Jump to content
FAS Goran
Onin

Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 - trese na većim brzinama

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. 

 

Nakon cca. 40kmh, pa na gore, pod većim opterećenjem, auto se počinje tresti u prednjem kraju. 

 

80kmh je limit, nakon toga su vibracije izuzetno jake, neugodno za slušati. 

 

Na mjenjaču su otišli lezajevi, sigurno. Čim auto dosegne višu temperaturu, ono počinje cviliti, u 2. i 3. poglavito, još ako je uzbrdica.. 

 

Eh sad, da li to utječe na trešnju automobila pod opterećenjem? Ili može biti zamašnjak? :whistle:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vozim velikom brzinom npr 80kmh, i prebacim u ler, a auto zadrži istu/sličnu brzinu, ne trese se uopće. 

 

Po meni to znači da nije problem u felgama/gumama ili se varam? 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Onin said:

Po meni to znači da nije problem u felgama/gumama ili se varam? 

Da, sad kad si dopisao i to oko izbacivanja u ler, slažem se i ja da onda nije do felni/guma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da kažem da proveriš da li su krivi diskovi ali očigledno da je problem u prenosu jer ne trese kada je na leru. Prvo sredi te lezajeve

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

ja sam skoro imao slican problem bar ja tako mislim.

Naime na auto putu bg-ns (pre toga predjeno oko 300km u komadu) auto je poceo da se trese napred kao da je neko na gume stavio neke komade drveta parketa recimo pa kad nagazi ono zatrese... (kao da se vozi po kaldrmi i gore)

Stao sam u zaustavnu traku u leru nista se ne desava... kada sam ponovo krenuo i vozio kratko zaustavnom tako cim sam presao 50Km/h opet se treslo. Auto natovario na slep dovezao kuci (normalno utovario istovario) i jos ga vozim od tada evo skoro 3-4 meseca nije se ponovilo u toj meri po nekada primetim kao da se malo krene da trese u cetvrtoj brzini negde na nekih 2000-2300 obrtaja kako porastu izgubi se... inace to tresenje se malo oseti i na papaucici gasa... kao da podrhtava...

Da napomenem gume su nove Uniroyal RainExpert 3 i felne redovno balansiram u dobrom su stanju....

 

Sta kod mene moze biti?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se desilo da je pukako homo zglob do menjača. Jedva sam se dovezao do majstora jer je treslo kao da su točkovi kockasti.

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...