Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da dodatno ugreje kabinu. 

Imas webasto koji se pali kad se i auto upali, zatim na sms, na daljinsku kontrolu...

Svakako se povezuje na ventilacioni sistem pa duva toplo odmah pri paljenju auta. 

 

Makar je bilo tako kad sam ja gledao. 

Zato sam napisao kad se aktivira i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče kasno popodne smo nisko leteli do BG da preuzmemo e53 od majstora i moram da se zahvalim Bogu i Svetom Nikoli, zaštitniku putnika...

 

Od NS je krenulo onako nikako, tanak sloj utabanog snega na AP ali sasvim normalno i prohodno. A onda, posle naplatne rampe, baš kod prvog isključenja za Batajnicu - armagedon! Led celom širinom autoputa ali se ne vidi. Kontam da je to ono što anglosaksonci zovu "black ice". Sletelo je par kamiona, kombi sa prikolicom i 5-6 automobila!!! Svako pipanje kočnice je rezultovalo zanošenjem a ispred nas u sve tri trake automobili 20-30 na sat sa popaljenim migavcima... Kontao sam da ću kao kegle da ih razbacam kad uletim među njih. Blic, blic i skloniše se oni iz leve, brze trake pa sam bezbedno usporio a onda i stao.

Kolona od dobrih par stotina metara, možda i 1km i plave rotacije na početku kolone. Skontam da je zaustavna prazna i lepo pokrivena svežim slojem snega gde nema tog usranog leda i pravac tamo. Obiđemo skoro celu kolonu koja se kreće ali sporije od nas, lagano i ne bahato, i izbijem pravo na policiju  :)  Tu je bio sudar sa ne velikim oštećenjima na vozilima ali je kombi ostao u brzoj traci pa je nastala ta kolona. Drugi i treći učesnik u sudaru sleteli van puta. Policija je korektno regulisala saobraćaj i kontam da nije bilo uopšte povređenih (nadam se).

Od tog mesta do isključenja za BG (aerodrom) je bilo ozbiljno sklisko. U suprotnom smeru opet biiip. Sudar i blokada AP kod drugog isključenja za Batajnicu (iznad batajničkog druma) i nepregledna kolona vozila koja stoji...

 

Sve u svemu začin C. Sneg i led je opet iznenadio putare i nisu izašli na vreme.

 

Nego, back to subject, mali teaser šta je drugar radio na e53:

 

IMG-c438d24dc0e1aaf4e13b064e33cabf51-V.jpg   IMG-db419c6f2cd841be940a7bfaea6c375b-V.jpg

 

I mali poklon koji je jedva dočekan u NS   :innocent:  (Mimutine, OBjavi se)

IMG-065ff08d788adab97bca7e5c2264d442-V.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEDVA DOCEKAN! Ali docekan! :) hvala i ovim putem :thumbsup:

 

 

18 minutes ago, PremieRacing said:

 

IMG-c438d24dc0e1aaf4e13b064e33cabf51-V.jpg  

 

 

Odlicno! Cak mi i bolje izgleda sada ovako sve spakovano, nego onako dok je bilo sve u radu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Milutinac said:

Biće pikčr!

 

IMG-631b111b9eeddda26cca344781091713-V.jpg

 

:wub:

Da rasturim, razbijem i pocepam veo iščekivanja...   :P

 

 

2 hours ago, Dale said:

 

To, to. Ovaj snimak je bio na Top Speed Viber grupi, video i ja. 

A posle te gužve je bio zastoj i sudar sa policijom. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

 

IMG-631b111b9eeddda26cca344781091713-V.jpg

 

:wub:

Da rasturim, razbijem i pocepam veo iščekivanja...   

 

 

Amaterska slika, bez ikakvog estetskog učinka :D mora po danu lepo da se uslika pikčr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Vam treba, mogu Vam srediti fotke masina. Naravno sredjujem samo one koje ste slikali kako treba i gde treba pa da kad je udesim bude reprezentativna. Moze i enterijer ili sta god, posaljete mi , sredim i vratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

X je opraT, namirisan, gume namackane i gurnut u garažu do daljnjeg... Termostat treba da se menja a majstor ima koronku  :rant:

 

IMG-7d8b7f7c7d03ee5d9ec6082ee055aa97-V.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami kolega mnogo kur..a i prelepa makina,svaka čast kako izgleda....prava zver na putu!!!:thumbsup:

Letos sam bio do Bate i koliko sam ga skontao on više neće raditi.....nažalost...:(

Išao sam i do auspuh servisa preko puta Biga,mislim da ih je kolega Bingodalton spomenuo,isto sam dobio preporuku za njihove radove i kroz priču se ispostavilo da je lik radio kod Bate neko vreme,pa probaj i tamo da se raspitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2022 at 11:04 AM, Milutinac said:

Zašto opet?

 

Ostalo mi puno ulja od prosle zamene kod Stanka, kupili Steff i ja za dva auta pa preterali  :innocent:  Mnogo manje stane nego sto smo mislili. A kad vec ima, sto da se ne osvezi. 

 

23 hours ago, nstyner said:

...

Išao sam i do auspuh servisa preko puta Biga, mislim da ih je kolega Bingodalton spomenuo, isto sam dobio preporuku za njihove radove i kroz priču se ispostavilo da je lik radio kod Bate neko vreme, pa probaj i tamo da se raspitaš.

 

Zeljko. Pitao vec. Palamudi i on, ne radi mu se. A i preskup je. Ima dovoljno smesnog posla pa mu je mrsko da se zeza... Hvala svakako  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno ulje u menjaču, ujedno opet neki konektor kroz koji idu kablovi pošto je prethodni nemušto namešten počeo da vlaži i spreman za na put. Našao sam i maJstora za auspuff koji hoće da radi šta mu se kaže, hteo koliko sutra da me primi, al' odložismo ga kad se vratim. Kad bude, biće i slike i tona  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen termostat, ali još čekam majstora za auspuff. Ali kako sad čekam i produženje reg., dogovor je da to obavim pa posle pravimo da grmi...

Da me ne gledaju bledo na tehničkom  :rolleyes:

 

Imao sam i jednu veću intervenciju na disko rasveti, jedna štop lampa na gepeku mi je crkla (poznata boljka kod ovog i prethodnog e53 modela) pa sam se bacio u potragu kako bi mogao da prođem tehnički uopšte... Polovnih ni za lek, novih koliko volliš ali kopije, i nešto razmišljam da će nova sjajna sa jedne strane baš da odskače od druge koja je dobrano matirala... Zovi drugara detailera, "može li?" - "može", "hajde da uradimo", "hajde ti prvo kupi novu da imam ideju koliko treba staru polirati."

Krenem da biram koju kopiju kupiti, ima ih od 60 - 160eur, kinez, magneti marelli, depo, i naletim na oglas 'reparacija led štopova za bmw'. Nazovem, može, 60eur. Tek sad kreće dumanje šta mi je činiti...

I onda, slučajno, hvaleći se kako mi je auto 'amer' sa prelepim crvenim migavcima pozadi, drugar koji radi polovna vozila i ima dosta kontakta sa tehničkim mi kaže - pa to više ne prolazi! Jbt kako ne prolazi, auto kupljen nov u Raduloviću, urađena homologacija za Srbiju konkretno za taj auto, ma jok kaže, neće da može. Zovi nekoliko tehničkih i odgovor je sličan... Po jbnom novom Pravilniku i od kad je snimanja na tehničkim - ne može crveni migavac  :wallbash:  A meni taj detalj prelep. Neki tehnički hoće da učine i da puste, sitno nešto počastiš, ali razmišljam... auto će svake naredne godine imati taj problem i uvek treba da se oslanjam na milost i mito. Ma jok. 

 

Nove Depo LCI štopaljke ovako izgledaju  :wub:

IMG_20220202_171628.jpg

 

Jedna neobavezna dok smo to menjali straga

IMG-c5589f7e695f4ffe3c0a216d3f3d7208-V.jpg

 

I jedna slikčica potrošnje sa zamenjenim termostatom (ne pitajte koliko je trošio zimi sa stalno otvorenim termostatom)

IMG_20220129_195400.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...