra stvar, ne znojiš se, ne lepiš se za sedište, baš je prijatna opcija  :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, bio je malo zapušten zato što ljudi koji su ga prethodno posedovali imaju genge... a davali su i radnicima da ga koriste i arče. Navodno je prvi vlasnik tako i rešio da ga proda kad je video koliko su ga zapustili za par meseci i odmah oduzeo ključeve i dao nalog da se proda... navodno. Ja volim te bajke i volim kad me ljudi lažu pa sam sklon da verujem u priču  :innocent:

Meni je sad 'projekat' iako nema puno toga da se radi i sredi, ali ima sitnica koje gušt znače. 

 

Ovo je sledeće na listi, zajedno sa levim sedalnim jastukom sedišta vozača:

 

FB_IMG_16230875427860846.jpg   FB_IMG_16230875335700163.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć otvorio garažu posle 10ak dana i imam šta da vidim. X-ara poklek'o na jednu stranu. Zadnji desni jastuk pušta... Nakon paljenja se iznivelisao u roku od par sekundi i jutros provereno drži, ali kreće potraga za dva doooobra, nova, nadam se kvalitetna (u skladu sa našim tržištem). Neki savet, preporuka, iskustvo?    :help:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je menjao skoro na x5 novijem, mislim da je nasao u kvalitetu za nekih 200-250e komad, sto je relativno smesna cena koliko se generalno pravi bauk i strah od vazdusnog oslanjanna.

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

P.s. cak je rekao da je bilo i jeftinijih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kod automobila, mada ne vidim neku posebnu razliku ali kod kamiona nije nikakav bauk, naprotiv, vrlo prosta stvar. Kompresor vazduha - rezervoari kompr.vazduha-instalacija-nivelatori visine- vazdusni jastuci. Najcesce se istrosi - probusi sam jastuk i on moze da se zameni samo kao jastuk ili u kompletu sa soljama, sto nije skupo, jastuk sam kosta nekih 7-8000din, u kompletu sa soljom vise, ne znam tacno. Znam da smo najskuplji jastuk platili 19700din za neki Reno ..beni :D Kod automobila vidim da je dosta skuplje iz nekog razloga, pre par god jedan lik je menjao na f11 i platio oko 400e jastuk, drugi je to isto odradio za 200e. Mislim da se cisto onako lupa po usima jer nije toliko cesta pojava

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od modela, pozadi ide samo jastuk uglavnom, napred vecinom ide u kompletu sve, za moj auto je oko 700€ nov a oko 600€ remontovan

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred opruge, pozadi jastuci... Poslao mi dobar drugar Matić site sa preporukom, 150e/kom. Proverili odmah i za drugara za e53 - 200e/kom i ima razlike levi/desni. Kod mene nema te razlike, isti ide i 'vamo i tamo. Pogledam još malo i poručujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još imam volju, onu početničku, sve što zavisi od mene ja uradim odmah i najbolje što umem ali sad predstoji čekićanje. Ode drugar/majstor da se brčka  :X

 

Zato sam juče odleteo do Inđije, napravio boju za kožu i malo se igrao detaljima u enterijeru koji su bili popustili... Rukohvat na vozačevim vratima, levi sedalni rub vozačevog sedišta (dok ga ne presvučem), i oba ona produžetka prednjih sedišta, ono ispod kolena što ide napred-nazad. Drugar ih zove SPS, možda totti zna zašto :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2021 at 9:39 AM, PremieRacing said:

...Gume su jedini ograničavajući faktor i to rešavam pod hitno. Nisam stigao niti se angažovao da ih zamenim pre letovanja i beše mi krivo u povratku...

 

I to pod hitno se pretvori u mesec dana. A samo što nisam kupio set novih letnjih guma, desi se da me drugar obraduje :)

 

U razgovoru oko automobila i guma ja reko' kako moram da kupim gume, drugar pita "koje ćeš s' obzirom da je kraj avgusta, prolazi leto", i ja kažem da moram letnje zbog $, nema se baš za dva seta novih guma i da ću manje da ga vozam preko zime a on k'o iz topa - "pa imam ja viška zimski set koji mi ne treba!". Ostale mu 20" kad je zamenio auto i dade mi sve 4 u istoj dimenziji. Odložena kupovina letnjeg seta do proleća   :innocent:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/11/2021 at 1:56 PM, PremieRacing said:

Stigli jastuki   

Sad samo malo, par nedelja do mesec dana da sačekam majstora...

 

 

Čekao, čekao, strpljivo čekao i nisam dočekao... U subotu je desni jastuk rešio da se preda i da ode u večna lovišta. Majstor prezauzet, ja pogledao par tutorijala, pozajmio veliku dizalicu i zamenio. Sad smo ponovo lepo nivelisani  :wub:

 

IMG-a460da40f8c99afe0bd6f13b6f4b8938-V.jpg   IMG-96f6ef118a044071113a58c7e4aa08ce-V.jpg   

 

Ovo je deff bio najveći problem u celom poslu:

IMG-09b95d703b2a9b4ba8ba2dd2634a9abb-V.jpg

skinuti i vratiti ovo je bilo   :crazy:   :wallbash:   

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi bio mozda dovoljan mazohista da izmeris kilazu? :D

 

Leonova 18” felna sa gumom je vec ozbiljan manevar i trening, mogu sa zamislim za ovo cudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...