Jump to content
FAS Goran
gagyns

Fiat Albea 1.2 16v - blago vuče u desno

Recommended Posts

Još jedan problem za iščašavanje ramena majstora od sleganja dotičnih istim: naime vozilo blago zanosi u desno na pravcu, rađena optika 6 puta, gume stavljene nove (probane sve kombinacije sa njima, napred-nazad, levo-desno rotacije - u pitanju su Viking 175/70/R14), jedini

problem je razlika u nagibu od oko 40 sekundi, slike u prilogu, pretraživao sam forum, neki su rešili zamenom amortizera koji su kod mene u super stanju (zamesnki koštaju 18.000 par!), imao sam jedno uletanje u rupu desnim točkom ali ništa spektakularno, nije bila duboka samo oštra, išao sam tipa 40 km/h.  Sve u svemu desni točak je "u minusu" i po toj logici vozilo bi trebalo da skreće u levo, sve se krste, čude, sležu ramenima, izdišu, da ne pričam koliko sam love spucao ne računajući same gume. U prilogu su slike sa reglaže...ako neko ima neku ideju unapred zahvalan.

 

reg1.jpeg reg2.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/20/2021 at 5:47 PM, gagyns said:

...problem je razlika u nagibu od oko 40 sekundi, slike u prilogu, pretraživao sam forum, neki su rešili zamenom amortizera koji su kod mene u super stanju...

Kako znaš da su u super stanju?

Može da bude i iskrivljen amort kad si pogodio tu rupu, ali bi onda valjda moralo još nešto na trapu da ''popije'' istu stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrece zato sto ti dve osovine nisu paralelne, ne zbog nagiba na tocku. Sa desne strane je krace i pokusava polukrug da napravi u desno. Razlika veca od 2-3mm je cesto primetna da auto vuce u stranu, normalno zavisi od auta do auta i medjuosovinskog rastojanja. S obzirom i da je dijagonalno slicne duzine, znaci i da je jedna osovina smaknuta u stranu u odnosu na osu auta.

 

Nisam imao dodirnih tacaka sa tvojim autom pa ne znam kakav je sistem oslanjanja, ali to moze biti da je most smaknut ako ima mesta da se pomera ili da je krivo nesto, mozda je neko menjao neku viljusku pa nisu iste duzine levo i desno itd, ne bih rekao da je problem do amortizera. Mislim nagib mozda moze da bude ali ne verujem da bi resio to sto vuce sa izmenom nagiba. Ako je neka viljuska i duza, moze biti veci nagib tamo...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na auto sam montirao stare Tigar Wintera gume, prvo napred pa posle sve četiri, auto ide pravo kao strela. Ove nove sam skinuo i reklamirao, znam da je mala šansa da sve četiri gume ne valjaju ali ono što mi možda ima logike jeste da su iz iste serije i da su proizvodnju premestili u Slovačku, ranije je bila u Norveškoj, bar po rečima prodavaca. Sve u svemu, automobil sa starim istrošenim šest godina starim zimskim gumama drži pravac, nema zanošenja posle samo par desetina metara i okretanja volana u desno...što se tiče ovih mera, ja nisam ekspert - ali imajući u vidu koliko su to, bar po mojim shvatanjima, mala odstupanja sumnjam da bi bila toliko izražena pri tako malim brzinama pri kojima se problem manifestuje, logika mi govori da je to trkački automobil pravljen da se vozi po stazi sigurno ne bi bilo prihvatljivo ali ovako laički razmišljajući verujem da su takva (verovatno i gora) merenja prisutna kod većine vozila na našim putevima pa ista opet drže pravac. Sve u svemu ako uspem da nekako reklamiram ove gume i dobijem neke druge što se ispostavilo da će takođe biti magija za izvesti javiću da li se problem vratio sa tim novim gumama, u glavnom sa ovim starim je sve OK, čak ima tendenciju da blago ali zanemarljivu skreće u levo ali taj momenat bih već sad mogao da pripišem i nekoj paranoji/tripovanju.

 

Evo videa (ne baš vešto snimljenog), najbolje se vidi po desnoj ivci puta kako joj se približava

 

https://photos.app.goo.gl/13xwtgKn9aytnHhJ9

 

Edited by gagyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradi dijagnostiku tockova na hunter masini. ona ima mogucnost da prikaze tendencije guma da vuku u stranu. sa tim izvestajem, prodavac/proizvodjac bi morao da ti prihvati reklamaciju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo će na Hunter-u i da probaju ove gume pa ću da javim. Hvala svakako:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Hunteru gume ko puška, ipak dobio nove Barum Quartaris 5, doplatio razliku, sve pohvale za "Srdanov" što se ovog tiče, baš su se iscimali, krajnji rezultat auto i dalje vuče blago u desno, zaključak priče ne koristi nove gume:) Predajem partiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaleteh se i u nove amortizere, jedva našao, platio kao suho zlato par...i dalje isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...