Jump to content
FAS Goran
neshtry

Fiat Punto mk2a by neshtry

Recommended Posts

Eto posle nekoliko godina (kasnije) da predstavim i ja moj auto...

Kupljen u Nemačkoj,od žene kod koje je moja majka radila,a koja je pala u krevet, nažalost...

Unuka je sa njim uletela u garažu kroz zatvorena vrata,pa je na brzinu sklapan da može da prođe nemački tehnički pregled.

Na carini mi je stajao 10 dana i tamo je neko iz agencije vratio kilometražu za 20k km,do sada nisam shvatio zašto jer postoji kilometraža na nemačkim papirima...

Mehanički je bio odličan od početka.

Morao sam da radim PUS motora jer se nije video broj motora , odmah na startu...

Urađeni servisi,i mali i veliki i potom registrovan...

Vozim ga od oktobra 2017.

Tada je imao 147k km sada ima 176k km...

Do sada promenjeni:

hauba,prednji branik stavljen u boji,alnaser, jedan far,sve kočnice, pozadi novi doboši,jedna zadnja lampa, senzor radilice motora, akumulator,sva četiri amortizera,prednje i zadnje opruge...dokupljani točkovi za letnje gume...

Slike su polovnih automobila,kada sam skontao da treba PUS, uplašio sam se i hteo da ga prodam....

Na slikama se vidi da je branik crn i da je hauba matirala i da se guli lak

Oprema je SX,ima klimu,svetlo u gepeku, ABS, lumbalno podešavanje sedišta,6 airbegova,tri naslona za glavu na zadnjim sedištima...

Eto, to je to ukratko....punto2.jpgpunto1.jpgpunto3.jpgpunto4.jpgpunto5.jpgpunto6-1.jpgpinto6-1.jpgpunto8.jpgpunto7.jpg

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 Airbaga batooo luksuz u odnosu na moju klotaru

Ma odlican je Puntic, ja sam se bas vratio sa Belog kamena, bio do opservatorije. Makadam blato klizaju kola u stranu, jes 3km. Ali tu prolazi Lada Niva obicno. Vratio se, crevo voda, i auto Ki Nov

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je taj pre fejslifta uvek bio lepši od potonje varijante. Noviji izgleda kao umanjena idea. Mislim, nije da idei nešto fali, ali nikad me nisu privlačile MPV varijante, koliko god praktične bile. Valjda to s godinama ide ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo volim ovu šerpa boju. I ja sam imao jednog takvog, 8v :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno sada sam našao ove slike,a tekst mi nije bio problem...

Tezej plava(Blue Teseo)

Diablo i Multipla su farbaju u istu boju

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice da su kod nas serpe drugacije boje nego kod vas u Toplici....|
Kod nas ima poneka kosilica ove boje :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta plava i zelena sto sam ja imao mi nekako najzanimljivije na Puntaćiju. Lepo te sluzi a skorije na nešto bolje da se predje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta zelena i ova plava na Stiletu su mi najlepše boje u toj generacijiPSX_20210411_080434.jpgPSX_20210411_080458.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam nezgodu,pre oko 6 meseci,suprugina šefica mi odere desni blatobran i otkine mi branik...
Branik sam vratio koliko sam mogao, a blatobran očistio i prešpricao da ne korodira..

Gume Lassa
Vozi pravi dasa received_285144439849371.jpgreceived_359293615438692.jpgreceived_541052123950923.jpgreceived_2635626956734368.jpgreceived_1109189956159632.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshtry said:

i ova plava na Stiletu su mi najlepše boje u toj generaciji

 

PSX_20210411_080458.jpg

Ako pricas o Stilu, a proturio sam ih gomilu kroz ruke - ima ona jedna plava, koja je na tom modelu mozda i ubedljivo najgore stajala. Visili su na oglasima do sudnjeg dana. Da ne pricam o mis sivim, crnim, bordo ili nekim novim bojama koje su krenule od MY2004 - kao da gledas drugi auto.

Dobro se secam kada sam kupovao Stildzu tamo 2006., kao jos uvek aktuelan model koji se pravio, oko 8-9 soma su se kretali... Negde u to vreme, B92 izbaci test JTD 3 Porte upravo u toj boji. Jeste bio poprilicno redak, ali prva pomisao mi je bila - pa kako ubodose bas taj :D .

PS: Nadjoh iz prve te B92 slike (pazario sam nedugo iz toga, tablice su mi pocinjale sa 854 :) , secam se i da su nase stare table bile preuske za EU standard i metalne ramove koji su bili na autu) :

 

e0e4ceabe95c037c06fdcf36b5ae4368.thumb.jpg.2a3644e02b5476fa437f4a1df1809ef5.jpg 1fcfd56f826e32086dfc638cd61023e6.thumb.jpg.6c3945992a9cbdd56f73135f81afb3cf.jpg 66e0132c8d27ce0a45112d656e5c92a5.thumb.jpg.f91920b5602407b39aaeef90841ea151.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije,ova je tamnija,vuče malko na ljubičastu

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkao mi prekidač za paljenje brisača juče na onom pljusku…jel može samo on da promeni ili mora sve da se skida sa volana


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguran da je prekidàc- rucica - ablender-raketa :D mislim, nema mi to neke veze sa pljuskom. Jesi li proverio motor?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Crkao mi prekidač za paljenje brisača juče na onom pljusku…jel može samo on da promeni ili mora sve da se skida sa volana


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da mora sve da se skida. Jesi li proverio motor i makaze brisača. Obično se one rastave i naprave problem.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi motor,pali na prskalicu a neće na poziciji za brisače.

Otkrio sam kada je padala kiša,ne mislim da je od kiše

Sve je ostalo ispravno

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam stigao na okruglu kilometražu,ali i ovo je taman…

Ovo leto vozio je u Kruševac,u Leskovac,bio u Aleksinačkim rudnicima,Prokuplju,kod ćaleta u selu…900km u 10 dana,za kosilicu puna kapa

3C263E87-EF6C-4587-8739-0D69CBFB75F1.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...