Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nisam se setio a hoću... to ću kad menjam gume. 

 

Imao sam suflera sve vreme nad glavom, ženine sestre muž (šta god da mi dođe) me je toliko zamajavao i upirao prstima ispred nosa dok sam radio da sam napravio oooooozbiljnu grešku. Sve vreme je čekao da završim pa da "idemo malo da se provozamo" i ja u žurbi zaboravim da zategnem točak  :wallbash:  Otišli, napravili par ozbiljnih krugova, vozili i njegovog sina koji je sve vreme vilenio na zadnjem sedištu, i kad se vratih ispred garaže setim se... tog trenutka sam se, malo je reći, us*ao  :crazy: :X

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 nisam merio ove, ali sam ih dizao i mogu da ti kazem da ima jedno 40kg otprilike, koju kilu gore dole, zavisi i od guma, jer su npr runflat teze od obicnih.

 

Komparacije radi moje 19 felne sa obicnim gumama su 28kg, a 18" su 23kg, ali su moje felne i gume ne samo manje u precniku nego i dosta uze, ovo je ipak 10 i 11 inca siroko sa 275 i 315 gumama ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se  secam da sam izmerio 18" felnu sa "normalnom" gumom da ima preko 30kg.

Zato i rekoh da je ova grdosija ozbiljan trening :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam se setio a hoću... to ću kad menjam gume. 
 
Imao sam suflera sve vreme nad glavom, ženine sestre muž (šta god da mi dođe) me je toliko zamajavao i upirao prstima ispred nosa dok sam radio da sam napravio oooooozbiljnu grešku. Sve vreme je čekao da završim pa da "idemo malo da se provozamo" i ja u žurbi zaboravim da zategnem točak  :wallbash:  Otišli, napravili par ozbiljnih krugova, vozili i njegovog sina koji je sve vreme vilenio na zadnjem sedištu, i kad se vratih ispred garaže setim se... tog trenutka sam se, malo je reći, us*ao  :crazy: :X
 
Ko sto vidis, nece to tako lako. Trebas da budes bas "bezosecajan i gluv" da bi ti ispao tocak :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanos solenoidi     :rolleyes:

 

Imate li iskustva sa čišćenjem ili je to samo 'mlaćenje prazne slame'... 

 

Imam 4kom na motoru, 2 po redu cilindara, pa ne bi baš da menjam dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/14/2021 at 8:42 AM, PremieRacing said:

Nisam se setio a hoću... to ću kad menjam gume. 

 

Al' zamalo.

 

Juče skinuo i bacio letnje, montirao ziNske a drugar vulkanizer veseo i lepo raspoložen. Nigde nikog, nema gužve, popili po sokić, probao njegovog GTI Gnoja, pričali o svemu i svačemu, proverili felne na mašini natenane, ja pregledao kočnice, onaj jastuk što sam sam montirao, i tako... On se, kaže, psihički priprema kad za mesec dana svi nagrnu u isto vreme. Težinu felni i guma se ipak nisam setio da izmerim. Kreten   :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2021 at 8:19 AM, PremieRacing said:

Vanos solenoidi     :rolleyes:

 

Uz redovan servis, zamenu ulja i svih filtera, očišćena i sva 4 solenoida sinoć. Samo nismo stigli drugi jastuk da zamenimo, čeka bolje dane.

Auto poleteo i ne pali checkenginer...

 

Baš se nakupi nekog 'blata' na tim zaštitnim mrežicama solenoida gde ulje treba da prolazi...

 

IMG_20211007_192817.jpg

 

IMG_20211007_180742.thumb.jpg.0e4b9dd0662a874db80123eebb8c216b.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaaaaa, obaveza kad se krene...  :D

 

Kaže majstor "neću ja, ne jedem posle 18h, pijem neke šejkove." Kad ono međutim, tri porcije nam nisu bile dovoljne   :P

 

A u pit-stopu vrh druženje sa direktorom Ratkovićem... Dooosta me edukovao oko slaloma i nekog "Driver Cup"-a. Kod nas će biti samo vice a u Bosni juri šampionsku titulu. Sledeća trka Banja Luka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pošto je kaseta ispred suvozača (poznata boljka na e70) popuš(t)ila, a nova košta 270,-eur i čeka se 40 dana dok je dobra polovna 100,- ali će se skoro sigurno desiti isto što i sa mojom, drugar je priskočio u pomoć i pripremio moju staru za folijanje:

 

IMG-d1f72459ac065961768799e84bdac940-V.jpg

 

E sad kako me mrzi da po kiši i hladnoći skidam sve lajsne u enterijeru i da radim planirano presvlačenje, ja sam poklopac kasete plastidipovao i ispalo je neočekivano dobro  :wub:  ! (za privremeno rešenje)

 

IMG_20211011_084240.jpg   IMG-bbb4fa13ecc19783472347564ebdae4a-V.jpg   IMG_20211010_124133.jpg

 

IMG_20211010_131904.jpg

 

Jedno po jedno, polako ali sigurno, uz konstantnu zanimaciju, iXara se uteže...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Ovih dana je X-ara grmela Avalom gore-dole... glumila je trening auto nekolicini takmičara  :D

 

Zimske gume drže dobro a gorivo nestaje kao da dezinfikujemo stazu  :rofl:

 

Hold my beer.

 

 

 

 

 

 

Nisi ti naleteo na moju bivšu Cromu. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Martin said:

...Nisi ti naleteo na moju bivšu Cromu. :P

 

 

Ne znam šta da ti kažem...gore od ovog nisam doživeo... Kad se njih 4-orica zaređalo, pa svi nešto jedni drugima dokazuju i pokazuju, te putanja, te ovde sečeš, te ovde krajcuješ, ovde ideš široko, ne nego usko, ovde ga pustiš... pa pušta volan da se auto sam ispravi prema provaliji i čeka kao da igramo "chicken"   :X

 

Ja sedeo malo napred, onda preš'o pozadi i na kraju ih pustio same... #jeb'tesimater, ja s' vas neću. Ionako nikad nisam voleo da budem suvozač na reliju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=6960]igor0511[/mention] nisam merio ove, ali sam ih dizao i mogu da ti kazem da ima jedno 40kg otprilike, koju kilu gore dole, zavisi i od guma, jer su npr runflat teze od obicnih.
 
Komparacije radi moje 19 felne sa obicnim gumama su 28kg, a 18" su 23kg, ali su moje felne i gume ne samo manje u precniku nego i dosta uze, ovo je ipak 10 i 11 inca siroko sa 275 i 315 gumama ako se ne varam.
Kakvi su to tockovi tako teski?

Meni 19" 8.5j 235/40 teski 23.3kg
Felna, fabrika kaze, 12.7kg
Guma dodje 10.6kg.

Nisam nasao podatak za moj Bridgestone, ali slican model fabrika u toj dimenziji kaze 10.0kg, dok je PS4S koji zelim da kupim 11.25kg.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje 19" su poprilicno teze od mojih, ne znam koja je to dimenzija guma i sirina felne. 28kg je bas tesko.

Nasao sam da su 21" (10-11.5j) za BMW oko 18-20kg, plus gume 17-18kg.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felna je 9j 15kg i guma je 275 skoro 13kg i eto nas na 28kg.

Prednje su neznatno lakse iako su 8.5j sa 245 gumom, tipa 1.5kg.

Stvar je u klasi i tezini auta, pa su i felne teze i jace jer im je nosivost veca, pise nosivost na unutrasnjosti felne.

Recimo 19inca isto 9j za x5 je 16.2kg style 232.



Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oni tako kazu, sta mi da se pravimo pametni default_).gif

 

Sad sam citao, J zapravo oznacava oblik felne, tj dela felne gde naleze guma sa falcom.

 

A eto nisam znao ni da je col 2.63cm u odnosu na inc od 2.54cm.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

A eto nisam znao ni da je col 2.63cm u odnosu na inc od 2.54cm.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

Odakle ti to? Col i inč su isti, 2.54 cm.

 

cf3753c697b5d6fffb9d5e741e67bc08.jpg

 

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...