Jump to content
FAS Goran
srdjos

Automobili iz detinjstva

Recommended Posts

Ako mu pod nije propao, za relativno male pare bi bio kao nov

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

U pitanju je Innocenti Mini.

Nikada se nije prodavao u SFRJ.

Nas Yugo se pod tim imenom kratko prodavao u Italiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bio je innocenti koral, sa sirokim branicima i sportskim volanom, totalni promasaj za to trziste mada i generalno, gde god je jugo izvozen bio je promasaj :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,ajde da ne iznosimo mišljenja "ružan auto" i "ružan auto meni"...
osnovno vaspitanje nalaze da u stvarima ukusa ne iznosi mišljenje, dovoljno je ne dopada mi se...
Ljubi brat

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, OMP said:

I meni je taj auto bio i ostao jedna od zelja kao i 128 sport kupe

Asocirao si me, ne znam da li si citao ovu pricu? U centru paznje su 3 Fiata, ali se provlaci i Autobianchi.

Fiat 127, onda 128 Sport Coupe koji pominjes...

I kao slag na tortu - Fiat X 1/9. Uzivao sam citajuci, moj naklon do poda vlasniku iz Velike Plane :respect: :

http://www.autoslavia.com/fiat-x19-127-128-sc-torinski-triling/

 

Na linku je gomila prelepih slika, ali evo na ovoj izdvojenoj sva 3 Fiata + Autobianchi:

 

fiat-x19-fiat-127-fiat-128-sport-coupe-vlada-46.thumb.jpg.c2d676ca03ecc4ebfa04ac8ebf97a2ab.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

citao sam, sva 4 su bas po mom ukusu....ja sam imao 124 sport prve serije (AC), poceo da ga radim, izgubio volju i prodao 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum ima i dan danas svog Innocenti Koral 55,bolje je "opremljen" od običnog Juga a i sama finišizacija je mnogo, mnogo bolja...

Tablice su pomerene na branik a ovo stoji između zadnjih lampi,naših ruku delo..

Ceo kontigent za Italiju je izvezen i prodat, njegov je prodat ovde jer je ima greške u farbanju koje na našem tržištu i inače bile normalne...

Slike sa neta

 

FB_IMG_1648719813652.thumb.jpg.4d35054a11a192866df742b8ed6ed0d2.jpg 50560074688_b8cecb063f_b.thumb.jpg.0ef84e3d7cb90e750199263995b12c02.jpg 187391364_Innocenti_Koral_55_Chiavari_(I).thumb.jpg.310c5293fd0087de66b5845af4697478.jpg 12876223704_961a16ba59_b.thumb.jpg.ce0732b62a651ae52af6b3c4c0d46b0a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta plastika sa natpisom izmedju stopova je bila verovatno samo kao opcija koje se mogla dokupiti, fabricki nije isla a zaboravih i da je imao ove crne strafte na gepeku....sto se tice opreme ne znam sta je mogao da ima vise od domaceg, sem tog sportskog volana i imao je drugaciji dezen sedista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja to doneo iz Slovenije,skinuto sa Innocenti Minija....

Slovenci ih baš puno vozali,ali njima je Italija sused...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je u velikoj Jugoslaviji svega i svačega u zanatskoj proizvodnji...

Bila velika i šarolika država,neki su imali ideje, drugi su znali da sprovedu...

Najupečatljiviji mi je z101 u pikap varijanti sa rol barovima i poliesterskim patosom u "tovarnom" delu potpuno dizajnerski uklopljen u oblik z101,koji si mogao da naučiš od radionice koja je samo to i radila...

U slovenačkom Avto Magazinu je ceo jedan deo oglasa bio u tu namenu,a neke su i testirali i pisali recenzije u Magazinu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su ko klinca svako leto slali u jedno selo kod Topole kod ujaka , i jedne godine pa mozda sam imao 15-16 dodje i taj letnji raspust . 
Izlazim ja iz Laste ulazim kod njih u dvoriste a tamo pod supom parkiran trula visnja Fiat 850 kupe. Ujak je bio stolar i u nekoj kompenzaciji dobio nesto sto je meni bilo savrsenstvo . 
Uradio mu limariju i tapacirao sedista u onu plavu boju sa nekim sitnim crvenksasto zustim tackicama . 
Celo leto sam ja proveo za vozackim mestom , mastajuci kako vozim , prelazio prstima po inst tabli , zagledao svaki detalj ....
Dodje jesen , poce skola i par meseci kasnije ispred kuce staje ujakov tamic , otvara se pozadi i sa fosni kao rampe silazi tada moj prvi Fiat . 
Naravno kako sam bio klinac nisam imao para a ni znanja da resim motor kocnice .... i parkirao sam ga kod kuma u ulicu da prezimi . Dodje sl prolece krenula deca da se igraju i malo malo ode po neki deo plastike , te stop svetlo te migavac ... 
Vratim ga ja ispred kuce gde je sedeo mozda jos dva tri meseca dok nije dosao neki zaludjeni ko ja samo stariji sa parama i da mi tada 1000 maraka za njega , ja sam samo te pare prosledio ujaku i dan danas me dusa boli sto nisam bio malo pametniji da ga ostavim , kako tako sredim i nedeljom kad je suncano napravim po koji krug oko slavije 
Ovako je to cudo izgledalo 

 

16567495_fd6bfe28cb82c1977de071b7ac0148eb_xl.jpg b8cde7a6367daee18894c87eff35b568.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao komsija 2 takva. Em sto izgledaju tako kako izgledaju i spolja i unutra, motor kontra, vrti u levo a sto su isli..ono je neverovatno :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nisam imao priliku da ga probam  , mada tek sad pocinjem da kapiram ujaka koji je na sve staro ili iz njegove mladosti odlepljivao pa sad ide po selima otkupljuje stare traktore , masine restaurira i planira da napravi neki muzej , cak je i dogovarao za neki plac u topoli ali je to propalo za sad . Tako i ja kad vidim nesto iz mladosti sto sam zeleo da imam a moji naravno nisu mogli da priuste jer svi smo ziveli u ludim vremenima ODLEPIM . Eno zena me gleda ko debila kad iz kutije izvadim air max2 light samo da pogledam i vratim ( zao mi da nosim ) 
Nisam ni ja u vinklu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovakvom sam odrastao, prao ga sa ćaletom, sređovao, išli na more, igrao se sa sestrom i spavao na zadnjoj klupi dok je između sedišta bilo nabacano x stvari dok ne dođemo do mora. Kakva sedišta, kakve gluposti. Samo prednja sedišta nisu bila ovakva, nego ona obična

 

stojka.jpg

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...