Jump to content
FAS Goran
neshtry

Fiat Punto mk2a by neshtry

Recommended Posts

Zamenjen izduv komplet…I cev i lonac.

ispostavilo se da je i grana  na kačenju za izduv rupava pa je morao da je krpi(drži vodu dok mastori odu)

Novi je neki Magnum,made in srb,ne očekujem da će potrajati,bar po mom iskustvu…a za stari ne znam da li je iz prve ugradnje ali  su ga švabe baš krvnički varile…

 

876B2407-D096-436E-A25A-B22499353506.jpeg CB715053-3AE8-42B4-98FB-7C717CA5DC06.jpeg 7AE8260B-3721-437B-8564-EC5A54D5BC85.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas na tehničkom i nisam prošao…zapravo bio sam dva puta,prvi put kada su ustanovili nepravinosti na kočenju i drugi put ,kada sam mislio da sam rešio sve…ali mrk,sada idem ponovo po skupljoj ceni…

Problem je što postoji razlika između leve i desne od 30%, prvo je desna bila slabija,onda,posle zamene svega sa desne i samo pakni sa leve strane,leva postala slabija…doboša novih za punta kod mene ni za lek,pa ću morati da ih mašinski obradim ove koji nemaju ni cele tri godine i  imaju “puno mesa”

petak mi zadnji rok…

jedna strana uvek počne da koči ranije od druge,odnosno,druga kasni…

F9F05FAA-4D15-411D-931E-BD8436A74E8D.jpeg

D340FA3B-7C08-49BE-9CE9-F936120BF33B.jpeg

C3C273AE-7DD8-491E-93B3-A219065C5CC5.jpeg

5D548D7F-3859-417B-8280-B082F2495E1C.jpeg

9CFEE1C3-2722-418C-A592-E59C0E246AD3.jpeg

6B67B2C9-BB84-4783-99BC-AF0BAF705A2A.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korektori (ekscentri) ne rade, zaribali. Oni su razlog neujednačenog kočenja. Mogu da se našteluju i ručno ali to je samo dok skinu malo paknova, posle opet zezaju.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

već gledam gde ima diskova i klešti sa hgt, ovo sa dobošima  je uzaludan posao izgleda…videću kada obradim diskove i prvozam malko, da se sve prilagodi,hoće li biti razultata

najgire od svega šti nemaš gde da provariš kočnice posle popravke,nego bude kasno ako ne valja…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam puno brinuo dal cu imati problema na tehnickom, otisao na tehnicki skoro 3 sedmice pre isteka. Rekoh, ako nesto ne valja, bar da imam vremena za popravku..

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali klinac se usro, ovaj drugi mi drugar od ranije, provukao me za farove što biju nisko...

kod mene su seronje na sva tri tehnička,klinci,dobiju stalan posao, odmah dignu keš kredit da kupe BMW,pa im banka zavrće jajca posle...

Jel ovaj papir dobar, nešto mi šturo,na valja i kraj

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

IMG_20211020_200620125.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshtry said:

 

6B67B2C9-BB84-4783-99BC-AF0BAF705A2A.jpeg

Pade mi na pamet ideja, ovi sada ladno mogu u paketu sa tehničkim i kladionicu da otvore. U sali sediš i gledaš uživo prenos sa trake, različite kvote na različita auta, Punto i Jugo sa naj većim.  :detective:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

već gledam gde ima diskova i klešti sa hgt, ovo sa dobošima  je uzaludan posao izgleda…videću kada obradim diskove i prvozam malko, da se sve prilagodi,hoće li biti razultata

najgire od svega šti nemaš gde da provariš kočnice posle popravke,nego bude kasno ako ne valja…

Inđija? Peđa i Neša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalibor kakav je i nije nemoguće
Ali mali je zajeban...

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sada,javiće kada bude imao,a meni registracija ističe u petak,22.10.

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshtry said:

Nema sada,javiće kada bude imao

Pedja da ti javi kada bude imao :blink: ? Svaka njima cast za ponudu, ali covek neki put zaboravi da si ga zvao pre sat-dva. Pa moras da ga zivkas i podsecas, zato mi cudno.

Sa srecom i sto pre da resis kocnice. Iako se trudim da lepo odrzavam auto, znam da odem i po mesec dana ranije na tehnicki. I to godinama unazad, mnogo pre ove gungule koju su napravili.

Nikada mi se to nije desilo, ali bas iz razloga ako nesto zapne, da imam lufta da sredim na tenane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa opet ne bi imao lufta pošto ti ne daju rok do isteka reg. već par dana kao što su dali kolegi... Znači, kad odeš na tehnički pregled i oni počnu da rade, ako se ispostavi da nešto nije dobro imaš neki valjda 'zakonski' rok da otkloniš kvar ili posle plaćaš tehnički ponovo. 

 

Ispravite me ako grešim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za rok od par dana koliko vec vazi taj tehnicki koji si platio.

Ali nisam mislio na to, nego da imas mesec dana zakonskog lufta da registrujes ranije. Samim tim imas i mesec dana fore da ti je auto u voznom stanju i da mozes opusteno da resis problem ako ga ima, skoknes do majstora, odes po delove... Kada istekne registracija, mozes da se slikas sa mobilnoscu ako problem postoji.

Dodatno sto si ranije imao i besplatan tehnicki (ako uzmes neko obavezno osiguranje koji nude), tako da je i to pokrivalo tih mesec dana.

 

Sto se mene tice, sa ovim novim tehnickim mi se apsolutno nista ne menja niti mi pravi bilo kakvu dramu. Odrzavam redovno auto, evo sad kod Gorana na malom servisu bas pitah da provere vlagu u kocionoj tecnosti... Menjao sam na velikom servisu pa je sve OK, ali zameni se na vreme ako treba, a ne da jurcas ako padnes kad budu i za to obarali. Odradim registraciju 3-4 nedelje pre isteka...

Jedina mi je razlika sto platim tehnicki par hiljada din, umesto dzaba kao ranije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam i drugi put a i tada je ustanovljeno da nevalja,samo sada druga strana kasni i pravi razliku...na prvom nije valjao desni točak, a na popravnom levi....

Obradio sam doboše danas,izluftirao ceo sistem,pa ću da vidim za par dana da li će lepo da legne...

Ako ne moraću nešto drugo da uradim...

Nije bio dovoljno dobar,morao sam puno toga da odradim, posle tehnički nije radio iz nekog razloga i upadnemo u cajtnot...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u ta 3 dana sto ih imate zapravo ako ne prodjete tehnicki imate samo 2 puta da odete na tehnicki besplatno (racuna se i prvi pregled naravno -- lopovska drzava :rant:) sve ostalo se placa ponovo 6000 din. jel ste to znali , znaci ne mozete da odete 3 ili 4 puta u 3 dana da probate jel ste namestili auto. ja sam imao odstupanje (seat pre 3 nedelje) na desnom 40% a sve novo ali je stajao dugo i skidao sam sve da razradim i namestim ponovo i prodjem sa odstupanjem 0% u drugom pokusaju sledeceg dana (majstor radio 3 sata da ga podesi kao treba , probao ga 4 puta jbn. uzas) ....... pitao sam ih prvog dana da provozam auto pa da se vratim za pola sata - sat da pokusaju ponovo jer je stajao kad oni meni kazu da imamo samo 2 puta besplatno za 3 dana pa ako ne prodjes placas ponovo tehnicki 6000 din. a to nigde nisam video da pise znaci ili je drpanje tesko ili sam ja debil ....... :angry:.

 

i sa skodom je bilo tesno pre 3 dana a sve novo isto napred kao ima 51% kocenja i kaze baja ovo ne moze da prodje na njenu masu a ja mu kazem pa da stavim diskove od ferarija mozda i prodje i ovim recima ajde uradite i zadnje pa da vidimo sta ce biti a u sebi im biiip i kevu i oca i sve rodjeno (a znamo se i privatno) kad uradise zadnje i oni isto 51% i pozeleni ono na masini uz njihovu konstataciju da sam jedva prosao za kocnice tennicki a opet kazem sve je novo stavljeno ali sve diskovi , plocice , ulje prosle god. ma sve i tada je bilo fulll na kocenju. e budale tesko nama , najebace nam se oni keve vidim ja to. u zadnja 3 dana niko iz mog okruzenja bar ovde u bgd-u na raznim ten. pregledima nije prosao iz prve sem ja sa skodom i to jedva po njima. za fiat pandu neka zena dolazi 4 put a kupljena ovde nova pre godinu dana i ne moze da prodje kocnice , sad ih je tuzila sta ce biti pojma nemam ....... znaci luda drzava da nemam reci.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...