Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kod Stila i Nuova Bravo solarni senzor. U kombinaciji sa ostalim, regulise unutrasnju temperaturu (naravno, kada automobil ima digitalnu klimu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle duzeg vremena seo da vozim zenin 500L i bas da uporedim. Vozio nekih 70km grad i autoput.
Dve impresije:
1. Sedista i udobnost citroena se primete tek kad se iz citroena predje u drugi automobil. Ovaj 500L je iz kasnije serije, sa sedistima gde je resen problem sa kratkim sedalnim delom ali i dalje su kratka i neudobna u odnosu na citroen.
2. Preglednost, povisena pozicija i ogromne staklene povrsine prosto ocaraju kad se vozi 500L. Kad da su SUV i kombi napravili dete.

Ostatak: nedostatak nekih instrumenata mi nije hendikep u citroenu, mislim najvise na obrtomer. Volan u 500L je za klasu bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki automobil ima svoj neki benefit. Po nečem odskače u pozitivnom smislu. Kao što ga nema i bez nekog idejnog ili drugog promašaja. Tako i taj Cactus. A i 500L :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čovek naopakih telesnih proporcija. I ako bi imperativ bio da mogu da sednem i pozadi, bez dileme bih uzeo C3 AirCross, a ne C5 AirCross, jer je C3 AirCross oblika kocke i on pozadi (za visoke ljude) pruža više mesta. C5 AirCross je čudno sužen u zoni krova pozadi (meni pozadi glava udara bočno o krov, a smeta mi i spoljno rame).

 

Naravno, po svemu ostalom, C5 AirCross je klasa iznad. I veoma dobro porodično vozilo. Sem ako imaš u porodici i degenerika poput mene :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@debelizmaj

 

Ja sad nisam shvatio šta je po tebi bolji izbor c4 ili 500L?

 

Za sedišta sam i pretpostavio, ali šta je sa ostalim stvarima? Prostor, vozne karakteristike, kako se koji ponaša na putu, da li se c4 pokazao bolje na našim lošim putevima u smislu udobnosti?

Što se tiče praktičnosti, da li se puno prostora gubi u c4 u odnosu na 500l?

 

Pitam zbog sebe, neverovatno mi je simpatičan taj kaktus, ali se bojim da bih više izgubio nego dobio :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema boljeg izbora. Nije mi bila to namera,da iz poredjenja izvucem bolji izbor. Oba sijaju kad se stave u neki kontekst.
Citroen me vise ne nervira jer je sve na infotainment (klima, navigacija), navikao sam se. Ali me taj infotaiment nervira jer je spor. Kada krecem sa parkinga treba mu vecnost da upali kameru.
Uglavnom, oba mi se cine kao dobar izbor ako niste zahtevan vozac vec obican - zahtevan u smislu nekih voznji na ivici, nekih ubrzanja..
Fiat 500L moderniji i pregledniji, citroen startniji i udobniji.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, debelizmaj said:
Ali me taj infotaiment nervira jer je spor. Kada krecem sa parkinga treba mu vecnost da upali kameru.

Stara boljka kod PSA... ni parking senzori im nisu ništa bolji/brži.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Yarisu 2019 takodje treba večnost da se upali kamera ... A pozadi imam čak 2 ( slovima: "dva" ) parking senzora ... A pre toga sam se smejao fobiji 2018 što ima 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam jesam, isto je. Do hw je.
 

1 hour ago, moron said:
Na Yarisu 2019 takodje treba večnost da se upali kamera ... A pozadi imam čak 2 ( slovima: "dva" ) parking senzora ... A pre toga sam se smejao fobiji 2018 što ima 3.

Imao sam u firmi dva ta jarisa :D e citroen je jos sporiji.
Pre par dana nam je europcar zamenio jarise sa novim modelom. Cekam utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje i ne znam bas gde da ga postavim.
U pitanju je ovaj moj Cactus 100hdi automatik. Primetio sam da kad krecem iz mirovanja, u prvoj brzini auto krene lagano, zatrese se i onda nastavi.
Ovo tresenje se desava samo u prvoj brzini kada krecem iz mirovanja.
Sta tu moze da bude?
@moron na kraju sam se totalno iskljucio iz price sa jaricima-mislim da je 1.0 neki klot. Ali ima automatsko kocenje koje je toliko senzitivno da su ljudi imali neprijatne situacije da se auto ukopa u sred bulevara jer je neko prisao ivici...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zavisno od vrste i uslova, taj AEB potencijalno zna da bude teški zAjEB ... Da te "ukopa", pa da te neko raspali od pozadi samo tako :)

I kada na auto putu kroz BG vidim neki lančani udes, obavezno obratim pažnju ko je bio na čelu te nesrećne povorke. Ne tako retko na čelu je upravo neki "high-tech" primerak. Njega čak i mogu da smatram "sukrivcem", jer on mora biti svestan da kada on ne drži potrebno odstojanje, pa mu nešto "iskoči"/"utrči", on će svakako da ukoči, ali, tako može lako da iza sebe izazove teško zlo ( ako iza njega vozi ista budala kao i on sam, a ona nema zAjEB ).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prisustvovao slicnoj sceni. Ispred koleginica u jarisu, neki auto pa ja. U tom momentu nesvestan ko je ispred. Scena se desava u jgagarina.
Samo vidim da auto ispred koci i krece da psuje auto ispred njega. Kad ono koleginica u jarisu.
Sta se desilo, neko je prisao ivici puta, auto se ukopao i zamalo izazvao lancani.
Zena u cudu sta se desilo...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Nego, jel ima neko ideju za ovo sto se auto zatrese? Jel to normalno kod dizela?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...