Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

Meni deluje da ce ovo biti mehanicki najbolji bravo na forumu ako vec nije.

Uzeo si auto u stanju malo boljem od proseka i ne zadovoljavas se sa tim sto pali radi ide bez problema, vec vracas u fabricko stanje stvari, bas respekt.

Mnogi bi tu volji, pare i vreme u slican auto ulozili u estetiku.

Svaka cast jos jednom.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jes', al' onda ipak ne bi bio moj izbor, iako više volim 3v, jer ne pitam se samo ja.
 
Naslednica je izričito zahtevala da ima svoj ulaz i svoju ventilaciju/klimatizaciju pozadi, i da bude beo, ako je moguće. 
I kako ovo za boju nisam mogao da ispoštujem, oko druga dva uslova nije postojala mogućnost dogovora.
 
Sve si mogao da ispostujes samo da si dovoljno pitao kolegu @Mijailović P. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Rasta said:

I kako ovo za boju nisam mogao da ispoštujem, oko druga dva uslova nije postojala mogućnost dogovora. :D

Sto se Brava tice, mogao si jos samo da nemas ventilaciju pozadi :D .

51 minutes ago, MS PK said:

Bravo Sport je trebao da bude kupe sto se mene tice :D

Ma mogao je Sport i sa 5v - bile su varijante tokom razvoja, sa Walter de Silva skrivenim kvakama na zadnjim vratima, odlicno su izgledale... Kacio sam na onoj temi o razvoju i nastanku Nuova Bravo. Po meni je bas ovako i trebao da izgleda na kraju - sira i niza silueta, agresivniji dizajn napred, razvucen po putu, masivan pozadi, dupli izduvi, difuzori, velike i lepe felne... Bio bi nesto kao Astra J GTC, 4 godine pre nje :) :

 

Fiat-B32.jpg.0245eef2839617dad31c095539bba220.jpg

 

Zahvaljujuci i dodatnim izvedbama, tj. karavanci i kupeu, ista je postigla znatno bolje prodajne rezultate.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac Pa kad sam navik'o na novo jbg, razmazio me punto. :lol:

Al' sad ozbiljno, održavao sam ga zaista u tip-top mehaničkom stanju, i odgovorno tvrdim da je, iako star punih dvanaest godina, u vožnji bio kao nov. Ustvari, i bolji, otkad sam zamenio amortizere krštenim i stavio prednja sedišta od alfe.

Isto, naravno,  nameravam i sa bravom. Jednostavno ne mogu da podnesem polovična ili zbudž rešenja, to je jače od mene.

Za estetiku će se pobrinuti majstor Mija, u čiju stručnost imam apsolutno poverenje, ali kad za to dođe vreme, tj. kad rešim suštinske probleme. Nema ih na sreću puno, ali svejedno nerviraju. :veryangry:

@MS PK Kako to misliš, ne razumem? Nisam upratio da kolega ima nameru da otuđuje svog brava? Mada doduše ni @integralac nije još nameravao da otuđi ovog. Al' rek'o je Možda, jbg, i toliko je meni bilo dovoljno...  :D

 

@Ivan To jednostavno nije moglo da se desi. Manuelnu klimu, nedostatak tempomata i kurble pozadi sam još i mogao nekako da "progutam", al' nedostatak "duvaljke" pozadi, nikako! :D

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Rasta said:

al' nedostatak "duvaljke" pozadi, nikako! :D

Ne dao Bog nikome :D .

Taj "paket" opreme vuce i nedostatak naslona za ruku i frizidera. Uz to si pocascen sa plasticnim volanom bez komandi, bez radija i cak bez CAN komunikacije u pripremnom ozicenju, ona najgora sedista... O ostaloj opremi tek da ne pricamo. Na to spolja imas crne kvake, 16'' celicare sa ratkapnama, a nemas maglenke...

Najcesce sam ih vidjao sa jedinom atmo motorizacijom (1.4 90), ali srecom takvih akrepa nema mnogo :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima nameru da proda svoj auto za odredjenu svotu .. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek, zar moj Bravo nije na forumu mehanicki najisprsvniji? Nema sta nije promenjeno? Svi nosaci, plocice, komplet kvacilo, menjac radjen, amortizeri, trap Goran menjao, svecice iridijumske pa ja ne znam vise... Ahahaha

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane-Flex :D

Zaboravio si zamajac. I njega si beše menjao?

U krajnjol liniji tvoj se više i ne računa, možeš mirne savesti da ga staviš u oglase i napišeš NOV.NOV.NOV.

@ISV_01 Jesi vid'o kako me obrađuje? K'o Ivan onomad za ovog Integralčevog! :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta Sve je to ista bagra! Čuuuuuvaj se po skupovima, meni umal da ostane na klocnama posle Ivanovih preĆnji <_< 

 

Samo čitam koliko šta košta od amorta i opruga, merkam neku optik....ovaj treskalicu pa da vidim gde sam :D 

 

Dobro, nemaš ti još šta da sređuješ oko Brava. Osim ako nećeš neku ultra-mega-giga sređivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasad je sigurna klapna gasa, prednji amortizeri, donji nosač motora (možda i desni), zadnji branik sa instalacijom i senzorima. A u skorijoj budućnosti i senzor ugla volana, poseta limaru... 

 

Da se razumemo, nisam ni očekivao da bude bez ulaganja, ipak je to auto star već preko deset godina. Ali generalno je u sasvim prstojnom stanju, i što reče @vagenovac neko bi ga i ovako vozio i ignorisao te probleme, al' ja nisam taj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam i zamajac, i plus stari ostavio jer je skroz ok nema lufta... Malo je napisati Nov, nov, nov i pali na pomisao ahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo da odagnam spekulativne navode...
Ovaj belkan ostaje sigurno duuuugo u mom posedu.
Ako ne smeta, još jedared da se zahvalim našem kolegi [mention=10791]Marko Topola[/mention] i njegovom drugaru Saši od kojih sam pazario auto!
:cheers:
Vidis sta je iskustvo, kako se dize cena

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Zasad je sigurna klapna gasa, prednji amortizeri, donji nosač motora (možda i desni), zadnji branik sa instalacijom i senzorima. A u skorijoj budućnosti i senzor ugla volana, poseta limaru... 
 
Da se razumemo, nisam ni očekivao da bude bez ulaganja, ipak je to auto star već preko deset godina. Ali generalno je u sasvim prstojnom stanju, i što reče [mention=11579]vagenovac[/mention] neko bi ga i ovako vozio i ignorisao te probleme, al' ja nisam taj.
Ne znam dal mi se isplati da ti dam stila za tog brava onda :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da napisem koju, da me nije koronija dohvatila (uz upalu pluca) javio bih se ranije

Auto bas i nije bio na prodaju al sve se odigralo brzinski tako da , nek ide zivot

Bacio me u bedak da vozim sestrin auto :D

IMG_20210406_182404.thumb.jpg.eea6e0936b00701cbdab753d950de19b.jpgIMG_20210406_182443.thumb.jpg.d1a002b15f9574327d3fa01892431ac5.jpg

Sto se tice klapne rekao sam ako pocne da zeza da cu ja da je kupim a kolega da odradi zamenu, to stoji i dalje, ako neko zna gde ima polovna sa garancijom tu smo da pazarimo

Blagi potresi koje auto ima kad je hladan minut dva sam takodje pripisao klapni, kad se zagreje vozi se odlicno

Senzore smo odmah oznacili kao neispravne, ostalo manje vise ok

Akumulator nisi morao da menjas, ti digitalni meraci ne vrede qrcu, vise puta sam osetio licno, cele zime palio odlicno

 

Kolega je dobio auto sa pravom kilometrazom, sa uradjenim velikim servisom (bez jelkice) ali sa odlicnim setom zimskih guma (koje nisam morao da prijavim) :)

Ako ne dodje do zamene za tog napucanog stila mislim da ce se lepo navozati

 

 

p.s.

U vezi cene, jos kad je stigao dobijao sam iste te pare koje si platio, pisano je ovde javno ali nisam hteo da prodam jer sam imao zelju da vozim neko vreme, mislio sam da znas unapred cenu i da si dosao s namerom da je i platis, zato sam ti odmah i rekao da je to to, na oglasu jednoga dana bi sugurno bio bar 400 evra vise :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobil kome se ne resavaju sitnice postaje krs. 

 

Ignorisanje sitnica polako ali sigurno pravi krsinu na duze staze, mada to uopste ne mora biti neko predugacko vreme, od auta do auta moze biti i samo par godina, a cak i da se "glavna mehanika" besprekorno odrzava dobices krsinu ili zapusten/izgazen auto sa dobrom mehanikom.

 

Recimo mercedes 190 i golf 2 su se pokazali kao jedni od najkvalitetnijih i najizdrzljivijih automobila, pa ih je prava retkost naci u dobrom stanju. Ne samo to, posto vecina vlasnika vremenom zapusti auto i ignorise ponesto, onda je samo pitanje vremena kad ce se nakupiti toliko stvari da kazes da je auto krs osim sto pali radi ide nekako.

 

Vremenom je sitnica sve vise, a isplativost sve manja zbog manje vrednosti vozila, pa je fascinantno videti auto od 20 ili vise godina da sve na svom mestu, da nije iscepano, izgrebano, osteceno, neispravno nesto sto ne utice na samu voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@integralac Kao prvo, želim ti da se što pre oporaviš od korone! Na kraj pameti mi nije padalo da se zbog toga ne javljaš jbg.

Delovao si toliko ubedljivo onomad kad sam bio kod tebe, i kad si decidno odbijao mogućnost da će i tebe zakačiti. Verovao sam da si odma' nakon što si utopio ideju i bravca zapalio preko u novu akviziciju. :D

Oko toga da nije bio na prodaju ne bih puno da raspravljam, ali činjenica je da si ga ponudio, tj. postavio fotke u onoj temi. Činjenica je doduše i da si napisao  "Možda će biti...", ali meni su već bile "pune oči", pa sam to lagano prevideo. Kriv sam, priznajem, i žao mi je šta sam te izbedačio toliko da si morao da se žrtvuješ i uzmeš sestrin auto na korišćenje. Nije lako sa sporckog manuelca preći u napucani automatik sa nekim tamo kožnim enterijerom i sličnim glupostima. :D

I sam sam do skora bio u sličnoj nezahvalnoj situaciji. Ah, te sestre... :D

1236527542_307m-8212.jpg.9cd1ed6e829627a17b6aec2ff31527b2(1).thumb.jpg.a553f643efcacd0f955b9fb42d9c3bce.jpg307m-8224.jpg.43c59cca9796cedab49ca31d9ac4f74d.thumb.jpg.e69736bf81ec6ce1f45ff1759758927c.jpg

Glede klapne, držim te za reč. Nije baš da ću da zapnem zbog tih stotinak eura, ali obeć'o si jbg. :D

Što se gratis zimskog seta tiče, istina, nisi morao da ga prijaviš, a ni ja da ga uzmem. Da si spustio cenu za stoju verovatno i ne bih, ali nisi, pa jesam. Jelkica je bila kap koja je prelila čašu! :D

Uzgred, senzore nismo označili kao nespravne, ustvari jesmo prednje, zadnji su nepostojeći. :D

Akumulator jeste bio na 85%, iako mator, i verujem da je sa njim  palio zimus bez greške, ali leto, i opterećenje zbog klime i ventilatora sigurno ne bi preživeo. Zato sam stavio novi.

Ali da ne ispadne da samo mračim, autom sam zaista zadovoljan, i zahvaljujem na lepim željama! Ne sumnjam da ćemo se lepo družiti, ukoliko se ne nađem sa Mićom oko cene, i ne dođe do spomenute trampe. :D

 

I za kraj, oko cene i prodaje, nisam stvarno bio ispratio da si u temi govorio o tome, ali dobro, to sad nije ni bitno. Imao si želju, vozio neko vreme, i na kraju ga prodao. Da mi se nije svideo, ne bih ga kupio sigurno, a da nisam imao nameru da platim koliko si tražio, ne bih ni vadio pare. ;)

Možda bih, da sam bio strpljiviji, napipao i bolji i/ili jeftiniji primerak, ali ko zna koliko bi vremena i novca potrošio dok se to ne bi dogodilo... A možda i ne bih...

 

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se brate raspišeš, ko .... :D

 

da te pitam ja nešto konkretno,

 

s obzirom da volim 5 vrata, i da povremeno imam potrebe da oborim zadnja sedišta i prevezem nešto..

 

kada si u mogućnosti, obori zadnja sedišta i napravi par fotki da vidim kakav je prostor, zub koliki je itd...

 

čisto informativno...

 

moraću da isplaniram neki lep dan za posetu banji, pa da se nađemo i vidim tog lepotana LIVE... uskoro, taman da ga doteraš po svom...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

kad se brate raspišeš, ko .... :D

Vidis sta te ceka, ako se zaje*es... Covek kupio Fiatov Compact i automatski postao influencer :lol: .

 

1 hour ago, shuxx said:

s obzirom da volim 5 vrata, i da povremeno imam potrebe da oborim zadnja sedišta i prevezem nešto..

kada si u mogućnosti, obori zadnja sedišta i napravi par fotki da vidim kakav je prostor, zub koliki je itd...

Skoro sam drugaru pomagao da prebacimo neke LED panele, pa sam mu slikao da vidi koliko je ravan pod.

Sam gepek je za klasu iznad proseka, okruglo 400l. Kada se spuste nasloni za glavu i podignu oba sedalna dela, dobije se poprilican prostor, takodje solidno ravan. Koliko tacno, pogledaj u specifikacijama, cca 3 puta vise. Nadam se da ce ti biti od koristi:

 

IMG_20210311_104624.thumb.jpg.acfa45a82b25a3ab46562ec7b17cfd31.jpg IMG_20210311_104925.thumb.jpg.7a168b3a67f9c06608a6738aaa0bf73c.jpg

 

U odnosu na Stilo, plus je sto se pod gepeka podize iz 3 segmenta. Prakticnije, moze da stoji otvoren, lakse se uzima nesto iz prostora ispod (pogotovo ako imas prtljag trenutno). Na Stilu je "iz komada". Minus je sto fale dzepovi u tapacirima bokova, sa poklopcima - vrlo korisna stvar koja je ovde izostavljena, ne znam iz kog razloga :blink: .

Takodje, brava na 5. vratima je vrlo niska kada se gepek podigne - raspalio sam par puta glavom, dok se nisam navikao :lol: . Na Stilu nikada, za punu deceniju (sa relativno prosecnih 192 cm visine).

Zadnje sediste je deljivo 2/3 - 1/3 iza suvozaca (Isofix + Top Tether pozadi):

 

IMG_20210311_112104.thumb.jpg.b5c01bfff41f016619cc711f450ad692.jpg

 

2 hours ago, Rasta said:

Ne sumnjam da ćemo se lepo družiti, ukoliko se ne nađem sa Mićom oko cene, i ne dođe do spomenute trampe. :D

Samo da znas da je Mica opasan pregovarac... Vec par puta sam mu nudio lepu doplatu, ali ne popusta ni milimetar.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

pa ti sve završi, tako da @Rasta ni pivo nije stigao da zaradi :whistle:

 

dobar je Bravo, izguglao sam ga, naravno, s obzirom na moju kliomeražu, dolazi u obzir 1.4 90ks i TNG, na opšte žaljenje forumaša :lol:

 

juče ubismo 400km do Pirota, Kozjeg kamena i Tupavice

 

Astra H mi je bila interesantna zbog klirensa od 160mm, a vidim po karakteristikama da i Bravo ima isti klirens, a fakat je bitno lepši od Astre H

 

da nije samo lepih fotki automobila, dajem taze fotke od juče, malo prirodnih lepota na forumu

 

Vidikovac Kozji kamen, prelep pogled na Zavojsko jezero, Pirot

 

IMG_20210425_130126.jpg

Vodopad Tupavica, 6km makadamom od sela Dojkinci

IMG_20210425_160617.jpg

Edited by shuxx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...