Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

On 6/2/2022 at 10:18 PM, Ivan said:

Ima da te nateramo da popravis

Nikako da se setim da prijavim, konsultovao sam drugara (servisera kompjutera) oko mikroprekidača u bravi brava, i dobio na zajam limenku K2 kontakt spreja ... One thing led to another, i bi svetlo u gepeku ... :animier:

 

Evo i jedna fotka, da ne bude prazan post ... kežual, što bi rekli ... :thumbup:

 

20220607_150030.thumb.jpg.7abb721c4e8fe8bea12c28b8b27aa076.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ? Da li imam i levu stranu, isto pored Rakovica-e ?

 

Ma naravno ! :thumbsup:

 

20220506_121455.thumb.jpg.d82e496fd410d304f9d6a4b4e47275e0.jpg

 

@nemanja84bg Evo bato, top nije sigurno, više je TOOP, što bi u oglasima rekli, je l' ? :lol: Tako da ništa ni od pops, ni od bangz, jbg.

 

Al' oće da zareži kad ga stisneš, kojom prilikom i motor pokazuje želju da podeli dobre vibracije sa ostatkom karoserije ... :thumbsup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta  eh batinjo nekad je sve to lepo i komotno moglo a sad su nasli da zezaju nas normalan narod , inace simpa bravic ,ima extra boju i uklopljeno bas kako treba kao i novija delta, felnica, ko bombonica je :thumbsup: ako si iz sokobanje znas da sam tu jeo najbolje vesalice kod boneta na cosku one krivinice kad ides ka ozrenu ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta mozda , uglavnom receno nam tad "idemo kod boneta najbolje" malo pre krivinice red kuca sa desne strane gde se izlazi iz urbane zone, mislim da je cak i pisalo al to je bilo jos kad taj bravo sa slike nije sisao sa trake par godina unazad :lol: nema takve vesalice u metropoli , ali nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tvom opisu bih rekao da nije X. On je baš izdvojen od banje, na ozrenskom putu tj. pored jedne od krivina na istom. Verovatno su Kaskade posredi, ali nebitno, vešalice su verovatno bile ekstra čim su tako dugo ostale u sećanju ... :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš 00 ? :D Bio je taze opran. 

 

Inače ga ne perem tako često, lep je on meni i kad je malko musav ... :wub:

 

Ali jednom mesečno moram do BG-a pa bude sav ulepljen od insekata, i onda mu pranje ne gine ... pa kad sam ga već oprao, opalim i par snimaka, dok se sjaji ... :thumbup:

 

20221009_153815.thumb.jpg.d2abdd285e1aa0cdf1f5a93c2a28b8cd.jpg20221009_153606.thumb.jpg.423f211af6dc9d509c78f5ba1e8d570b.jpg20221009_154113.thumb.jpg.f55ece57f8cdd010901b0365101bbb74.jpg

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ništa zanimljivo nemam da izjavim za dnevnik, samo reko' da priložim jednu sa oblacima na štrafte ... eto ... :stuart:
 
20221009_154243.thumb.jpg.57939de9370d057c7993ba9ba4e87b04.jpg
 
 
Fotka za Poster

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se malo šarafalo, jbg. Otkazao zadnji brisač pa sam poručio drugi motorić (polovan, naravno), i poslali mi neispravan (naravno).

 

20221013_182807.jpg.177f49ce681d37f1994eecb73ef40854.thumb.jpg.9e59627d7e9b05059b9e5a7355ce3895.jpg

 

Stari se makar budio na momente, ali se pregrevao, dok ovaj što je stigao nije davao nikakve znake života. Ladan k'o špricer i opasno tih, k'o Boža zvani Pub ... :D

 

Na kraju sam rešio problem tako što sam iščukao i ošmirglao osovinicu na svom. Bila je zakovala jer je oksidirala, a oksidirala je zbog toga što je ulazila voda pored one plastične obloge. Ne bih se nikad sam setio da to uradim da nisam proguglao i na jućubu video kako je jedan crni brat na taj način rešio problem na svom Grandeu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Rasta said:

Otkazao zadnji brisač pa sam poručio drugi motorić (polovan, naravno), i poslali mi neispravan (naravno)

Ja se ne bih smirio, dok taj svoj motor prvo ne bih raskupusao i pokusao da sredim :D .

Maltene zbog istog uzroka (dihtung osovine kroz staklo) sam to pre lepih 11 godina sredjivao na mom bivsem Stilu. Rasturio kompletan motor na sastavne delove, ocistio rotor i cetkice na elektromotoru, podmazao mehanicki deo i radio je kao satic godinama iza toga...

Za divno cudo :D , pored toliko DIY koje sam pravio za taj auto, ovo nisam ispratio fotkama... Ocigledno sam jos bio forumas pocetnik :) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47288-fiat-stilo-zadnji-brisač/&do=findComment&comment=742526

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Ivan said:

Ja se ne bih smirio, dok taj svoj motor prvo ne bih raskupusao i pokusao da sredim

I meni je prvo ta pomisao pala na pamet, al' kad sam video da su ga žabari fiksirali pop nitnama, pokolebao sam se ... :mellow: Onda sam primetio da se nenormalno zagreva i konsultovao drugara/majstora koji me je odgovorio od toga i rekao da je 100% zakovao i da se ne *ebavam s tim i rizikujem da sagorim instalaciju i napravim žešći pi*vajz, nego da poručim drugi. I poručio sam. I stigao mi ekspresno narednog dana, al kako rekoh, mrtav. <_<

Dalje je usledio opisani razvoj događaja, višesatno *ebavanje, koje je na kraju ipak urodilo plodom. 

Trenutno se dopisujem s prodavcem koji mi je uvalio neispravan za simboličnih 40 eura ... 'oće da mi šalje drugi, koji mi sad više i ne treba. :rolleyes: 

 

Kako iz iskustva znam da su svi listom alergični na refundaciju, predložio sam mu da umesto njega pošalje nešto drugo u istoj vrednosti, pa ćemo videti kako će se dalje ta saga razvijati, da li će pokazati da je čovek, i steći mušteriju za ubuduće, ili će rizikovati obraz zbog pet crvenih.

 

@PremieRacing ,poslušaj @Dale koji mudro zbori ! :thumbup:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, da, umalo da zaboravim, danas obavljen tehnički i produžena registracija do 3.11.2023. Cca 27000 dinarijusa. Nekih 500 dinara više nego lane, ali ovaj put bez dodatnih troškova za izdavanje novih tablica. 

Po rečima momaka na tehničkom sve je u najboljem redu, koči odlično, (mada znam da se kolega @vagenovac s tim ne bi složio :D), izduvni gasovi praktično nepostojeći, na auspuhu miriše smilje i bosilje... :thumbup: Jedino što 'oće da poteče malo voda kad radi duže u mestu, kažu kondenz, valjda je to normalno ... 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rasta said:

I meni je prvo ta pomisao pala na pamet, al' kad sam video da su ga žabari fiksirali pop nitnama, pokolebao sam se ... :mellow: Onda sam primetio da se nenormalno zagreva i konsultovao drugara/majstora koji me je odgovorio od toga i rekao da je 100% zakovao i da se ne *ebavam s tim i rizikujem da sagorim instalaciju i napravim žešći pi*vajz, nego da poručim drugi.

Motor se zagrevao jer je mehanicki deo zablokirao. Na Stilu sam sve otvorio, ocistio i zestoko narokao sa mascu za ubuduce. A elektricni deo (rotor i cetkice) detaljno ocistio...

E sad, ovako je izgledao na Stilu, Magneti-jev, sve je bilo na torxeve i moglo je lepo da se raskupusa:

 

20191231120253-IMG_20191231_113546.thumb.jpg.60b2d8740640729ff52cb79d56d354e0.jpg

 

Iskreno, na Bravu nisam petljao uopste (ni kod sebe ni kod drugih). Bacih pogled po svom VIN, restyle kao kod tebe, Denso je u pitanju. Deluje mi slicno, da moze da se kupusa?

 

Untitled1.thumb.png.8965be5dc35e1ebdf763dfbc2e3b2bba.png

 

1 hour ago, Rasta said:

danas obavljen tehnički i produžena registracija do 3.11.2023. Cca 27000 dinarijusa. Nekih 500 dinara više nego lane, ali ovaj put bez dodatnih troškova za izdavanje novih tablica. 

Ako si u prvom stepenu, osiguranje je oko 14.000 din, a ukupna papirologija oko 20.500 din. Plus tehnicki, kako koga od nas zaje*u :D , mene je izaslo oko 24.000 din u maju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo bi trebao da iskoristiš priliku što ti je poslata neispravna roba, digneš dževu, i tražiš pare nazad, nije malo na ovu skupoću. A drugo, prvo pogledaj par foruma i youtube tutoriala, pre rešavanja da menjaš neki deo. Stitnica ima dosta, i vredi se malo pozanimati, pogotovo ovde na forumu gde imaš priličo jaku " tehničku podršku"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Denso je po meni malko boljeg kvaliteta od Manjeti Mareli,bar na puntu(crkao mehanizam kod mene pa sam uzeo savršen polovan marelijev,trebalo mu vremena da proradi ljudski,valjda od stajanja)

Super za prolaz na tehničkom i registraciju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2021 at 12:14 PM, vagenovac said:

Znam da su kocnice manje i slabije nego na grande puntu, ali opet mi je cudno da vidim da stanu 15c felne na tu klasu, godiste, snagu itd.

Jes' da je prošlo skoro godinu dana, al' ovakve opservacije se ne zaboravljaju ... :D

@shuxx Greške se dešavaju, pogotovo kad se radi sa polovnom i neispitanom robom, zato neću odma' đonom.

Ali ako se spomenuti gospodin ogluši o moj predlog, rešavaćemo na drugačiji način ... Da se razumemo, ni meni ne rađaju pare na drvetu da bi ih tek tako delio naokolo.

Za ovo drugo si skroz u pravu, valja se uvek prethodno dobro informisati, priznajem, kriv sam što nisam. Bio sam malo u stisci s vremenom, a i mislio sam da je ispravan zadnji brisač jedan od uslova da auto prođe tehnički, i bio u krivu naravno. @neshtry Mora da bude prisutan, ali ne obavezno i u funkciji.

@Ivan Jeste, prvi, prebacio sa Puntašina na Brava prošle godine. Verovatno ima malo i do ekološke takse ovde, ali u principu to je to ...

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...