Jump to content
FAS Goran
vojapfc

Fiat Nuova Bravo 1.6 MJet - prevelika trenutna potrošnja?

Recommended Posts

Imam interesantan problem u vidu podataka na bord kompjuteru. Automobil je Fiat Bravo II 1.6 multijet 120ks. Naime, prilikom voznje i uvida u podatke "Instant consumption" na tabli ispisuje mi nelogicno velike vrednosti trenutne potrosnje gde vrednost ide i do 50l u trenutku. Takodje, sve ostale vrednosti su takodje nelogicne jer prosecnu potrosnju prikazuje i do 15l na 100km. Napomena samo da ne primecujem da automobil trosi neobicnu kolicinu goriva i da nemam prijavljene greske na bordu. Sta bi mogao biti uzrok?

 

 

Hvala unapred na odgovoru.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vojapfc

 

Da su fabrike bile pametne nikada ljudima ne bi dozvolile da gledaju trenutnu potrošnju na board kompu. :)

 

Gledaj prosečnu, i/ili računaj sam koliko ti auto potroši. Koliko vidim, to si već i uradio jer kažeš da ti auto ne troši ništa neuobičajeno. Kako onda da postoji uzrok za potrošnju koja nije neuobičajena? ;)

 

Možeš videti trenutnu na svom autu 2 litre...pa to jednako ne znači da troši 2 litre na 100 kilometara, kao što ne potroši ni 15 ni 50 litara. 

Probaj u rikvercu da vidiš trenutnu, ima da ode i na preko 50 litara (tako pokazuje ljudima na 500L)... :)

Ukratko: opusti se i ne gledaj trenutnu potrošnju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ako mu je trenutna potrošnja (Ic - Instrument Consupmtion) sa uključenim DPF-om. Ne znam koje su tu jedinice za meru potrošnje (trenutno nisam pri autu). Ne znam za restyle, kod mene na 1,9 bloku hoće da IC skoči u gradskoj gužvi ili pri kretanju sa DPF-om na 25 i drži toliko u gradskoj gužvi dok ne završi regeneraciju (sa blagim osciliranjem trenutne potrošnje, zavisno od noge na gasu i stepena prenosa), a na otvorenom skoči u proseku za 1,5-2L.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 25 da, a NJEGOVO preko je preko svake mere :) Jedino da nije neki bag (doduse bio bi prvi sa time na forumu) ili neko ocitavanje potrosnje na drugi nacin kaou KM/L sto si naveo i to opet u rezimu sa dpf. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Milutinac said:

Nesto tu ne valja. Bravo ne moze da pokazuje preko 25L/100km

 

Verovatno ti stoji km/L

Pozdrav druže,

 

Tačno je problem bio jer je podešavanje bilo na km/L. U podešavanjima u delu "Consumption" prebačeno na L/ 100km i sve fercera kako treba sad (pokazuje da je prosek potrošnje 6.0 L/ 100km i normalne vrednosti Instant consumption). Hvala puno na pomoci i ne zameri, svez sam vlasnik Fiat Bravo modela pa ga tek upoznajem :)

 

Hvala i svima ostalima na detaljnim opservacijama, prava ste ekipa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vojapfc

100% sam siguran da Consumption u podesavanjima boarda nije podesen na km/l, nego obrnuto.

U prilog tome govori Ic, tj. trenutna potrosnja od 50 (km/l) - a to je "cuvenih" 2.0 l/100 km. Koji se pojavljuju kada se pusti gas u brzini (Fiat ne pokazuje potrosnju ispod 2.0). Ovaj tvoj citat:

13 hours ago, vojapfc said:

Naime, prilikom voznje i uvida u podatke "Instant consumption" na tabli ispisuje mi nelogicno velike vrednosti trenutne potrosnje gde vrednost ide i do 50l u trenutku. 

 

Druga stvar - navedena prosecna potrosnja od 15 (km/l) je u stvari 6.67 l/100 km. Ovaj citat:

13 hours ago, vojapfc said:

Takodje, sve ostale vrednosti su takodje nelogicne jer prosecnu potrosnju prikazuje i do 15l na 100km.

 

Samo treba da setujes ovo:

 

Untitled.thumb.png.278b07659a599fe51968bf9aa3dee467.png

 

EDIT: Dopisa se covek tik ispred mene sa "resenjem".

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...