Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

To iz HU, kao i amorte što si uzeo?

Pitam jer je ovaj reket koji sam pazario stigao u kutiji i sa nalepnicom Lemforder, a na njemu nikakve oznake. Samo se vidi mesto na gumi gde je ošmirglana stara. :D

Uzgred, proverio sam, nije labav retrovizor. Isti je ko i levi, al se on ne trese. Dakle biće da je ipak nosač stradao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da iz Hu moje sve sto je stiglo odande ima homologaciju i upakovano je kako treba ne sumnjam u kvalitet i poreklo. Ako ne budes nasao poboljno mogu ti ja zavrsiti 

 

 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je skoro menjao taj nosač, mislim da ga je platio oko 10k, ako hoćeš mogu pitati pa napisati gde je uzeo.

 

A za nosač, meni je tresao i desni  i unutrašnji retrovizor. Takve vibracije nikad nisam osetio a vozio sam TSa sa dva mrtva nosača. Jednostavno, *ebeni 1.4 :D Bukvalno mu je taj nosač glavni, kad sam menjao, "spao" mi je motor bukvalno, jedva smo ga izvadili pošto je menjan na ulici. Tako da 100% ćeš zamenom nosača rešiti deo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukv taj nosac nosi sve, ostala dva mogu da imaju lufta ali taj kad ima trese se ceo auto. Svaka promena obrtaja i slicno cini da se trese ceo enterijer..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično!  Znači klapna rešava jedan, a nosač drugi deo.

I što bi Sofronije Leghorn rekao, dva puta ništa jednako je ništa! Problema nije ni bilo! :lol:

@BranislavDaj podatke na PP da ti puštim kintu za jednog Lemfordera. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko se bre stis'o, daj dva komada ! :D

 

Al' ozbiljno, reče Igor juče da je kod njega na Đulki original kren'o da popušta nakon godinu dana, pa rek'o da ne bacam džaba pare ...

Bolje da krenem polako da šparam za zamajac, remont menjača, levi nosač motora, zadnje amortizere, senzor položaja volana, zadnji branik sa senzorima, novu jelkicu, i tako te sitnice ... :stuart:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rasta said:

Ma ko se bre stis'o, daj dva komada ! :D

 

Al' ozbiljno, reče Igor juče da je kod njega na Đulki original kren'o da popušta nakon godinu dana, pa rek'o da ne bacam džaba pare ...

Bolje da krenem polako da šparam za zamajac, remont menjača, levi nosač motora, zadnje amortizere, senzor položaja volana, zadnji branik sa senzorima, novu jelkicu, i tako te sitnice ... :stuart:

Citam ovaj post i ono samo otkacinjem sta sam vec sredio, zamajac check, menjac check, levi nosac check, amortizeri nazad no itd .. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, TheWickerMan said:

Drugar je skoro menjao taj nosač, mislim da ga je platio oko 10k, ako hoćeš mogu pitati pa napisati gde je uzeo.

Pitaj pa napiši, ništa od Branislavljeve veze iz HU. Nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/10/2021 at 7:58 AM, Rasta said:

Svetla, oborena pogotovo, su jedna od retkih stvari koja mi se ne dopada na ovom bravu.

"Al" ("Automotive Lighting") farovi/projektori i maglenke, u praksi su se pokazali kao tanusni, isli su i na modele drugih proizvodjaca. Ali ako su ti delovi projektora, tacnije soljica i socivo sacuvani - imas vrlo lepe sanse da uz malo truda, a i prilicno jeftino, dobijes vrlo dobro osvetljenje.

 

Uslov No1 je montaza xenon seta, pod obavezno 4300K. Solidan AC set danas moze da se nadje za smesnih 40-ak EUR (u odnosu na ranije), a montaza na Bravu (benzincu pogotovo) je decija igra. Prostora koliko hoces, lak pristup, mozes da biras mesta za balaste. Par tipova za Bravo sam pisao ovde: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43708-xenoni-projektori-iskustva/&do=findComment&comment=1517711

Posto neko pomenu LED sijalice - bar iz mog iskustva, funkcionalno nemoj da ti padaju na pamet za duga i kratka svetla. Jedino kao sminka za pozicije, tablice ili enterijer, ako si uopste u tom fazonu (licno sam sa godinama sve manje).

 

Uslov No2 - precizno ustelovani farovi. Vrlo cesto su rastelovani do besvesti, svako od nas vidi to vec i na putu, kakve nas sve koka-zrake "ubijaju" u susret. I kod ko zna koliko nasih forumasa sam upucavao farove, a prilican broj njih je posle intervencije dobio primetno bolje svetlo. Za Bravo sam pisao detaljno ovde: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-štelovanje-farova/&do=findComment&comment=1456504

 

Ovo sve naravno pod uslovom da su projektori sacuvani. Licno sam iskljucivo sa pomenutim iznad dobio vrlo dobro osvetljenje i daleko vecu sigurnost na putu nocu. Maltene da ne moram ni da palim duga svetla na magistrali. A kada vec njih pominjem - za razliku od oborenog projektorskog svetla - dugo svetlo u reflektoru je stvarno odlicno na Bravu, zamerke bez.

U suprotnom, tj. u slucaju da su projektori kaputt (izgorele soljice, matirano socivo, itd.) - ne pomaze nista, osim zamene kompletnog projektora sa nekom od aftermarket varijanti. Pozitivna stvar je sto su i projektori sada bagatela, a negativna sto mora da se otvara far. Mislim jedino na potencijalne zaje*ancije, ukoliko se nestrucno odradi (nepravilna rotacija projektora, lose zatvaranje i prodiranje vlage i prljavstine, nagorevanje soljica zbog kvaliteta istih, pojava zadimljenosti u unutrasnjosti fara,...). Vidjao sam svakakve "radove".

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Ivan said:

matirano socivo

Mislim da sam taj. Tj. da su matirala sočiva, levo pogotovo. Tako da od xenona zasad ništa.

 

Nego napipao sam nosač u dolasku, za ~7,5K. Neki 'talijanski, Intergom.

 

Valja li to čemu, il' da preskočim ?

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impergom (original imperium)? Dobri su. Svakako bolji od trenutnih, jelte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitaj pa napiši, ništa od Branislavljeve veze iz HU. Nemaju.
Izvini za dezinformaciju, skoro 13k izađe. Svakako ću pitati gde je uzeo ali cifra je po meni prevelika za jedan nosač motora iako sam ga i ja toliko u SRB prvi put platio.faaf3e305c679cc1d9da17d0f1d4be81.jpg

Gesendet von OnePlus 8T mit TT

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, TheWickerMan said:

cifra je po meni prevelika za jedan nosač motora

Sta bi rekli za onaj jtd/mjet ispod rashladne posude tek... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, ISV_01 said:

Sta bi rekli za onaj jtd/mjet ispod rashladne posude tek... 

Ček, ček, pa zar to nije desni? E jbg... :D

 

Nadam se da je kod dizla čantrica antifriza s druge strane... :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/11/2021 at 10:28 AM, Branislav said:

Na Tjet taj nosac koji nosi cantru sa rashladnom tecnoacu je glavni i od njega potice svo treskanje u kabini. Kod mene je toliko tresao da je to bilo bolesno bukv se raspao posle 200k... Naravno kad se gleda nad haubom sa leve strane je... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači desni retrovizor je vozački. Zanimljivo. Ja sam sve računao kad gledam iz vozačkog sedišta, i kad sam pričao da trese desni retrovizor isto, tj. mislio sam na onaj sa strane suvozača ... :D

Dobro što nisam poručio sa ibeja. Dobio bih pogrešan nosač, tj. onaj koji sam i poručio, ali ne onaj koji mi treba ... :lol:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...