Jump to content
FAS Goran
srdjos

Automobili iz detinjstva

Recommended Posts

Vrhunac japanske autoindustrije pre 30 godina:

 

Honda NS-X:

Honda~NSX~(1).jpg

Mazda RX-7:

6541034614.5xPwqMi6G.jpg

Mitsubishi 3000GT:

mitsubishi-3000-gt-2.jpg

Nissan 300ZX:

Z_Z32_1992_01-source.jpg

Subaru SVX:

Subaru SVX.jpg

Toyota Supra:

1991_toyota_supra_2dr-hatchback_base_fq_oem_1_500.jpg

 

Naravno, br.1 je bila Honda NS-X, japanski Ferrari! :thumbup: :respect:

 

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/14/2021 at 12:04 PM, MS PK said:

Dok smo njega imali nismo znali ni za v.servis niti neko "redovno" odrzavanje. Menjano je bilo nesto samo kada se pokvari a to se nikada nije desilo na putu :DScreenshot_20210414-120341_Chrome.jpg
 

 

 

Image

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/14/2021 at 1:33 PM, neshtry said:

ćaletu se svidele novotarije u modelu Renault 4 TL Specijal

mozes da nabrojis te novotarije pls? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry, priznaj da si "novotarije" napisao pod utiskom teksta? :)

nisam znao da je tada uveden novi/jaci billancourt motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao za ove novotarije :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ja sam to živeo…bila je čitava fama oko toga u to vreme!

U tekstu je samo složeno lepše i lakše se percipira, zato sam ga stavio…

Bio je to renault 5 mk1 u koži renaulta 4 i mogao je da se kupi u sfrj ,ej….

Inače,kišobran ručicu menjača imali su i Renault 5 i renault 6 i citroen 2cv i Ami 6/8 i citroen dyane…

evo slika četvorke, petice i šestice u kabini da uporediš

26821E90-CC0C-4D53-BEEB-B114BC1D74F7.jpeg

80883836-9414-494E-B952-90F9A28EDF16.jpeg

4C0C680E-5558-40B5-9011-FEABE8111550.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

Renault 5 je imao takav menjac samo na pocetku karijere tj.1972.

Vec u 1973.je stavljen tamo gde treba da bude, zbog ucestalih zalbi kupaca, pretpostavljam...

 

https://www.renault5supercar.pt/R5 - A historia/Evolucao/Evolucao_UK.html#prettyPhoto

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mojim najranijim danima koje pamtim, najvise su se zastavina vozila provlacila i dedina skoda 110R kupe

Deda je kupio skodu cim se prve pojavile u Balkaniji u BGD ako se ne varam 73. godine, stigo ih je samo 6 ili 7 u kupe verziji, brzo su se prodale, ostala samo jedna koju je deda, vojno lice, preko veze uspeo da uzme iako je bila rezervisana za drugog :) nije mogao da ceka sledecu turu, trebalo je prvo keca, koji se tek pojavio, da uplate ali otac tada tek polozio voznju kad je video skodu rekao je to to i deda morao da intervenise :). Inace prva takva skoda u Krusevcu vecina nije imala pojma koji je to auto.Narandzdasta boja, kasnije prefarbana u crvenu kakvu je i ja pamtim.

Otac prvi svoj auto imao ficu, pa cim se pojavili jugici uplatio jednog, pa posle par godina nova 128ica i onda reno 5 (novi tip) uvezen iz nemacke 88. godine, jedan od dva u Krusevcu, tad je bio bas top autic u to vreme ja kao skolarac znam da su se svi okretali za tim autom i u skoli me zapitkivali. Malo posle toga se pojavljuju kampusi i pocinje da ih biva vise na ulicama.

Stric u to vreme ziveo u nemackoj, vozio prvo ford granadu kupe pa reno fuego koji mi je bio wow u to vreme.

Deda posle skode prelazi na reno 4 i peglicu, na ta dva auta sam kao dete pravio prve korake u voznji.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=11038]neshtry[/mention]

Renault 5 je imao takav menjac samo na pocetku karijere tj.1972.

Vec u 1973.je stavljen tamo gde treba da bude, zbog ucestalih zalbi kupaca, pretpostavljam...

 

https://www.renault5supercar.pt/R5 - A historia/Evolucao/Evolucao_UK.html#prettyPhoto

Znam,bio,video...samo kažem...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PXL_20220323_111005283.thumb.jpg.e4abc23575e556caaa5506c1a3bb1e11.jpgPXL_20220323_110829543.thumb.jpg.7a6b38fe92495336ab6303b29dc0e45c.jpg

 

Ja sam ovo juče sreo na ulici. Nekako mi bilo drago...

baš je fino sređen i lepo ide.

Lada je najveći dojam ostavila na mene sa menjačem. Ono kad ne očekuješ ništa i budeš oduševljen

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek sam mrzeo ruska vozila, nema tog ruskog auta, posebno iz doba sssr-a koji bi mogao da mi bude simpatican da bih ga posedovao

Share this post


Link to post
Share on other sites
uvek sam mrzeo ruska vozila, nema tog ruskog auta, posebno iz doba sssr-a koji bi mogao da mi bude simpatican da bih ga posedovao
Iz celog istočnog bloka, meni je jedino Polonez odskakao za svoje vreme i trenutak u kom se pojavio.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škoda,Tatra i Dacia su bili ok .

Zastareli,ali su bili ok

 

Sent from my moto iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoda tu i tamo je imala po neki model poput kupea i rapida koji i nisu bili tako lose za svoje vreme...dacia je bila u sustini reno 12, kasnije su je poruzneli sa dodadnim plastikama i detaljima, tatra mi je blagi uzas od vozila i po pitanju dizajna a verujem i mehanike, polonez isto mi je uvek bio zesca rugoba od kola kao i svi moskvici recimo, kod tog istocnog bloka je iole vredelo samo ono sto su kopirali od italijana, peglica, 125, lada ziguli tj fiat 124 i to je to od prilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali pogledaj '78 kad je Polonez izašao kakvi su (u smislu eksterijera i enterijera) bili ostali istočnoevropski automobili po dizajnu - Kec, Lade, Moskviči, Škode...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro to je vec stvar ukusa, meni je recimo kec neuporedivo lepsi auto od poloneza a i od svih istocnoevropskih, jedino sto je polonez komforniji, verujem i udobniji a sigurno i karoserijski jaci auto od keca...enterijer ruzan i kod keca i kod poloneza samo polonez deluje malo bogatije jer je imao obrtomer i casovnik i mozda jos neki satic vise od keca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/24/2022 at 7:46 AM, srdjos said:

Ispred zgrade, komša ga još voziaed4489715c2a629447a6277e3f28c3b.jpg4864d9d0f4e0b8dfaee913334b354099.jpg

 

Moj kum poseduje jedan ovakav primerak, menjali su druge automobile ali ovog BMW-a nisu nikada, mislim da je još uvek u voznom stanju, registrovan.

 

Mi smo ga zvali Ombre po onoj pesmi Sunshine-a, iako se u spotu u stvari pojavljuje nešto stariji model, BMW serije 2. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan na graničnom prelazu Bogojevo, na prikolici sa slovenačkim tablicama odoše jedan takav e21 i fića kontraš preko granice...

Mi ne umemo da čuvamo naše automobilsko nasleđe, a Slovenci to koriste

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...