Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Nenad-sone

Lancia Nuova Delta 2.0 MJet - dihtung hladnjaka ulja / hladnjak ulja

Recommended Posts

Pozdrav,da li neko zna hde da se nabavi ovakav dihtung (hladnjaka ulja)?

Polovni ne dolaze u obzir,posto su svi vec skamenjeni kao i taj moj. Ceo hladnjak je 410e sa tim dihtungom :wallbash:

U pojedinacnoj prodaji ga nema ovde,ako neko ima neku ideju nek pise. Hvala

 

IMG-16ddba127883fa7ab22fc8fcdadc2974-V.jpg

 

 

Edited by neshaoct
split Topic / update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sve,zvao 5-6  firmi,i oni koji mogu da naprave,nece. Kazu ne rade auto industriju,posle bude ,,skuplja tara nego mera'',ili tako nesto :D

Vorovatno se ne isplati da uradi jednu,vec bi morao serijski vise kom,a to se onda ne isplati

Na kraju sam uzeo nov hladnjak ulja,dobije se i nova gumica

Bila je opcija da se naruci iz Madjarske,da stigne za 7 dana,a ne znam koliko bi kostalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nenad-sone Lepo sam napisao pogledaj od Opela, 2.0 cdti sve je isto, OEM broj 323256532732 
https://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OPEL-INSIGNIA-ASTRA-J-2-0-CDTI-OIL-FILTER-BASE-COOLER-HOUSING-GASKETS-/263545630848

image.thumb.png.2184c8263628423a53cc00a6d6ef827d.png

 

Nek ostane ovde zarad buducih narastaja.
 

Da dodam, isto sam tako famoznu gumicu uljne pumpe platio tipa 600-700 dinara za Opela, dok je za Fiata tipa 20 eur bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam je juce menjao,ne znam koliko je majstor platio

A ceo hladnjak je takodje za Opela

Jbg,nije moglo da se saceka. A koliko treba da stigne sa ebay-a,ako uopste moze za srbiju?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nenad-sone Koliko je za Opela taj hladnjak?

 

Ebay sam naveo kao prvi primer koji mi je izasao sa cenom kao orijentir, nije nuzno tu kupiti. I naveo sam zbog broja dela kako bi neko otisao od Opelovog ovlascenog servisa i narucio deo za Fiat/Lancia, ili u radnji za prodaju delova.

 

U svakom slucaju, mislim da dostava sa Ebay-a nije vise od 2-3 nedelje. A ovih gumica ima i iz Italije, Francuske, Nemacke... 

 

 

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

11.000din hladnjak sa gumicom

A one dve manje gumice su 6.000 u kompresoru,tako bar kaze majstor

Ali nije ih kupio,uspeo je da stavi ,,obicne''

Tako da je ova cena od 40$ ,zaa sve gumice , super. Samo treba poruciti na vreme.

Mozda cak zameniti preventivno i te gumice,kako ne bi pomesao vodu i ulje i usrao ceo sistem

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te cene za Opelov hladnjak sam i po netu našao tipa, 80-90 eur, dok je fiatov 220eur ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nenad-sone

Molba i ovde da ne citiras postove iznad svog. Nepotrebno dupliramo sadrzaj, pravimo teme nepreglednim, a mi idemo iza tebe i prepravljamo tvoje postove ;) . Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2021 at 10:46 PM, Nenad-sone said:

11.000din hladnjak sa gumicom

 

Nissens verovatno.
Imao sam isti problem sa gumicama, i cak sam nasao na KP coveka koji je imao "neku" gumicu na stanju, platio sam tipa 500 dinara i ponadao se, medjutim kada sam je namontirao, pustala je toliko da mi je preko noci ostavila fleku ispod. Sledeci dan sam uzeo Nissens, ceo hladnjak nepotrebno ali ima u setu i famoznu gumicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, andreja.micovic said:

@Milutinac kako ti nisi iskopao gumicu negde? 

 

 

Pa eto iskopao sam tu sa KP, i onda kada nije uspelo, popizdim u uzmem gumicu sa hladnjakom :D cao zdrao...nema veze, imam nov hladnjak i ni ne pomisljam na njega dok je debeli kod mene...a zna da napravi sr. veliko...

 

13 minutes ago, andreja.micovic said:

 

A npr powerflex jesi :) 

 

 

Ovo je lako, narucis od firme iz Beograda sta ti treba, oni naruce iz UK i stigne za mesec dana :)

 

 

Ps - pored velike gumice u obliku hladnjaka, imaju jos dve kruzne gumice koje idu oko dela hladnjaka koji ide u blok, i one znaju da prave problem, ali se te dve lako nalaze, ima ih i u opel varijanti, i nisu skupe.
I to sam zamenio preventivno, a inace i hoce da prave problem...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/23/2021 at 11:19 AM, Milutinac said:

pored velike gumice u obliku hladnjaka, imaju jos dve kruzne gumice koje idu oko dela hladnjaka koji ide u blok

sve je to u setu sto sam nasao 


image.thumb.png.2184c8263628423a53cc00a6d6ef827d.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...