Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cestitke! Daj neke utiske, kakav je menjac, tu bi trebalo da je pravi automatik a ne onaj robot. Kakva su sedista, ogibljenje... Vozio sam se jednom u cargo-u, skroz zanimljiv autic i cini mi se udoban. Stedelo se na puno mesta ali kao ceo paket mi deluje super multipraktik

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unutrasnjost i oprema: Auto je pravljen po filozofiji sve ili nista. Izolacija je odlicna, sedista su odlicna, dizajn je fenomenalan. Konzola ispred suvozaca je jako zgodna, nekad se vozim sa cerkicom pa kad stanemo da jedemo koristimo suvozacev deo kao sto. Izmedju suvozaca i vozaca je naslon za ruke koji, kada se podigne, izgleda kao klupa iz jednog dela. Bas je dobro.

Automobil sa druge strane daje samo osnovne podatke, brzinu kretanja, u kojoj je brzini, da li tempomat radi ili ne. Posto je automatik - ja sa obrtomerom potrebe nemam, mnogo je cudno kada uporedim sa 500L - jer sam starog sa 1.4 motorom vozio konstantno na obrtaje, znao sam mu krivu i koje brdo sa kojim obrtajima moram da prodje. Ovde o tome ne razmisljam - odlicna kombinacija motor, lagan auto i menjac. Da imam manuelni menjac i atmosferski benzin - poludeo bih.

Od opreme imam tempomat, automatsku klimu, navigaciju (radi posao ali nisam fan), usb, kameru, parking senzore nazad i bluetooth. Voleo bih automatsko kocenje i android auto ali ajde.

Infotainment je kriminalno spor. Ko vozi pezoa, ima isti i zna o cemu pricam. Nejasno mi je da su stavili komande za pojacavanje i smanjenje zvuka na volan i na tablet a da podesavanje temperature nigde nisu metuli. Jeste, imam precicu ali je spora i moram da skrenem pogled. 

Mislio sam da ce mi zadnji podizaci nedostajati ali to nije slucaj, cerki je auto super interesantan i ne trazi da se po toplom vremenu spuste njeni prozori. 

Kvalitet materijala je onako, tvrda plastika u kombinaciji sa mekanom - treba biti svestan gde sebe citroen pozicionira tako da mi to ne smeta. 

 

Motor i menjac: Motor je klasicni pezoov 1.6 hdi sa 100 konja i i valjda 270 nm. Posto auto ima 1070 kg - ovo je vise nego dovoljno. Povlaci super, bubanj potok izveze u 6toj sa 130 bez problema. To mi je glavni test. 

Menjac je cudna zverka, trazi privikavanje. Salta u odnosu na moj instinkt (zasnovan na brzini i buci - nema obrtaja) posle jedno 3-4 sekunde i treba mu vremena da presalta.

Ako naglo stisnem gas, malo razmisli, presalta dve brzine dole i onda vuce iako sam siguran da bi imao dovoljno snage i u tom momentu da povuce. Znaci, malo je piglu i treba ga nauciti.

Uzasno je veliki napredak u odnosu na manuelni, nervira ali manje u odnosu na manuelni, narocito po gradu.

Menjac ima opcije manuelne promene - ima one pedalice iza volana. Kad bih mogao da im zahakujem softtver pa da mi podizu i spustaju temperaturu na klimi bilo bi top. To dosta govori o njihovoj funkcionalnosti :D rade ali su visak na kraju.

Gepek: Gepek je nesto manji od 500L ali radi posao. Meni je zgodniji u citroenu, 500L ima kratak ali dubok gepek, kada stavim deciji bajs unutra nema mesta ni za sta vise. Ovde je gepek plici i duzi pa decija bicikla ne pojede sve. Na slici se tacno vidi kako sam sklonio dasku i naslonio je na zadnje sediste. Tu je posle stala decija bicikla + mali kofer. 

 

Idealan automobil: kaktus sa konzolom redizajniranog 500l...  i neki dsg menjac :D 

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahah bas sam razmisljao o testu sa paprinim maramicama. 

Visina 190, zadovoljan ponudom prostora. Ne moze da prismrdi 500L ali je sasvim ok.

mislim da u opisu nisam bio jasan, volume dugmici postoje na volanu i ispod tableta + softverski na samom tabletu. Glupost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/13/2021 at 11:47 AM, cane said:
tu bi trebalo da je pravi automatik a ne onaj robot.

I ja sam bio ubeđen da je i tu počeo na 1.6, ali obzirom na odsustvo P, robot je.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom Cactus :)

to je auto koji meni bas ostavlja podeljene utiske. 
 

Cajger, leptiri, klima komande, jedna zona, halogenke i visoka cena novog za sve to su stvari koje mene bas odbijaju od tih kola.

 

Sa druge strane bas je udoban, motor je vrh 1.6 i automatik im je odlican.

Bas su ga napravili zanimljivim u svakom smislu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek zanimljiv Citroen, i lep, cestitke

Jedno pitanjce, ne vidim poluge za obaranje zadnjih sedista, gde se one nalaze?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/13/2021 at 3:34 PM, igor0511 said:
... halogenke i visoka cena novog za sve to su stvari koje mene bas odbijaju od tih kola.

Hmm, ja ga davno jos razmatrao za suprugu, bio je bas povoljan kao nov, oko 17k u lepoj opremi sto je dobra cena za nov krosover tih dimenzija, dizel, automatik, i meni je u tom budzetu za nju to bio bestbuy, ali odlucila se ipak za polovan tiguan :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salim se ja da je tiguan bolji izbor jar sam ga ja birao :) Svidja mi se kaktus! Dobra ideja i dizajn za urbane uslove. 
Neke do dugo i dobro sluzi! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cane ja sam se razocarao kada je drugar uzeo nov 1.2 110ks cini mi se, u nekoj ok opremici za 17 000e. 
 

Rekoh sta sam ja sve dobio za 3000e vise: 2.0tdi, sportsko vesanje, 2 zone klime, panoramu, LED svetla, 2 broja vece felne, sportska sedista i 3 godine garancije vise. Zato mi ponuda nije delovala uopste ok. Sa druge strane dizel automatik za te pare mi je skroz kul :)

 

Izvinjavam se domacinu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal neko zna sta bi ovaj senzor mogao da bude? Nije lampica, senzori za kisu i svetla su iznad u kucistu kod retrovizora. Ne nadjoh nista u uputstvu.


snz01.jpg snz02.jpg snz03.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas automatska dnevna svetla, moguce da je senzor za njih.

 

Nego, jedno glupo pitanje, da li se obara zadnja klupa, nisam video poluge za obaranje na slikama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obara se i u mojoj opremi moze da se podeli zadnja klupa na 1/3 i 2/3. Po oglasima sam video sa ima modela sa zadnjom klupom iz jednog dela, obaras sve ili nista kao u jugu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...