Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bas smo skoro imali polemiku u kanc oko 4x4 guma posto je koleginom suraku svojevremeno isecena jedna guma na insigniji. 

I ja sam se iznenadio kad sam cuo da je tolerancija 0, odnosno da bi na svim tockovima trebale biti identicne gume (ne kao kod 2wd po osovini).
E sad i dalje mi je to nekako nebulozno i ne mogu da pojmim, osim logike 2wd i 4wd pa kao zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zbog elektronskog uključivanja pogona kada su različite dimenzije očitava kao nejednaka podloga i uključuje pogone kad ne treba.

Ima ona priča sa BMW kada zbog bušne gume stavi ćopavca i pobrljavi elektronika a od servisa do servisa sve dok ne dođe do vulkanizera koji mu objesni zašto mu je auto pobrljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2021 at 9:26 AM, jevta said:

 

Znam za ovo i koristim obilato, ali ne rešava odgovor na pitanje zato što sam pitao za vaša iskustva, mišljenja, saznanja...

 

On 6/4/2021 at 2:21 PM, andreja.micovic said:

Bas smo skoro imali polemiku u kanc oko 4x4 guma posto je koleginom suraku svojevremeno isecena jedna guma na insigniji. 
I ja sam se iznenadio kad sam cuo da je tolerancija 0, odnosno da bi na svim tockovima trebale biti identicne gume (ne kao kod 2wd po osovini).
E sad i dalje mi je to nekako nebulozno i ne mogu da pojmim, osim logike 2wd i 4wd pa kao zbog toga

 

Nije nebuloza, naravno da 4x4 treba i mora da ima iste gume ali samo u prečniku tj. obimu. Znači ne skroz identične pošto on ne zna niti ga interesuje da l' je guma 195 ili 255, ali prečnik tj. obim mora da bude extremno blizu - čitaj isti. Odstupanje može da postoji pa sam ja to i pitao, može li samo do 1% ili može 2... Neki procenat bez problema 'guta' svaki 4x4 na svetu, samo je pitanje koji.

 

On 6/4/2021 at 2:28 PM, jevta said:

To je zbog elektronskog uključivanja pogona kada su različite dimenzije očitava kao nejednaka podloga i uključuje pogone kad ne treba.

Ima ona priča sa BMW kada zbog bušne gume stavi ćopavca i pobrljavi elektronika a od servisa do servisa sve dok ne dođe do vulkanizera koji mu objesni zašto mu je auto pobrljao.

 

Originalni ćopavac bi morao da je istog prečnika kao točkovi (gume) na autu kad izađe iz fabrike... Problem nastaje kad se neko napravi pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2021 at 7:19 AM, PremieRacing said:

Gume (zadnje) su za zamenu pa me interesuje šta vi znate o mogućim % razlike u prečniku/obimu prednjih i zadnjih na 4x4 pogonu...?

Znam i ja da je 0% najbolje i jedino skroz ispravno ali ono kao, malo nešto koliko mislite da je dozvoljeno.

 

 

Biće iste (identične) ili eventualno sa manje od 0.7% razlike. Rešeno, idemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, potpuno si u pravu. A još veća je razlika kada se stave dve nove a dve ostanu stare. Dobre, ali nekoliko mm već potrošene. Zato i kontam da je neki min. % svakako prihvatljiv i da neće napraviti pometnju 4x4 pogonu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odletovao prvi put za ovu sezonu... Napred, nazad, gore, dole, išli za CG preko BiH, pa za MK preko AL i Kosove - cca. 2300km za 14 dana. Extra se pokazao. Hir je dobio i novi nadimak. Pravi je dr Jekyll and mr Hyde !

Vožnja sa porodicom i pun do krova jako udobna i prijatna, a u povratku ja sam i prazan auto se pretvorio u zver. I pored svega baš nisam očekivao da tako pegla, da tako drži, da tako može da se vozi kutija od 2,5t. Gume su jedini ograničavajući faktor i to rešavam pod hitno. Nisam stigao niti se angažovao da ih zamenim pre letovanja i beše mi krivo u povratku...

 

Par fotki sa lepih mesta:

 

IMG_20210720_082005.jpg  IMG_20210720_100535.jpg  IMG_20210720_071058.jpg  IMG_20210720_063408.jpg  IMG_20210720_062735.jpg  IMG_20210720_062340.jpg  IMG_20210720_061857.jpg  IMG_20210720_060637.jpg  IMG_20210720_055240.jpg

IMG_20210720_054526.jpg  IMG_20210715_194107.jpg  IMG_20210713_055353.jpg

 

edit: jbt, baš sam k'o neka žena, par fotki se pretvori u 17...  :X

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dale said:

Pazi, takav auto u tom kraju poznatom po trgovini proizvodima u prahu... I ja bih ti se sklonio :D 

A sta mislis od kud on bas u Skaljarima, a posle se nesto provozao u do Albanije, Kosova... :D 

3 hours ago, Bingodalton said:

A potrosnja kolika je bila?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Isplatilo se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrvtn baš tako, kao tenAk  :lol: 

 

Ali stvarno potrošnju nisam pogledao ni jednom. Jesam gledao u ono što valjda po difoltu stoji na ekranu - razdaljina koju može da pređe sa preostalim gorivom i to je baš divljalo u zavisnosti od noge na gasu. Kilometri te rapidno nestaju, te se vraćaju kao da X proizvodi gorivo. Uzbrdo - nizbrdo je znalo da varira od 550 do 280 preostalih kilometara, pa nazad na 560-580. Baš glupo.

Imam sve račune za gorivo pa ću da izračunam ukupan $ i potrošnju...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2021 at 12:09 PM, PremieRacing said:

...

Imam sve račune za gorivo pa ću da izračunam ukupan $ i potrošnju.

 

Nikad ovo nisam razmišljao da uradim, ali evo ga, pa vi sad verujte rođaci...:

 

ukupno para - cca. 400eur

ukupno litara - cca. 300l

ukupno kilometara - cca. 2300km

 

S' obzirom da je poslednje punjenje bilo u Boljevcu i da je ostalo preko pola rezervoara goriva kad sam stigao u NS,

oduzimam cca. 40l i računam da je potrošeno 260l na 2300km.

 

Ispade prosek 11.3l

 

I meni samom malo neočekivano, ali matematika je egzaktna. Verujem da je trošio i 20 i 25 kad sam se sam vraćao preko Tresibabe, ali je na autoputu i kroz Bosnu očigledno trošio puno manje. Sve u svemu ja sam i do sada bio prezadovoljan a sad   :thumbsup:    :cool:

 

 

IMG_20210727_065831.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. A svaki pruža vrhunski užitak na svoj način. 

 

Deltu sam čuvao svih ovih meseci od kad imam X-aru ne bi li se odlučio za jedno...i sad mogu komotno opet da obnovim oglas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš moćno izgleda.

Toplo ti preporučujem da zalepiš providne folije na vrata. Da ga sačuvaš od lupanja vratima na parkinzima, pogotovo što je tako širok.

Imaš majstora za to u Laze Nančića, Dušan, tel: 060 491 69 35.

Meni za 159 je koštalo 17.000 dinara pre 2 godine. I mislim da vredi svaki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...