Jump to content
FAS Euroauto Goran
Rasta

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

Posted (edited)

Bio je Rasta 2008 na sceni samo ga niko nije znao, vucao se po blokovima snimao po satro studiima :lol:

A nas rasta sanjao da ima turbo kosilicu sa svim zdravim nosacima :lol:

Edited by Branislav

Posted (edited)

Evo, izguglao sam neki tekst(sa malom adaptacijom) da uputimo Rastu_08:

Je, u na na na na na na na e e
U na na na na na na na e
I na semaforu gledaš u mene
Na tebi je kul seksi outfit
Ja vozim  brao1.4cet
Ona vozi novi Q7 Audi
Na semaforu gledaš u mene
Na tebi je kul seksi outfit
Ja vozim brao1.4cet
Ona vozi novi Q7 Audi

Edited by Dale

14 hours ago, shuxx said:

samo sam slušao muziku ispod haube, i kako konji vuku uzbrdo, fantazija

Op, op, op, opa gangam stajl :D .

A kad svojevremeno na temama o kupovini Brava sugerisasmo zainteresovanim ljudima da je za Compact klasu i tezinu od oko 1300 kg, bar tih 120 turbo konjica (1.6 MultiJet, 1.4 T-Jet) neki minimum za bezbriznu i opustenu voznju... Okarakterisani smo kao trkaci, rejseri, itd. :rolleyes:  A i ti motori su u tim generacijama bili maltene ulazni opseg za turbake. Ne daj Boze da pomenemo T-Jet 150 ili 1.9 MultiJet 150 na starijim , odnosno MultiAir ili 2.0 MultiJet na restyle Bravo modelima ;) .

A jedina poenta je bila da za vrlo malu doplatu dobijas totalno drugaciji dozivljaj auta, daleko  bolje performanse, bezbednost... Konkretno kod T-Jet, uz cenu velikog/malog servisa i redovnog odrzavanja identicnu kao kod istog takvog atmo motora, smesnu cenu registracije, manju potrosnju nego kod atmo... Uz malo znanja pri izboru, dobro izabran primerak, uz kvalitetno odrzavanje i naravno malo srece - mogu bas lepo i racionalno da posluze vlasnika.

Ista prica kao i za opremu - sve to u kombinaciji cini da vozis totalno drugi auto u odnosu na neki klot. A sve to za nesrazmerno malu doplatu kod polovnjaka.

Tako je i inače, ne samo kod Bravo-a. Polovnjaci stari oko 15 godina realno imaju smešnu cenu, bez obzira da l' su napucani opremom il' ne. Par stotki deli klot od full opreme, i izbor je onda logičan.

Glede motorizacije, realno ni tih 120Ks nisu uvek neophodni, al' lepo je što su tu. Al' još lepše je što su i raspoloživih ~200Nm takođe tu već od ~2K.

Naravno da se odnosi na sve, nego smo vodili forumske polemike konkretno na temama za kupovinu Brava (a i oni su starosti od 7 do 14 godina). Kada su sa pitanjima tamo dolazili ljudi koji su imali ideje da idu na atmo 90 KS, na autu ove tezine. Em jedini atmo i najslabiji motor u ponudi, em vuce losu opremu - u zbiru dobijes mnogo losiji i neubedljiviji dozivljaj modela.

1 hour ago, Rasta said:

Al' još lepše je što su i raspoloživih ~200Nm takođe tu već od ~2K.

Zao mi je sto je Fiat debelo promenio politiku u Compact klasi - pa su nekada najslabiji, ulazni turbaci sada top ponude. Pa 1.6 MultiJet (koji je dobar deo nas vlasnika Brava/Delte/Giuliette zaobilazio pri kupovini kao tanusan) ispade na Tipu i 500L kao neka vrhunska tehnologija i performanse. Kao dobar dan je u generaciji ispred bio motor sa 360 Njutna - zamislite koja je to razlika u voznji, kada je obrtni maltene 3 puta veci nego kod pomenutog, najslabijeg.