Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mislim da su bata i pirke bas daleko jedan od drugog, ne samo geografski :D

Uz sve duzno postovanje prema bati, ok je on, ali ozbiljnijih auta je pirke neuporedivo vise odradio i ima neuporedivo vise iskustva.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za auto! Prijatelj amer ima isti, bas ga pitah koji motor, ali cak i on kupio dizel :) 

Nego, imas li siber? Pitam jer se mislim kako izlazis iz auta kada uparkiras u garazu... :)

CC31B.jpg

Edited by Dale
dodao sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2021 at 9:02 PM, vagenovac said:
Mislim da su bata i pirke bas daleko jedan od drugog, ne samo geografski default_D.gif

Uz sve duzno postovanje prema bati, ok je on, ali ozbiljnijih auta je pirke neuporedivo vise odradio i ima neuporedivo vise iskustva.

Jesu daleko, slazem se, nego mislim u fazonu fabrikovanja. Cuo sam za Pirketa komentare kad treba da se odradi neki DP, neki var, van onoga sto on radi, pa i po uzorku, da to nema sanse. Savladao je jedno, jedan nacini kvalitet i to je to. Zato sam ga uporedio sa Batom.u smislu dobro, potrudice se, ali nije to nista wow.
Ali moram priznati da sam cuo zadnji lonac Pirketa za 147 mjet, bolesno zvuci, kao benzinjara, potrudio se i koliko me secanje sluzi, sama zadnji je placen 250,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prikupljam polako ulja i filtere za servis, kako motora tako i menjača... Nije nikakva filozifija zato što je stari 6HP menjač ali su bitne specifikacije ulja i našao sam neki "set delova" za zamenu u menjaču prilikom zamene ulja. Kažu na net-u da mu to mnogo znači za 'smooth shifting' nakon servisa. Neko iskustva sa tim?

 

IMG_20210513_135120.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 5/14/2021 at 3:20 PM, DraganUS said:

Dobar. Preskup.

 

Ni pirke nije jeftin. Nadji nesto van beograda.

 

Ovo se ispostavilo kao najtačnije. Kod Pirketa sve u full-u je 1.200,00 

Postoje opcije za uštedu ali zašto bi onda išao kod njega... Put (dva puta) do BG-a i ostali zavisni troškovi stvarno obesmišljavaju opciju jeftinije varijante kod Pirketa. Povrh svega može tek u avgustu da me primi. Iz ponude sam shvatio da je kod njega ili sve ili ništa. Za to sve sad i odmah se nisam odlučio. Niti bi ikada. Skupo mi je to za 'serbian garage made' samo zadnji lonac.

 

Zainteresovao sam se dosta za 'home made' varijantu otvaranja ogromnog zadnjeg lonca i preusmeravanja gasova kako se majstor i ja dogovorimo, a sve na moju odgovornost. Sada samo treba pronaći takvog majstora koji to hoće da radi pošto nekoliko garaža tj. "auspuh servis"-a koje sam pitao odbijaju da rade. Otvoreno mi kažu da im je mnogo lakše da krpe i da menjaju lonce. "Zavarim cev u krug, uzmem dve-tri crvene, i bole me patka za tvoju filozofiju". Tako mi je jedan odgovorio preko telefona...

 

 

Još uvek o svemu samo razmišljam pa nemojte odmah drvlje i kamenje kako taj auto to ne zaslužuje... Ipak je ovo samo vikend projekat vozilice za povremeni gušt tako da ću sve tri(deset) puta da merim pa onda da presečem. Nigde ne žurim. Ništa mi ne treba 'za sutra'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoe, dobar pristup, uz lagano izucavanje, moze tu sigurno nesto da se iskombinuje. Nisam znao da je Pirke bas toliko skup, to se skroz razmimoilazi sa onim sto sam ja pricao sa njim. Da li je vremenom poskupeo, ili su to razlike zbog toga sto je V8 i SUV, ne bih znao, ali svakako se slazem da ne vredi... 

 

Nije da pricam iz iskustva, ali na primer, skinete taj zadnji lonac, pa ga isecete/otvorite, pa tako malo gledate par dana, izucis sta je moguce preko neta, i guglanje ce ti biti produktivnije kad vizuelno budes imao ispred sebe, a ne smeta ti da ti auto stoji za to vreme, jelte... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Zavarim cev u krug, uzmem dve-tri crvene, i bole me patka za tvoju filozofiju"

:hrhr:

Ismejah se a u stvari je nekako tuznjikavo... A vecina majstora, ne bitno od profesije razmislja tako. Daj da ti zamazem malo za koju crvenu i da se ne ljubimo. Zelje i satisfakcija musterije se ne uzimaju u obzir. Iako su pare te musterije u pitanju, radije ce se ubedjivati da su oni u pravu nego sto bi ispostovali musteriju. 

1 hour ago, horvat said:

Da li je vremenom poskupeo, ili su to razlike zbog toga sto je V8 i SUV

I ja sam primetio da kod pojedinih postoji cenovnik u zavisnosti od bedza na haubi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to gledao po Yt da ljudi prave od klapne gasa, pritisne dugme u kabini i ona se otvori i onda brunda, dugme na off ona se zatvori i prede kao mace :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2021 at 3:00 PM, MS PK said:

Ja sam to gledao po Yt da ljudi prave od klapne gasa, pritisne dugme u kabini i ona se otvori i onda brunda, dugme na off ona se zatvori i prede kao mace :D

Imam ja klapnu viška, al' ne znam da l' bi pasovala od Brava ? :question::lol:

 

U zdravlju da služi samohotka ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podržavam uzdržanost. :thumbup:

Ako nešto mrzim kod ovdašnjeg ćuninga to je preterivanje sa zatamnjenjem zadnjih stakala.

Nikad mi nije bilo jasno čemu to? Pogotovo na autima kod kojih su fabrički već sasvim dovoljno tonirana.

Ko da voze pozadi članove mafije, a ne svoje porodice... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo loše vreme pa ne mogu bolje da slikam, ali meni se skroz sviđa:

 

Screenshot_2021-05-20-12-41-24-360_lockscreen.jpg

On 5/10/2021 at 2:52 PM, PremieRacing said:

IMG_20210507_175615.jpg 

 

Sada su sva bočna ista, nije više ovako kao teretni...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu dzipovi da se spustaju? Kontam da bi cool izgledao tako sa sirokim rubovima i felna/guma blizu ruba :D Nonsense totalni naravno, ali cool :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, skroz neka druga perspektiva kada je tako patosiran, nemas utisak koliki je auto zaista...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...